Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najmodniejsze wnętrza 2017 roku

Oprac. Edyta Jabłońska

Już dziś możemy z całą pewnością stwierdzić, że zapowiadane przez markę Śnieżka trendy na rok 2017 się sprawdziły. Co więc jest najmodniejsze i jakie wnętrza chcemy mieć?

Farby
Miejski Ogrodnik. Żywe rośliny nie tylko uatrakcyjnią aranżację, ale też dobrze wpłyną na nasze zdrowie i samopoczucie. W aranżacji wykorzystano farbę do ścian Śnieżka Satynowa, kolory Szampańska Biel i Upojna Ambrozja.
Fot. materiały prasowe Śnieżka

Tuż przed nadejściem nowego roku szereg specjalistów głowi się nad tym co on przyniesie? Co będzie modne? Jak będziemy się ubierać czy mieszkać? Część z prognozowanych trendów się spełnia, a część nie. Dziś przedstawiamy te, które rzeczywiście spotkać można w naszych domach.

Miejski ogrodnik

Jak sama nazwa wskazuje urządzone w tym trendzie wnętrza toną w zieleni, ale nie tylko. Tu liczy się wszystko to, co związane jest z naturą. Naturalne materiały - drewno, kamień, korek. Dużo zieleni, zarówno  jako barwa, na przykład na ścianach czy w dekoracjach jak i tej naturalnej w postaci żywych kwiatów lub motywów roślinnych. W tym trendzie wykorzystujemy też podpatrzone w naturze przedmioty, np. gniazda ptaków, odwzorowujemy w postaci rattanowych czy wiklinowych mebli, koszy, podkładek. Koniecznie w dekoracjach muszą pojawić się motywy zwierzęce.

Istota rzeczy

Ten trend stawia na  tradycyjne rzemiosło, rękodzieło i wszystko to co stworzyły ludzkie ręce. Czerpie on z rodzimych i zagranicznych, zwłaszcza z egzotycznych krain, twórców. I w tym nurcie spotykamy naturalne materiały drewno (najlepiej gdy jest tradycyjnie obrobione), glina, ceramika, naturalne tkaniny.

Ten trend nie boi się kolorów, tak jak ludowa twórczość, wykorzystuje mocne barwy. Jest też bogaty we wzory, często etniczne, które nawiązują do podróży.

Akwarele

To kontynuacja modnego już od kilku sezonów stylu skandynawskiego, jednak w tym roku zaczyna on nabierać barw. Oprócz bieli pojawiają się delikatne pastele, jasne szarości, czasem zestawione z mocnym, czarnym akcentem. Nie zmienia się jednak fakt, że wnętrze musi być jasne, pełne światła naturalnego lub sztucznego. Meble (najlepiej drewniane), powinny mieć delikatną formę i dawać wrażenie lekkości 

Zmierzch kolorów

Odrobinę zmęczeni wszechobecną we wnętrzach bielą wracamy do mrocznych, ciemnych barw. Lekko stonowanych jakby padał na nie cień tuż po zachodzie słońca. Urodę tych barw podkreślają szlachetne materiały - złoto, marmur i dzieła sztuki, zwłaszcza nawiązujące do barokowych mistrzów. Tu liczy się bogactwo i elegancja.

Skomentuj:

Najmodniejsze wnętrza 2017 roku