Mieszkanie w Szczecinie pełne stylowych mebli

red.

To mieszkanie zachwyci każdego fana dobrego designu i pięknych rzeczy. Wszystkie meble i obiekty, jakie się w nim znalazły, to prawdziwe perełki.

Wyraziste fotografie na ścianach świetnie się komponują z meblami.
Wyraziste fotografie na ścianach świetnie się komponują z meblami.
fot. Karolina Bąk www.karolinabak.com

Mieszkanie zlokalizowane jest w szczecińskiej kamienicy z lat 20. Spora powierzchnia - 130 m kw. - stanowiła wyzwanie dla właścicieli, dlatego o pomoc poprosili projektantów ze studia Loft Kolasiński. Ci zdecydowali się na klarowne podziały i wyjątkowe meble, które budują cały wystrój.

Mieszkanie zyskało jasny i przejrzysty układ. Wszystkie ściany są białe i towarzyszą im jasne, drewniane podłogi. Szlachetna baza stanowi świetne tło dla stylowych mebli. Część z nich została zaprojektowana i wykonana przez projektantów ze studia Loft Kolasiński. Konkretnie chodzi o dwie komody, stół w jadalni, stolik kawowy, stół kuchenny, łóżko oraz stoliki nocne. Ponadto, w projekcie wykorzystano unikatowe meble, oświetlenie i dywany vintage pochodzące z różnych krajów takich jak: Brazylia, Czechy, Polska, Dania i USA. Szczególnie interesujące meble znalazły się w salonie połączonym z jadalnią. Komody studia Loft Kolasiński wyglądają nowocześnie i zarazem mają w sobie coś z ducha vintage. Z kolei efektowne krzesła w części jadalnej pochodzą z lat 50. i wyglądają niezwykle efektownie. Nad stołem wiszą dwie lampy marki Gubi.dk Multi-Lite. Jest to projekt z 1972 roku.

Ważnym elementem wystroju wnętrza są fotografie berlińskiego duetu Bill and Hells i Christiana Coigny. Wyjątkowym detalem wyposażenia jest wyprodukowany w 1958 roku w Ćmielowie ceramiczny komplet kawowy „Dorota” projektu Lubomira Tomaszewskiego. W 1963 roku otrzymał on złoty medal na pierwszej Międzynarodowej Wystawie Form Przemysłowych w Paryżu. To wszystko składa się na oryginalny i stylowy wystrój.

Skomentuj:

Mieszkanie w Szczecinie pełne stylowych mebli