Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dobry Wzór 2010 rozstrzygniety!

Marta Lubaszewska

Wyłoniono zwycięzców konkursu na najlepiej zaprojektowane produkty na polskim rynku.

Po burzliwych obradach międzynarodowe jury pod przewodnictwem Beaty Bochińskiej Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego przyznało nagrody w tegorocznej edycji  Dobrego Wzoru. Przyznano również nagrodę Designera Roku. I tak Dobry Wzór 2010 w Sferze Domu otrzymała kolekcja mebli multisensorycznych Meee, zaprojektowanych przez Tomasza Augustyniaka i wyprodukowanych przez Vox Industrie S.A. oraz W+W, połączenie umywalki i toalety, zaprojektowana przez Gabriele & Oscar Buratti i wyprodukowana przez ROCA Polska. W Sferze Pracy laureatami zostali Sefar Architecture Vision- ściany stałe i mobilne oraz PSD-30, Elektroniczny przełącznik ciśnienia. Dobry Wzór w Sferze Publicznej otrzymał S.A.M. RE-VOLT - miejski pojazd Elektryczny oraz Dyson Airblade model AB03 - suszarka do rąk. W tym roku IWP wprowadził również nowy obszar swojego monitoringu i przyznał nagrody w Sferze Usług. Laureatem został Bank Pomysłów Banku Zachodniego WBK.

WZÓR ROKU 2010, nagrodę specjalną Ministra Gospodarki dla najlepszego produktu zaprojektowanego przez polskiego projektanta i wyprodukowanego przez polskiego przedsiębiorcę otrzymał  S.A.M. RE-VOLT - Miejski pojazd elektryczny.

Designerem Roku 2010 został Tomasz Augustyniak.

"Ten projektant jest wyjątkowym przykładem połączenia talentu, profesjonalizmu, umiejętności tworzenia rozpoznawalnego stylu i pragmatycznego podejścia do rynku. Korzystając z jego doświadczenia wielu producentów budowało swoje pierwsze modelarnie i prototypownie. Jego umiejętności poszukiwania nowych rozwiązań i dbałości o wysokie standardy wykonania produktu wiele polskich firm zawdzięcza pozycjonowanie swoich marek na wymagającym i bardzo konkurencyjnym rynku" - powiedziała Beata Bochińska, prezes IWP, uzasadniając wybór Designera Roku 2010.

Wszystkie produkty zakwalifikowane do konkursu mogliście oglądać na stronach Domosfery już jakiś czas temu.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

    Więcej o:

Skomentuj:

Dobry Wzór 2010 rozstrzygniety!