Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Druk przestrzenny z drukarki 3D

MP

SkribiArt - technologia druku 3D z myślą o budownictwie. Czy druk przestrzenny może wspierać budownictwo i architekturę? Takie założenie stoi za SkribiArt - pierwszą w Polsce komercyjną drukarką 3D dla tych sektorów.

Drukarka 3D
Drukarka 3D
Fot. SkribiArt

Rozwiązanie start-upu 3dArtech pozwala wytwarzać panele ścienne i obiekty wolnostojące o właściwościach ognioodpornych, akustycznych i dekoracyjnych. SkribiArt to innowacyjne, kompleksowe rozwiązanie, które obejmuje:

  • hybrydową drukarkę 3D,
  • autorskie masy,
  • trzy linie produktowe oraz oprogramowanie do samodzielnego przygotowywania projektów do druku.

Technologia pozwala na wytwarzanie wybranych elementów stosowanych w budownictwie, m.in.: paneli elewacyjnych wykonanych z mas tynkarskich, wolnostojących obiektów o właściwościach akustycznych oraz elastycznych paneli dekoracyjnych do wystroju wnętrz. Pole pracy drukarki to 1200 x 2600 mm, a wysokość druku to 300 mm.

Tym, co wyróżnia SkribiArt, jest połączenie technicznej precyzji i artystycznej estetyki. Nasza drukarka wytwarza elementy z idealną dokładnością, dzięki czemu zapewnia osiągnięcie pożądanego efektu wizualnego niezależnie od skali projektu. Jednocześnie autorski sposób nakładania mas i ich fizyczne właściwości mają na celu odtworzyć wrażenie pracy ręcznej.

Janusz Wójcik, prezes zarządu firmy 3dArtech

Produkty SkribiArt są dostępne w trzech liniach: SkribiDecor, SkribiAcoustic i SkribiEko. Każda z nich posiada inne właściwości i odpowiada na inne potrzeby, łączy je jednak technologia tworzenia, innowacyjna myśl techniczna oraz możliwość dostosowywania
wytwarzanych obiektów do konkretnych potrzeb projektowych.
SkribiDecor to linia zorientowana na estetykę budynku - to dekoracyjne panele, które pozwalają przenosić na elewacje i ściany wewnętrzne projekty artystów, grafiki lub zdjęcia.
Efekty wizualne można tworzyć w jednej z pięciu technik artystycznych, które powstają dzięki autorskim głowicom. Panele można drukować na podłożach sztywnych, półelastycznych i elastycznych.
Linia SkribiAcoustic obejmuje przestrzenne panele i ustroje akustyczne - mogą one przepuszczać, pochłaniać lub rozpraszać dźwięk. Wyróżniają je charakterystyczne struktury złożone z kanałów akustycznych. Ich długość kanałów można dostosować do danego
projektu, aby tłumić dźwięki o wskazanych częstotliwościach.


Produkty z linii SkribiAcoustic można stosować w systemie warstwowym z wełną mineralną, by wzmacniać ich właściwości akustyczne. Równocześnie, ich zewnętrzna warstwa daje duże możliwości dekoracyjne, tak we wnętrzach, jak i na elewacjach.

Jarosław Wójcik

Trzecia linia - SkribiEko - to linia produktów opracowana z myślą o mniejszych mieszkańcach Ziemi. Gliniane formy w duchu zrównoważonej architektury zapewniają schronienie dla owadów, ptaków i małych zwierząt. Obiekty w duchu zrównoważonej
architektury mogą być wkomponowane w elewacje, rzeźby i wolnostojące ustroje, umożliwiając korzystanie z przestrzeni publicznych i budynków wielu gatunkom.
Częścią technologii SkribiArt jest także SkribiPlan, autorskie oprogramowanie do samodzielnego przygotowywania projektów o różnych rozmiarach. Pozwala ono tworzyć struktury oraz efekty wizualne, głównie dla produktów z linii SkribiDecor.
Premiera technologii SkribiArt odbędzie się 20 października 2021 roku, podczas 13. edycji Dni Druku 3D w Targach Kielce

    Więcej o:

Skomentuj:

Druk przestrzenny z drukarki 3D