Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak deweloperzy wdrażają sztuczną inteligencję w branży nieruchomości?

Materiały prasowe

W jaki sposób sektor nieruchomości wykorzystuje potencjał sztucznej inteligencji? Jakie korzyści przynosi to deweloperom i klientom? Portal nieruchomości dompress.pl przeprowadził sondę w tej sprawie.

River Point_Archicom
River Point_Archicom
Fot. Dompress

Tomasz Kaleta, kierownik działu sprzedaży w firmie Develia S.A.: W naszej codziennej pracy wykorzystujemy różnego rodzaju aplikacje, które wykorzystują sztuczną inteligencję do generowania materiałów graficznych, takich jak wizualizacje i modele 3D. Wierzymy, że technologie oparte na sztucznej inteligencji będą jednym z najszybciej rozwijających się obszarów w najbliższych latach. Obecnie badamy możliwości szerszego zastosowania SI w naszej firmie, włączając dedykowane rozwiązania. Rozumiemy potencjał tej technologii w obszarach takich jak marketing, obsługa klienta i wsparcie procesów biznesowych.

Mariola Żak, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Aurec Home: Sztuczna inteligencja rozwija się dynamicznie i staje się coraz bardziej popularnym narzędziem, które pomaga zarówno deweloperom, jak i klientom w procesie sprzedaży nieruchomości. Przykładem jest wykorzystanie wirtualnych spacerów, które pozwalają klientom na zdalne zwiedzanie nieruchomości. Jednym z kluczowych zastosowań SI jest analiza rynku, która pozwala przewidzieć ceny nieruchomości na podstawie danych o cenach, lokalizacji, trendach i preferencjach klientów. SI umożliwia także spersonalizowane oferty nieruchomości dostosowane do potrzeb klientów.

Małgorzata Ostrowska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w firmie J.W. Construction: Sztuczna inteligencja jest użyteczną technologią, która znajduje zastosowanie w wielu branżach, w tym także w nieruchomościach. W naszej codziennej pracy korzystamy już z narzędzi takich jak chat GPT, interaktywne mapy i wirtualne spacery, które pomagają prezentować potencjał inwestycji. Rozważamy także wprowadzenie rozwiązań opartych na SI na naszej stronie internetowej, które ułatwią użytkownikom wyszukiwanie nieruchomości dostosowanych do ich potrzeb.

Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Grupie Robyg: Testujemy nowe narzędzia technologiczne, w tym algorytmy sztucznej inteligencji, choć jest to wciąż eksperymentalne i ograniczone do małej skali. Skupiamy się głównie na obszarach takich jak edycja wizualizacji i tekstów za pomocą dostępnych narzędzi. Jednak obsługa klienta w zakresie doradztwa wciąż wymaga osobistych relacji.

Angelika Kliś, członek zarządu w firmie Atal S.A.: Rozpoznajemy potencjał automatyzacji procesów sprzedażowych, ale działamy na rynku o wysokim pułapie cenowym, gdzie wiedza, doświadczenie i znajomość rynku są kluczowe. Wciąż korzystamy przede wszystkim z narzędzi analitycznych i analizy danych, aby lepiej zarządzać sprzedażą i ofertą.

Karolina Bronszewska, członek zarządu i dyrektor ds. Marketingu i Innowacji w Ronson Development: Jesteśmy otwarci na nowości technologiczne i elastycznie dostosowujemy się do zmieniających się warunków rynkowych. W przyszłości możemy rozważyć wykorzystanie sztucznej inteligencji, na przykład w prowadzeniu interaktywnych kampanii reklamowych.

Dawid Wrona, członek zarządu w firmie Archicom: Obserwujemy rosnącą rolę sztucznej inteligencji w branży nieruchomości, ale wciąż jesteśmy na etapie eksperymentów. Chcemy wykorzystać SI do analizy nieruchomości, ale doceniamy, że pewne aspekty, takie jak obsługa klienta, pozostaną w sferze osobistych relacji.

Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w firmie Eco Classic: Sztuczna inteligencja wkracza do naszej branży, ale nie spodziewamy się rewolucji w najbliższym czasie ze względu na specyfikę rynku nieruchomości.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Home Invest: Sztuczna inteligencja jest już obecna w naszej branży, szczególnie w tworzeniu wirtualnych spacerów i wizualizacji. Korzystamy także z narzędzi analitycznych i analizy danych. W przyszłości możemy sięgnąć po analizę nieruchomości przy użyciu SI.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak deweloperzy wdrażają sztuczną inteligencję w branży nieruchomości?