Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak przygotować dom na pierwszego psa?

AZ

Pies jest wiernym przyjacielem człowieka. Jednak warto pamiętać o tym, by przyjaźń ta była wzajemna. Dlatego też decydując się na kupno lub adopcję psa, należy bardzo skrupulatnie się do tego przygotować. Sprawdźmy więc, jak przystosować dom do pierwszej wizyty pupila i dowiedzmy się, jakie akcesoria będą nam potrzebne na początek.

Jak przygotować dom na pierwszego psa?
Jak przygotować dom na pierwszego psa?
Apetete

Jak przygotować się na przybycie nowego domownika?

Wzięcie pod opiekę psa to coś wspaniałego. Taki czworonożny przyjaciel to idealny kompan codziennych czynności i spacerów. Jednak wiele osób w przypływie ekscytacji związanej z przygarnięciem zwierzaka pod swój dach zapomina, że pies to także szereg obowiązków i wyrzeczeń. I świadomość tego jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę, decydując się na taki krok. 

Musimy przygotować się na to, że przy obecności zwierzęcia konieczne będzie dostosowanie wielu codziennych czynności i rytuałów właśnie do potrzeb czworonoga. Zmienić może się dosłownie wszystko — od godziny pobudki, aż po planowanie wakacji. Powinniśmy wiedzieć, że mając psa, raczej nie udamy się w miesięczną podróż na drugi koniec świata. Nie będziemy mogli nawet zarezerwować dowolnego noclegu, ponieważ wiele hoteli nie akceptuje obecności zwierzaków. To samo może dotyczyć też niektórych restauracji. Warto więc dokładnie przemyśleć, czy godzimy się z takimi warunkami. Dopiero, jeśli odpowiedź będzie twierdząca, możemy przejść do dalszego etapu przygotowań. 

Jaką karmę dla szczeniaka wybrać? 

Najważniejszą rzeczą, jaka musi czekać na pierwszą wizytę psa jest oczywiście odpowiednia karma. Wbrew pozorom, czworonoga nie można karmić zwykłym ''ludzkim'' jedzeniem. Prawidłowe żywienie jest niezwykle ważne szczególnie w okresie rozwoju. Wybierajmy karmę, która dostarczy psu wszystkich niezbędnych składników odżywczych i witamin. Kluczowe jest to, by była właściwie dopasowana do rasy i wieku zwierzaka. 

Psia wyprawka - czyli, to czego w nowym domu nie może zabraknąć dla szczeniaka

Zanim przyjmiemy pod nasz dach pierwszego pieska, musimy wyposażyć się w kilka potrzebnych przedmiotów. Na rynku jest mnóstwo akcesoriów i gadżetów dla psów, dlatego też na początku możemy się w tym wszystkim nieco pogubić. Jednak nie dajmy się zwariować — zanim dobrze nie poznamy naszego nowego pupila, nie kupujmy mu całej góry gadżetów. Najpierw zaobserwujmy, jak zwierzę reaguje na podstawowe przedmioty, co lubi, a co nie przypada mu raczej do gustu, a następnie dostosujmy te przedmioty do jego stylu życia. Niech w pierwszej kolejności przyzwyczai się nowego domu i właścicieli. Zanim futrzak pojawi się pod naszym dachem, powinniśmy wyposażyć się jedynie w podstawowe akcesoria. 

Akcesoria do karmienia i pielęgnacji psa

Nowy członek rodziny potrzebuje oczywiście odpowiednich misek na swój pokarm oraz na wodę. Dla szczeniaków najlepiej kupić miseczki o mniejszej pojemności, ponieważ to ułatwi samodzielne picie i jedzenie. Jeśli chodzi zaś o gadżety do pielęgnacji, to na początek niezbędna będzie szczotka. Najlepiej z delikatnym włosiem dopasowanym do rodzaju sierści. 

Zabawki dla psa

Każdy pies potrzebuje zabawy. Warto zadbać, by szczeniak miał czym się bawić w nowym domu, bo w przeciwnym razie z pewnością sam znajdzie sobie interesującą ''zabawkę'' w postaci buta, czy sznurka wychodzącego z dywanu. Jakie zabawki wybrać? Najlepiej te podstawowe, takie jak piłka, czy też sznur. 

Legowisko dla psa

Pies, wkraczając do nowego otoczenia musi mieć swój bezpieczny kąt. Legowisko powinno więc znaleźć się w domu jednorodzinnym już od pierwszej wizyty szczeniaka. Takie miejsce będzie jego przystanią do odpoczynku i snu. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak przygotować dom na pierwszego psa?