Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak przygotować mieszkanie do remontu?

artykuł zewnętrzny

Zbliża się remont Twojego mieszkania? Nie czekaj z przygotowaniami do ostatniej chwili. Prace warto rozpocząć już kilka dni przed rozpoczęciem remontu. Dzięki naszym poradom prace remontowe pójdą sprawnie i bezproblemowo. Sprawdź i przekonaj się sam!

Jak przygotować mieszkanie do remontu?
Jak przygotować mieszkanie do remontu?
Domowanie

Porządek podczas remontu to podstawa!

Remont mieszkania to nie lada wyzwanie. Samo przygotowanie wnętrza do remontu zajmuje sporo czasu, dlatego warto zająć się tym już kilka dni przed rozpoczęciem prac. Decydując się na remont, musimy pamiętać o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć wszystkie przedmioty, jakie znajdują się w mieszkaniu. Z pewnością posiadasz też mnóstwo rzeczy, z którymi chcesz się pożegnać. Zrób listę przedmiotów, które chcesz oddać, wyrzucić bądź sprzedać. Te, które chcesz wyrzucić, warto zanieść w odpowiednie miejsce jak najszybciej. W przypadku drobnych rzeczy będzie to śmietnik, w przypadku gabarytów – punkt selektywnej zbiórki odpadów. Co z rzeczami, które chcemy zostawić? Te należy odpowiednio zabezpieczyć. Drobne rzeczy warto wynieść do piwnicy, a gabaryty, odstawić w ustronne miejsce, a następnie odpowiednio je zabezpieczyć. Szczególną uwagę zwróćmy na meble, choć ich zakup zalecany jest dopiero po skończeniu wszystkich prac. W wyremontowanym mieszkaniu doskonale sprawdzają się te z kolekcji Wójcik.

Podczas prac remontowych w bardzo łatwy sposób można uszkodzić wszystkie rzeczy, które na czas prac zostały w mieszkaniu. Aby do tego nie doszło, trzeba je odpowiednio zabezpieczyć. W takim przypadku warto wyposażyć się w zapas taśm malarskich oraz foli ochronnej. Jeśli któreś z pomieszczeń w mieszkaniu będzie wyłączone z remontu, możemy zainwestować w drzwi przeciwpyłowe, dzięki czemu do środka nie przedostanie się kurz i pył. Do ochrony mebli możemy zastosować zwykłą folię bądź folię stretch, która ochroni meble przed uszkodzeniami, do jakich dojść może podczas ich przenoszenia bądź przesuwania. Jeśli z remontu będzie wyłączona podłoga, należy odpowiednio zabezpieczyć również panele. Do tego również możemy użyć folii ochronnej, jednak warto zainwestować w tę wykonaną z grubszego materiału. Cienka folia bardzo szybko się porwie, przez co wzrośnie ryzyko przedostania się brudu do paneli, a także do szczelin pomiędzy nimi.

Przygotowania do remontu – zabezpiecz każdy przedmiot

Odpowiednie przygotowania do remontu to podstawa. Jeśli nie zadbamy o odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów, mogą one zostać poniszczone podczas prac. W tym przypadku nie warto ryzykować i do przygotowań podejść na poważnie. W tym celu warto wybrać się do sklepu budowlanego i zakupić wszystkie materiały ochronne, dzięki którym przedmioty, jak i samo mieszkanie będą gotowe do użytku, zaraz po zakończeniu prac. Niestety, pył i kurz, które przedostają się do różnego rodzaju szczelin, bardzo trudno jest usunąć. Szczególną uwagę zwrócić powinniśmy przede wszystkim na meble, łóżka i kanapy. Kanapa wykonana np. ze skóry, będzie wymagała wyłącznie przetarcia. A co w przypadku kanapy materiałowej? Wyczyszczenie jej będzie nie lada wyzwaniem, a w wielu przypadkach konieczne będzie użycie odkurzacza piorącego. Czy warto narażać się na takie koszta? Warto poświęcić czas na odpowiednie przygotowania, aby sprzątanie po remoncie było równie szybkie i bezproblemowe, jak sam remont. Podczas prac dochodzi do różnego rodzaju zachlapań i zabrudzeń. Niestety, nie da się tego uniknąć. Jeśli odpowiednio zabezpieczymy mieszkanie, nie będziemy musieć obawiać się, że zostanie ono zniszczone!

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak przygotować mieszkanie do remontu?