Jak wybrać dobrą pościel antyalergiczną?
Coraz więcej osób boryka się z różnego rodzaju alergiami. Jednym z najpowszechniejszych miejsc, gdzie pojawiają się alergeny, jest łóżko w sypialni. Dlaczego wybór pościeli antyalergicznej jest tak ważny? Jak wybrać dobrą pościel antyalergiczną? Wyjaśniamy.
O czym pamiętać, kupując pościel antyalergiczną?
Pościel antyalergiczna jest specjalnie zaprojektowana dla alergików. Dzięki niej zminimalizować można kontakt z alergenami między innymi pleśnią, pyłkami roślin, roztoczami i sierścią zwierząt. Pościel antyalergiczna uszyta jest z materiałów, które są bezpieczne dla uczulonych na tego typu alergeny. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierasz wysokiej jakości pościel antyalergiczną, zwróć uwagę na następujące czynniki:
- Materiał – to jeden z najważniejszych elementów pościeli antyalergicznej, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Warta uwagi jest między innymi bawełna. To naturalny materiał, który jest przewiewny i łatwy do utrzymania w czystości. Mamy też mikrofibrę, czyli syntetyczny materiał, który jest gładki, łatwy do prania i szybkoschnący. Kolejnym polecanym materiałem dla alergików jest lyocell, czyli forma sztucznego jedwabiu. Jest to materiał pochodzenia roślinnego, będący miękki, antybakteryjny i oddychający. Pościel może zostać uszyta również z materiałów bambusowych, które są hipoalergiczne, przewiewne, naturalnie antybakteryjne i odprowadzające wilgoć.
- Powłoka antyalergiczna – specjalna powłoka zapobiegająca osadzaniu się alergenów. Powłoka może być wykonana między innymi z mikrofibry lub poliestru. Często wzbogacona jest o środki przeciwgrzybicze i antybakteryjne.
- Gęstość tkaniny – wyższa gęstość materiału zawsze oznacza mniejszą przestrzeń do zagnieżdżania się i rozwijania alergenów. Warto szukać pościeli o gęstości tkaniny minimum 300 TC.
Pościel antyalergiczną możesz kupić między innymi w tym miejscu: https://softimi.pl/.
Czym się kierować podczas wyboru pościeli antyalergicznej
Regularne pranie pościeli jest niezwykle ważne, aby walczyć z alergenami. Właśnie dlatego warto szukać pościeli, którą bez problemu da się wyprać w temperaturze minimum 60 st. C. W takiej temperaturze będzie można skutecznie zniszczyć roztocza. Dobrze, jeśli pościel będzie też szybkoschnąca i nie wymagająca specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Zwróć też uwagę na obecność certyfikatów i atestów. To one będą potwierdzać właściwości antyalergiczne pościeli. Wśród najważniejszych wymienić można:
- Certyfikat Oeko-Tex Standard 100 – pościel z takim certyfikatem nie będzie mieć szkodliwych substancji chemicznych.
- Certyfikat Allergic UK – pościel z takim certyfikatem została przetestowana i uznana za bezpieczną dla alergików.
- Certyfikat NOMITE – pościel z takim certyfikatem nadaje się dla osób uczulonych na roztocza i kurz.
Nowoczesne technologie antyalergiczne w pościelach
Jeśli szukasz wysokiej jakości pościeli antyalergicznej, warto zwrócić uwagę na materiały i technologie, w jakich została uszyta. Zalicza się do nich choćby technologię Silver Protection, która polega na zastosowaniu jonów srebra w tkaninie. Dzięki niej można zapobiec rozwojowi grzybów i bakterii, a więc zredukować ilość alergenów w pościeli. Kolejna technologia to Outlast, która opracowana została pierwotnie przez NASA, aby regulować ciała astronautów. Materiał ten magazynuje i uwalnia ciepło, dzięki czemu podczas snu pościel pomoże utrzymać optymalną temperaturę ciała.
Kolejna ciekawa technologia antyalergiczna to Greenfirst. Wykorzystuje ona naturalne ekstrakty roślinne: eukaliptus, lawendę czy cytrynę. Są to bezpieczne dla skóry ekstrakty, które skutecznie odstraszają roztocza. Technologią, na którą warto jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie pościeli do swojego łóżka, jest Allerban. Dzięki niej do włókien materiału wprowadzane są substancje przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Właśnie dlatego pościel wolna jest od roztoczy i mnożących się bakterii. Pościel w takiej technologii uznawana jest za bezpieczną dla alergików.
- Więcej o:
Polimerowe szkło RAUVISIO crystal – nowe, inspirujące kolory od REHAU
Ekowyposażenie łazienki – jak stworzyć ekologiczną przestrzeń?
Wybieramy wyposażenie łazienki w Media Expert
Jak praktycznie i stylowo urządzić pokój dzienny?
5 powodów, dla których warto stosować nowe grzejniki pionowe Purmo
Jesteś projektantem wnętrz? Zobacz, jak Archicad 27 może ci pomóc w projektowaniu
Siemens EQ500 – czym wyróżnia się w pełni automatyczny ekspres do kawy?
Designerskie stoliki kawowe od KLUDO – polskie rzemiosło w najlepszym wydaniu