Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak zwiększyć wydajność i oszczędność nieruchomości?

MP

Instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową pozwoli oszczędzić znaczną ilość pieniędzy, dzięki niskim kosztom eksploatacyjnym i automatycznemu dopasowaniu mocy grzewczej do potrzeb budynku. Utrzymanie optymalnego ciepła domu i wody o każdej porze roku będzie dużo łatwiejsze. Dlaczego pompa ciepła ze sprężarką inwerterową jest tak dobrą inwestycją?

Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową STIEBEL ELTRON
Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową
Fot. STIEBEL ELTRON

Gruntowa pompa ciepła ze sprężarką inwerterową - moc

Ogromną zaletą technologii inwerterowej jest możliwość dostosowania jej mocy do potrzeb nieruchomości. Przyjmuje się, że pobierając 1 kW energii cieplnej oddaje nawet 5 kW ciepła, co pozwala na znaczące obniżenie kosztów ogrzewania wody i nieruchomości. Jak to wygląda w praktyce?

Przyjmijmy, że nasza nieruchomość ma 150 m2. Przy uśrednionym założeniu, że do ogrzania 1 m2 pomieszczenia potrzeba 30 W mocy grzewczej, to zapotrzebowanie ogrzania budynku wynosi 4,5 kW. Należy doliczyć jeszcze 0,3 kW do ogrzania wody na osobę i całość możemy wyrazić wartością 6 kW. Teraz wybór odpowiedniej pompy ciepła będzie znacznie łatwiejszy. (https://bit.ly/3wq54CY)

Gruntowa pompa inwerterowa do działania pobiera aż 80% energii z ziemi za darmo, dzięki czemu jest niemal samowystarczalna. Jedynym kosztem, jaki ponosimy, to opłacenie pozostałych 20% zużycia energii. Wybierając gruntową pompę inwerterową należy mieć na uwadze to, że bez dokładnych obliczeń cała inwestycja może nie wypalić. Szczegółowa skrupulatność na pierwszym etapie zakupu pozwoli na szybszy zwrot z inwestycji.

Gruntowa pompa ciepła ze sprężarką inwerterową - właściwości

Sprężarka inwerterowa w gruntowej pompie ciepła automatycznie dopasowuje moc grzewczą
do potrzeb budynku. Zupełnie inaczej, niż sprężarka typu ON/OFF. Ta druga działa ze stałą mocą,
a gdy osiągnie ustalone parametry zasilania wyłącza się. Takie ciągłe włączanie i wyłączanie skraca żywotność sprężarki i nie optymalizuje oszczędności. Pompa inwerterowa zapewnia nie tylko stabilność pracy, ale również wysoką wydajność i działanie nawet przez kilkadziesiąt lat.

Brak składu opału oraz budowania komina, a co za tym idzie, zadymiania powietrza, z pewnością pozytywnie wpłyną na otoczenie. Sama gruntowa pompa ciepła jest również bezpieczna
dla środowiska i nie musi wymagać naszej bezpośredniej ingerencji. Z powodzeniem można podłączyć ją do domowej sieci internetowej i sterować za pomocą smartfonu. (https://bit.ly/3w2w4JP)

Gruntowa pompa ciepła ze sprężarką inwerterową - zastosowanie

Gruntowa pompa inwerterowa świetnie sprawdzi się w nowym, starszym i modernizowanym budownictwie. Z łatwością podłączymy ją do każdego systemu grzewczego, dbając o oszczędność. Sprawdzi się również przy ogrzewaniu wody basenowej.

Poza tym, jej właściwości pozwolą nam nie tylko ogrzać wodę i budynek, ale również zapewnią komfortowy chłód podczas letnich upałów. Gruntowa pompa inwerterowa zapewnia komfortową temperaturę niezależnie od pory roku. Rozwiązania, które zapewnią Ci oszczędność i komfort znajdziesz w ofercie STIEBEL ELTRON. (https://bit.ly/3Na5P9Y)

 

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak zwiększyć wydajność i oszczędność nieruchomości?