Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Klimatyzator do domu - jaki wybrać? 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

AZ

Letnie upały co roku dają tak samo w kość? Zastanawiasz się nad zakupem klimatyzatora do swojego domu? Nie wiesz czym kierować się przy wyborze klimatyzacji? Przedstawiamy 5 aspektów, na które warto zwrócić uwagę, aby dokonać dobrego wyboru.

Klimatyzator do domu- jaki wybrać? 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę!
Klimatyzator do domu- jaki wybrać? 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę!
Ekipahvac

Jak wybrać najlepszy klimatyzator?

Na jaki sprzęt postawić gdy do wyboru jest ich tak wiele? Na co zwrócić największą uwagę? Oczywistym jest, że każdy z nas decydując się na sprzęt do domu chce aby był on najwyższej jakości oraz żeby służył on nam przez długi czas. Oto na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę przy wyborze takiego sprzętu:

  1. Moc chłodnicza klimatyzatora. To jeden z podstawowych parametrów, nad którym warto się przyjrzeć. To właśnie ten parametr odpowiada w głównej mierze za skuteczne działanie klimatyzatora. Należy więc zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ jeśli źle dobierzemy moc chłodniczą do wielkości naszego pomieszczenia, powinniśmy liczyć się z tym, że nie będzie on działać tak, jak powinien.  
  2. Poziom ciśnienia akustycznego klimatyzatora. To kolejny czynnik, który powinien skupić naszą uwagę. Za dobry poziom ciśnienia akustycznego w pomieszczeniu uznaje się w okolicach 25 dB- warto mieć to na uwadzę i nie wybierać sprzętu, który wytwarza większy hałas podczas pracy. Hałaśliwy klimatyzator to koszmar wielu z nas. Przed zakupem sprawdź poziom głośności urządzenia, nad którym się zastanawiasz.
  3. Klasa energetyczna klimatyzatora. Bardzo istotny czynnik, który wpływa na działanie klimatyzatora to właśnie klasa energetyczna. Za ideał wśród klas energetycznych uznaje się oczywiście klasę A+++, i jest to zrozumiałe. Chyba każdy z nas marzy o jak najlepszym sprzęcie i chce mieć taki u siebie w domu. Klasa A+++ to najwyższa klasa urządzeń i trzeba wspomnieć, że to właśnie ona zużywa najmniej energii- jak cała klasa A. Klasa A++ oraz klasa A+ są nieco słabsze, jednak nadal dobrze radzą sobie z ochłodzeniem pomieszczenia. Niżej zapisuje się natomiast klasa A, B czy C.
  4. Wydajność klimatyzatora. Kluczowy parametr, który powinien zwrócić naszą uwagę. Im wydajność jest większa, tym lepsza jakość chłodzenia- jest to bardzo proste i powinniśmy przede wszystkim o tym pamiętać. Przepływ powietrza to jedna z istotniejszych, jak nie najistotniejsza rzecz w klimatyzatorze. W zdecydowanej większości urządzeń na rynku przepływ powietrza wynosi 250m³/h, jednak możemy napotkać również klimatyzatory o przepływie 400m³/h.
  5. Parametry techniczne klimatyzatora. Wielkość czy waga sprzętu również grają istotną rolę przy wyborze najlepszego z urządzeń. Oprócz kwestii wizualnych, parametry muszą być dostosowane do pomieszczenia w naszym domu. Musimy wszystko dokładnie zmierzyć aby nie zajmowało za wiele miejsca w przestrzeni domowej. 

Klimatyzator chłodzący a grzewczy

Zarówno klimatyzator chłodzący jak i grzewczy doskonale sprawdzi się w Twoim domu. Który z nich jest nam jednak bardziej przydatny? 

Klimatyzator chłodzący to wspaniałe rozwiązanie na upalne letnie dni, to świetny sposób aby utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniu i coraz więcej osób decyduje się aby wyposażyć swój dom w ten sprzęt. Klimatyzator może posłużyć nam zarówno do chłodzenia jak i do ogrzania pomieszczeń. Ogrzewanie klimatyzatorem w okresie przejściowym jest świetnym pomysłem między innymi dlatego, że opłaty są dużo niższe niż za ogrzewanie gazowe czy elektryczne, a w dodatku daje nam ogromny komfort użytkowania. Klimatyzatory całoroczne to doskonały wybór!

Klimatyzator stacjonarny- idealne rozwiązanie do domu

Odwieczny dylemat przy zakupie klimatyzatora- na jaki się zdecydować? Stacjonarny a może przenośny? Który z nich sprawdzi się lepiej w domu?

Klimatyzator przenośny to znakomite rozwiązanie do mniejszego mieszkania, gdzie nie ma aż tyle miejsca, aby zamontować stacjonarny klimatyzator. W przypadku domu, kiedy tego miejsca mamy więcej, możemy spokojnie zdecydować się na stacjonarną opcję, która może zawisnąć w jednym z naszych pomieszczeń. Na nasz wybór powinno składać się kilka czynników, przede wszystkim to ile pomieszczeń chcemy schłodzić lub ogrzać- jedno a może cały nasz dom? Aby ochłodzić lub ogrzać duży dom warto wziąć pod uwagę, że trzeba się zdecydować na większą opcję, która na pewno będzie w stanie ogrzać oraz ochłodzić wszystkie pomieszczenia, na których nam zależy.

Zalety klimatyzacji w domu

Na pewno szczególnym plusem jest regulacja temperatury w pomieszczeniach. Mimo ciągle zmieniającej się pogody na zewnątrz, w domu możemy cieszyć się cieplejszym lub chłodniejszym klimatem. Ogromną korzyścią z posiadania klimatyzatora jest przede wszystkim to, że klimatyzacja eliminuje wilgoć w domu- jest to bardzo przydatne szczególnie zimą. Kolejnym atutem klimatyzacji w domu jest usuwanie zanieczyszczeń z powietrza w domu. Dzięki wentylowaniu pomieszczeń możemy cieszyć się zdrowszym powietrzem oraz raz na zawsze pożegnać się z wilgocią w domu.

Z czym wiąże się posiadanie klimatyzatora?

Istotne jest, że klimatyzator jest urządzeniem, któremu trzeba poświęcić czas- na wymianę filtrów a także czyszczenie wraz z dezynfekcją urządzenia aby mieć pewność, że sprzęt jest czysty i nie będzie sprawiał zagrożenia dla naszego układu oddechowego. Jeżeli chcemy cieszyć się zdrowszym powietrzem, musimy stale sprawdzać, czy wszystko w klimatyzatorze działa poprawnie. Należy szczególnie pamiętać o przeglądach, które również powinny zostać przeprowadzone przynajmniej raz na rok. 

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego sprzętu wentylacyjnego, możesz mieć pewność, że wybierzesz najlepszy dla Twojego wnętrza! Sprawdzając wszystkie istotne parametry, urządzenia znajdziesz idealny sprzęt dla siebie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Klimatyzator do domu - jaki wybrać? 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę