Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Konkurs na projekt mebla „ArtFormy” - zgłoszenia do 14.07.2024 r.

mat. prasowe

W przyszłym roku minie 100. rocznica Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. Studio Prostych Form, aby uczcić tę okazję, organizuje wyjątkowy konkurs „ArtFormy”, skierowany do projektantów i architektów wnętrz. Konkurs jest hołdem dla polskich artystów, którzy sto lat temu zdobyli wiele nagród na paryskiej wystawie. Termin nadsyłania projektów mija 14 lipca br., a uczestnicy mają za zadanie stworzyć mebel inspirowany polską sztuką, odwołując się do legendarnej wystawy z 1925 roku, która położyła kres secesji i promowała nowy styl art déco.

Konkurs na projekt mebla „ArtFormy” - zgłoszenia do 14.07.2024
Konkurs na projekt mebla „ArtFormy” - zgłoszenia do 14.07.2024
mat. prasowe

Cel konkursu „ArtFormy”

Wystawa w Paryżu była przełomem dla nowego designu i architektury, prezentując innowacyjne rozwiązania, takie jak modelowy dom jednorodzinny Le Corbusiera. Polscy artyści, tacy jak Zofia Stryjeńska, Jan Szczepkowski i Zygmunt Kamiński, zdobyli główne nagrody, a polski pawilon, zaprojektowany przez Józefa Czajkowskiego, zdobył uznanie w całej Europie za elegancję, funkcjonalność i innowacyjność.

Konkurs „ArtFormy” ma na celu inspirowanie się estetyką tamtych czasów, z naciskiem na zrozumienie idei designu i innowacyjne podejście do projektowania. Uczestnicy mogą zgłaszać projekty stolika kawowego, konsoli, komody, stolika nocnego oraz toaletki, które muszą mieścić się w określonych wymiarach: 150 (wysokość) x 100 (głębokość) x 100 (szerokość) cm.

Zwycięski projekt zostanie wyprodukowany przez Studio Prostych Form i zaprezentowany na targach Warsaw Home & Contract 2024. Projekt będzie promowany w mediach społecznościowych, prasie branżowej i na wystawie pokonkursowej. Jury oceni kreatywność, nowatorskie podejście, dobór materiałów oraz potencjał rynkowy projektu.

Jury konkursowe:

 • Ewa Mierzejewska (historyczka sztuki, organizatorka wystawy „Artshow”),
 • Dariusz Pijanowski (właściciel firmy Studio Prostych Form),
 • Teresa Pyszkiewicz (architektka wnętrz, Studio Prostych Form),
 • Roland Stańczyk (architekt, właściciel pracowni RS Poland Stańczyk),
 • Bartosz Deka (architekt, właściciel pracowni DEKAA Architects),
 • Agnieszka Gruszczyńska-Hyc (historyczka sztuki, redaktor naczelna „AD Polska”),
 • Łukasz Kałasa (architekt wnętrz, właściciel pracowni Kałasa CONCEPT),
 • dr Krystyna Łuczak-Surówka (historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie),
 • Piotr Łucyan (architekt wnętrz, właściciel pracowni ArtUp, autor artykułów o designie w magazynie „AD Polska”).
Konkurs na projekt mebla „ArtFormy” - zgłoszenia do 14.07.2024 r.
Konkurs na projekt mebla „ArtFormy” - zgłoszenia do 14.07.2024 r.
mat. prasowe

Kto może wziąć udział w konkursie? Harmonogram 

Konkurs jest otwarty dla projektantów wnętrz, studentów kierunków projektowych oraz zespołów projektowych. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 14 lipca br., a wyniki zostaną ogłoszone 12 września podczas uroczystej gali. Nagrodzone prace będzie można zobaczyć na targach Warsaw Home & Contract 2024 w dniach 23-26 października. Aby wziąć udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie Studia Prostych Form i przesłać go do 14 lipca, pamiętając, że każdy projekt wymaga oddzielnego zgłoszenia.

Projekt konkursowy - wymagania techniczne

 1. Projekty koncepcyjne: wizualizacje (maksymalnie 5 ujęć); pliki w formatach – jpg, png lub pdf.
 2. Rysunki techniczne (maksymalnie 3 ujęcia); pliki w formacie pdf; technika wykonania rysunków nie ma tu znaczenia – równie dobrze mogą być one stworzone w programie komputerowym, jak i wykonane ręcznie; ważne, aby projekt na ich podstawie dało się zrealizować.
 3. Rozdzielczość pliku: 300 dpi.
 4. Maksymalna wielkość pojedynczego pliku 10 MB.
 5. Brak jakichkolwiek logotypów, w tym logotypów organizatora.
 6. Wszystkie pliki powinny być spakowane w folder skompresowany w formacie zip lub rar – to bardzo istotne, gdyż strona organizatora nie przyjmuje pojedynczych plików; każdy plik powinien zawierać w nazwie pseudonim uczestnika konkursu, niepozwalający na jego identyfikację.

Wszystkie informacje na stronie: studioprostychform.pl/konkurs.

  Więcej o:

Skomentuj:

Konkurs na projekt mebla „ArtFormy” - zgłoszenia do 14.07.2024 r.