Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Lodówka z zamrażarką czy bez - co wybrać?

AZ

Wybór lodówki na pewno nie należy do łatwych i powinien być przemyślany. Musimy spośród tak wielu dostępnych modeli wybrać ten, który spełni nasze oczekiwania. Jedna z kwestii do rozstrzygnięcia dotyczy zamrażarki. Którą lodówkę wybrać – z zamrażalnikiem? Czy może bez niego? Na jakie jeszcze aspekty powinniśmy zwrócić uwagę?

Lodówka z zamrażarką czy bez - co wybrać?
Lodówka z zamrażarką czy bez - co wybrać?
mediaexpert

Masz rodzinę? Nie rezygnuj z zamrażarki!

Jeśli mieszkacie w domu z dziećmi, lepiej nie rezygnujcie z zamrażalnika. Uwierzcie, przyda się i to częściej, niż myślicie. Pozwala na przechowywanie większej ilości jedzenia. Im więcej domowników, tym częściej robi się zakupy. Poza tym jest to praktyczne jeszcze z innego punktu widzenia. Nie chodzi tylko o rzadsze robienie zakupów, ale też o wygodę w przygotowywaniu posiłków i ich serwowaniu. Posiadając zamrażarkę, możemy przygotować obiad na kilka dni i później tylko wyciągać go z zamrażalnika. Wystarczy odgrzać i gotowe! To duże ułatwienie, kiedy po pracy wracamy do domu i chcemy szybko przygotować coś do jedzenia. Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie rodziny bez takiego rozwiązania. Warto pamiętać, że w tym przypadku zamrażalnik jest przydatny przez cały rok, a nie tylko latem.

Singiel bez zamrażarki? To możliwe

Jeśli już w pewnych sytuacjach kupno lodówki bez zamrażarki jest uzasadnione, to właśnie w przypadku singli. Osoby, które nie muszą często gotować nie robią też zapasów zakupowych. To sprawia, że nie jest im potrzebna zamrażarka do przechowywania pożywienia. Do tego bardzo często jedzą poza domem, więc nie mają potrzeby przechowywania obiadów na kolejne dni. Spokojnie wystarczy im sama lodówka. Tym bardziej, że bez problemu mogą wybrać taką z odpowiednią ilością miejsca do przechowywania czy określonymi gabarytami.

Kiedy jeszcze można zrezygnować z zamrażalnika?

Istnieją jeszcze inne okoliczności, które sprawdzają, że z zamrażarki można zrezygnować. Jest ich co najmniej kilka.

  • codzienne korzystanie z cateringu – gotowe jedzenie dostarczanie pod drzwi sprawia, że nie musimy przechowywać zapasów jedzenia np. mięsa w zamrażalniku.
  • posiadanie zbyt małej kuchni – modele bez zamrażalnika są zwyczajnie mniejsze.
  • posiadanie alternatywnej zamrażarki w spiżarni, często jako oddzielne urządzenie – posiadacze domów najczęściej umieszczają je w piwnicy czy specjalnie zaprojektowanej spiżarni. W blokach takie miejsce do osobnej zamrażalki można ustanowić w piwnicy. Wówczas w kuchni stawiamy jedynie chłodziarkę.
  • kupując lodówkę do mieszkania przeznaczonego pod wynajem czy do domku letniskowego – ktoś, kto przyjeżdża na urlop nie nastawia się na gotowanie i przechowywanie, często je w restauracjach. Osoby, które podróżują często mają własne przenośne zamrażarki turystyczne do auta.

Podsumowując, lodówka to jeden z ważniejszych sprzętów w naszym gospodarstwie domowym. Znalezienie tej idealnej nie jest takie łatwe jak mogłoby nam się wydawać. Musimy określić, czego oczekujemy pod względem wizualnym i technicznym – wybierając daną wielkość urządzenia i jego klasę energetyczną.

Również kwestia posiadania zamrażalnika powinna być w tym przypadku przemyślana. Nie zajmujmy niepotrzebnie miejsca zbyt dużym urządzeniem, jeśli zwyczajnie nie jest nam ono potrzebne w codziennym życiu. Na rynku jest bardzo dużo urządzeń bez zamrażalnika, które są warte naszej uwagi. Jako konsumenci musimy być świadomi swoich potrzeb i na ich podstawie podjąć decyzję o kupnie chłodziarki lub chłodziarko-zamrażalnika. Wybór jest ogromny, można wręcz przebierać w modelach oferowanych przez czołowych producentów tego typu urządzeń.

    Więcej o:

Skomentuj:

Lodówka z zamrażarką czy bez - co wybrać?