Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkania w Krakowie - ile za metr kwadratowy w za zależności od dzielnicy?

artykuł zewnętrzny

Kraków to miasto, które jednym kojarzy się ze smogiem, innym ze snobizmem, a jeszcze innym – z artystyczną z Mekką. Ile trzeba zapłacić za mieszkanie w mieście o 800-letniej tradycji?

Mieszkania w Krakowie - ile za metr kwadratowy w za zależności od dzielnicy?
Mieszkania w Krakowie - ile za metr kwadratowy w za zależności od dzielnicy?
Adresowo.pl

Kraków – dawna Polski i siedziba diecezji krakowskiej. Kraków kochają literaci, artyści i miłośnicy kultury wysokiej. To tutaj znajduje się Narodowy Stary Teatr, Teatr im. Juliusza Słowackiego i Muzeum Narodowe. W Krakowie też znajduje się najwyżej notowany w rankingach polski uniwersytet, czyli Uniwersytet Jagielloński. To sprawia, że mieszkanie w tym historycznym i dla wielu magicznym mieście staje się dla wielu marzeniem. Jaka może być jego cena? Czy prawdą jest, że mieszkania w Krakowie są droższe od tych w Warszawie?

Bronowice

Bronowice to dzielnica kojarząca się głównie z  dramatem scenicznym Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. Oprócz znanego z lektury dworu Lucjana Rydla w Bronowicach znajdziemy też wiele obiektów zielonych, między innymi Park Decjusza czy Park Jordana. Ceny mieszkań w Bronowicach zaczynają się od około 10 000 za metr kwadratowy. Zasadniczo wielkość lokalu nie odgrywa tutaj roli. W takiej cenie znajdziemy zarówno  bardzo duże mieszkania o powierzchni około 80 m., jak i niewielkie mieszkania o metrażu 36 m.

Stare Miasto

Największym prestiżem cieszą się oczywiście nieruchomości znajdujące się w samym sercu Krakowa. W zależności od standardu najtańsze mieszkania można kupić już za 140 000 zł, a najdroższe – za 4 miliony. Średnia cena za metr kwadratowy na Starym Mieście to 14 000 zł.  Najwięcej płaci się za mieszkania na Kazimierzu – nawet ponad 24 000 zł za metr.

Podgórze

Z punktu widzenia inwestorów jest to jedna z najstarszych dzielnic miasta stanowiąca świadectwo historii. Jednocześnie jest to dzielnica bardzo dobrze skomunikowana z centrum. Ceny tutaj są jednak dużo korzystniejsze niż na Starym Mieście. Średnia cena za metr kwadratowy to 11 1331 zł. Za tę kwotę można już otrzymać mieszkania w wysokim standardzie.

Zwierzyniec

Zwierzyniec to jedna z najbardziej prestiżowych dzielnic Krakowa. To tutaj znajduje się Kopiec Kościuszki i ZOO,  a sama dzielnica jest bardzo urokliwa, zielona i znakomicie skomunikowana z resztą miasta. Średnia cena za metr kwadratowy w Zwierzyńcu to 15 000 zł.  W przypadku Zwierzyńca sprawdza się zasada, że im większy metraż, tym niższa cena od metra kwadratowego. Za ogromny (166-metrowy) lokal w kamienicy zapłacimy 1 690 000 zł, czyli nieco ponad 10 000 zł za metr. Natomiast 17-metrowa mikrokawalerka w cenie 399 000 zł oznacza cenę aż 24 000 za metr kwadratowy. 

Nowa Huta

Przez wiele lat cieszyła się złą sławą i uważana była za jedno z najniebezpieczniejszych miejsc tego miasta. Obecnie jednak coraz rzadziej mówi się o Nowej Hucie jako niebezpiecznej dzielnicy. Mieszkania w niej są najtańsze w porównaniu z resztą miasta, a ceny zaczynają się od 8500 zł za metr kwadratowy i nie przekraczają 10 000.

Mieszkania na sprzedaż w Krakowie – inwestycja na przyszłość, może również dla Ciebie. Więcej o tym przeczytasz: tutaj.

    Więcej o:

Skomentuj:

Mieszkania w Krakowie - ile za metr kwadratowy w za zależności od dzielnicy?