Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mycie dachu – na czym skupić swoją uwagę?

sponsorowany

Blaszane pokrycie dachowe to doskonałe rozwiązanie według inwestorów, a także wykonawców. Niska cena, łatwy montaż oraz estetyka połączona z trwałością – wszystkie te cechy składają się na produkt, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Należy jednak zadbać o czystość pokrycia, aby cieszyć się nim przez lata. Nie jest to skomplikowana operacja i możemy ją wykonać sami.

Osiedle obok Komorowa Panel dachowy na rąbek Blachy Pruszyński
Osiedle obok Komorowa Panel dachowy na rąbek Blachy Pruszyński
Fot. Blachy Pruszyński

Bardzo ważny jest odpowiedni i solidny montaż blachodachówki, dzięki czemu będziemy mieli pewność co do szczelności dachu. Jeżeli zainwestujemy w pokrycie, które pochodzi ze sprawdzonej firmy, będziemy mieli pewność co do jakości blachy i odporności powłoki ochronnej. Firma Blachy Pruszyński może zagwarantować trwałość blachodachówki do 30 lat dzięki sprawdzonej stali oraz powłoce poliuretanowej. Jednak nawet najlepszej jakości materiał ulega zabrudzeniom, dlatego należy przeprowadzać co jakiś czas czyszczenie połaci. Czoło trzeba stawić dymom i popiołom, chemicznym związkom osadzającym się na dachu oraz wszelkim porostom i mchom wyrastającym w zacienionych miejscach pokrycia. Deszcz zmyje tylko część zanieczyszczeń, dlatego warto wejść od czasu do czasu na dach, zrobić porządki, a przy okazji sprawdzić czy nie pojawiły się usterki, które należałoby naprawić.

Blachodachówka TUR ze stalowymi rynnami NIAGARA w powłoce poliuretanowej
Blachodachówka TUR ze stalowymi rynnami NIAGARA w powłoce poliuretanowej
Fot. BLACHY PRUSZYŃSKI

Czym czyścić blachodachówkę?

Najczęściej wystarczy woda pod ciśnieniem jeśli chodzi o zmycie zanieczyszczeń. Żeby zapobiec zamoczeniu termoizolacji, powinniśmy skierować dyszę od kalenicy w dół, aby woda nie wpływała między połączenia blachy. Aby skutecznie usunąć trudniejsze zabrudzenia, skorzystajmy z miękkiej szczotki – nie porysuje ona powierzchni blachy. Dopuszczalne jest zastosowanie detergentów przeznaczonych do powierzchni powlekanych. Dobrze sprawdzi się również terpen pomarańczowy lub biały alkohol. Każdy z tych produktów powinniśmy przetestować na małej, niewidocznej powierzchni blachodachówki, aby uniknąć odbarwienia. Zasada mycia jest właściwie taka sama jak podczas mycia samochodu, więc możemy skorzystać z szamponu samochodowego z woskiem.

Problem z zielonym nalotem?

Powstałe z czasem zielone porosty i pleśń usuniemy wodą połączoną z detergentem. Jeśli chcemy zapewnić sobie spokój na dłużej, warto zastanowić się nad zakupem środka biobójczego. Przy trudniejszych zabrudzeniach musimy zainwestować w silniejsze detergenty. Wtedy zazwyczaj musimy przed ich użyciem namoczyć miejsce pokryte nalotem, a następnie spróbować usunąć część brudu. Dopiero wtedy stosujemy środek chemiczny. Istnieją również preparaty, które stosujemy bezpośrednio na porosty. Pamiętajmy, aby ochronić oczy i ręce przed działaniem silnych środków chemicznych. Elementy pokryte rdzą najlepiej najpierw oczyścić mechanicznie, a następnie skorzystać z płynu antykorozyjnego.

Lakier zaprawkowy
Lakier zaprawkowy
Fot. Blachy Pruszyński

Zwróć uwagę!

Gdy wchodzimy na dach musimy pamiętać o ostrożności. Ważne jest też, aby nie porysować blachodachówki, dlatego skorzystajmy z obuwia o miękkiej podeszwie, która nie będzie miała żadnych twardych elementów. Jeśli musimy chodzić po blachodachówce to powinniśmy stawiać stopę w dnie blachodachówki.

    Więcej o:

Skomentuj:

Mycie dachu – na czym skupić swoją uwagę?