Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Na tropie materaca idealnego

sponsorowany

Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia naszej sypialni jest łóżko z wygodnym materacem. Jakie inne cechy powinien posiadać materac idealny i dlaczego to takie istotne?

Na tropie materaca idealnego.
Na tropie materaca idealnego.
Senpo

Dlaczego wybór materaca jest ważny?

Wybór odpowiedniego materaca ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, ale również samopoczucie. Jeśli będzie nam niewygodnie, nie wyśpimy się, a ciało się nie zregeneruje. W efekcie obudzimy się w złym nastroju. Może nam też towarzyszyć nieprzyjemne uczucie sztywności i odrętwienia. Niewłaściwie dobrany materac, zwłaszcza pod kątem materiału wykonania pokrycia, może okazać się też zagrożeniem dla naszej zdrowej skóry. Warto też dodać, że nieprzemyślany zakup materaca może też znaleźć swoje odzwierciedlenie w postaci bólów głowy i kręgosłupa. Ponadto dobrze wybrany materac poprawia też komfort snu dbając o właściwą temperaturę.

Najczęstsze błędy przy zakupie materaca.

Za konsekwencjami niewłaściwego doboru materaca stoi przede wszystkim nieprzemyślana do końca decyzja o jego zakupie. Najczęstsze błędy, jakie popełniamy wtedy dotyczą niskiej ceny, popularnej marki czy modelu oraz niedopasowanie rozmiaru materaca do łóżka. Niekiedy też popełniamy błąd polegający na zakupie materaca w nieodpowiednim sklepie. Częstym błędem jest też brak czasu na poszukiwania. Efektem czego jest zakup materaca, który nie tylko może okazać się niewygodny i mało korzystny dla naszego zdrowia. To również materace nietrwałe lub nie do końca spełniające nasze wymagania.

Materac idealny i jego najważniejsze cechy.

Żeby uniknąć błędnego zakupu, warto po pierwsze stworzyć sobie listę właściwości, jakie powinien spełniać nasz materac. Chodzi między innymi o to, czy ma być on:

●       tylko wygodny, czy może pomóc nam w walce z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi;

●       przeznaczony dla jednej czy dla dwóch osób – to szczególnie ważne, gdy na jednym łóżku śpią osoby o skrajnie różnej masie ciała;

●       atrakcyjny wizualnie;

●       przyjazny dla skóry – w przypadku alergików oraz dzieci to niezwykle istotna kwestia, o której nie należy zapominać w trakcie poszukiwań materaca idealnego.

Jakie jeszcze cechy materaca powinniśmy wziąć pod uwagę chcąc kupić doskonałe posłanie? Naszą uwagę powinny zwrócić również:

●       liczba stref twardości – im jest ich więcej, tym bardziej na jego wyborze skorzysta nasz kręgosłup i całe ciało; absolutne minimum to 4 strefy; optymalna liczba to 7;

●       rodzaj pokrowca – powinien być zdejmowany; dobrze jeśli zostanie uszyty z tkaniny odprowadzającej wilgoć, antybakteryjnej lub przynajmniej antyalergicznej;

●       długoletnia gwarancja – dzięki czemu możemy mieć pewność, co do wysokiej jakości użytych materiałów;

●       renoma producenta – najlepiej jeśli zaufamy firmom, które istnieją na rynku już jakiś czas i mogą pochwalić się dobrymi opiniami użytkowników;

●       ergonomia – czyli zdolność dopasowywania do kształtu i ułożenia ciała.

Dlaczego nie należy oszczędzać na zakupie materaca?

Rynek materacy oferuje nam ogromny wybór tego typu posłań, często kusząc nas atrakcyjnie niską ceną. Jednak nie powinniśmy jej stawiać na pierwszym miejscu. Na zakupie materaca nie należy oszczędzać, ponieważ powinien to być zakup na lata to po pierwsze. Po drugie - musimy też pamiętać, że jakość materaca może znacząco wpłynąć na nasze samopoczucie. Jednak to nie jedyne argumenty przemawiające na rzecz droższych czyli markowych materacy uznanych na świecie producentów.

Zdrowy kręgosłup - na pierwszym planie

Na zakupie materaca nie powinniśmy oszczędzać ze względu na stan naszego kręgosłupa. Tym bardziej, że na rynku bez trudu znajdziemy sporą ofertę materacy klasycznych - bardzo komfortowych, które oprócz wygody, dbają też o nasz kręgosłup. Przykładem takiego wysokiej jakości materaca jest chociażby Materac .zip Curem od szwajcarskiego producenta firmy Hilding. Jest to typ materaca sprężynowego, który idealnie dopasowuje się do naszego ciała, współgra z krzywiznami kręgosłupa, a także odciąża kręgi, mięśnie i stawy w czasie snu. Jest to materac, którego dodatkowym atutem, jest niezwykle praktyczny pokrowiec. Nie przyjmuje on zapachów oraz trzyma wilgoć z dala od naszej skóry. Po drugie droższy materac zapewni nam komfort użytkowania przez długie lata.

Komfort też ma znaczenie

Kupując droższy materac fundujemy sobie również posłanie, które gwarantuje nam niezwykle komfortowy sen. Przykładem czego jest między innymi Materac.log Curem. Jest to jeden z najtwardszych materacy. Wykonany z aż trzech różnych rodzajów pianki, dzięki czemu materac jest niezwykle wygodny. Ponadto posiada zdolność rozprowadzania ciepła na całej swojej powierzchni. Wspiera dzięki temu cały organizm i ułatwia zasypianie. Jest też idealnie wentylowany. Wyposażony został także w wysokiej jakości antybakteryjny i nie pochłaniający zapachów zdejmowany pokrowiec, który można prać bezpiecznie w pralce.

Chociaż zakup naprawdę dobrego materaca, czyli wysokiej jakości i spełniającego wszystkie nasze oczekiwania (wygoda plus właściwości prozdrowotne) to spory wydatek – powinniśmy go rozważyć. Zwłaszcza, że mamy do swojej dyspozycji modele z 20-letnią gwarancją, a do tego wykonane z wysoce wytrzymałych materiałów i surowców sprzyjających naszemu zdrowiu oraz samopoczuciu . Nasz nowy nabytek nie będzie kazał długo czekać na efekty. Już po pierwszej nocy spędzonej na nowym materacu odczujemy dużą różnicę, a nasz kręgosłup przyjemną ulgę.

 

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Na tropie materaca idealnego