Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najlepsza deska do prasowania jest... jaka?

mat. prasowe

Odpowiednio dobrana deska do prasowania sprawi, że ta niezbyt przyjemna czynność stanie się o wiele łatwiejsza. Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Najlepsza deska do prasowania jest... jaka?
Najlepsza deska do prasowania jest... jaka?
Shutterstock

Deska do prasowania - rozmiar ma znaczenie

W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na blat i jego rozmiar. Jeśli często prasujemy rzeczy o dużych gabarytach, na przykład obrusy czy pościel, zdecydowanie wygodniejszym wyborem będzie deska z dużym blatem (np. Vileda Total Reflect Plus z blatem 130 x 44cm), dzięki czemu nie będziemy musieli co chwilę przesuwać prania i martwić się powstawaniem nowych zagnieceń. Sprawdźmy również na stronie producenta wymiar deski, kiedy jest złożona, aby upewnić się że zmieści się w miejscu docelowym, w którym planujemy ją przechowywać. Istnieją również na rynku deski z dodatkowymi udogodnieniami do dużych gabarytów, np. deska Perfect 2in1 Plus od Viledy, która ma wysuwaną szynę podtrzymującą pranie, aby nie dotykało ono podłogi i się nie brudziło. Dodatkowo, by ułatwić prasowanie koszul lub T-shirtów, deska ta posiada ruchomą podstawkę na żelazko, która umożliwia założenie na nią prasowanego ubrania.

deska do prasowania
Deska Vileda Total Reflect
mat. prasowe

Deska do prasowania Vileda - ważny pokrowiec

Po wyborze idealnego wymiaru deski czas na pokrowiec. Powinien być odpowiednio gruby, najlepiej złożony z więcej niż jednej warstwy – wierzchniej, przepuszczającej parę, i spodniej, która parę odbija. Deska Vileda Total Reflect Plus wyposażona jest w pokrowiec z warstwą metaliczną, która w 100% odbija parę wodną, dzięki czemu wystarczy jednostronne prasowanie ubrania! To znacznie skraca czas prasowania. Metalizowany pokrowiec zapobiega również skraplaniu się pary wodnej pod deską.

deska do prasowania
Vileda Total Reflect
mat. prasowe

Wybrałeś model deski do prasowania? Dopasuj dodatkowe wyposażenie

Dobrej jakości deska powinna posiadać akcesoria pomocnicze ułatwiające pracę. Można zaliczyć do nich solidną podstawkę pod żelazko lub stację parową, antenkę podtrzymującą przewód żelazka oraz gniazdko elektryczne. Wszystko to znajdziemy w modelu Total Reflect Plus od Viledy, który oprócz tego oferuje wygodne otworki na wieszaki, ułatwiające powieszenie prania. Model ten wyposażono też w system Kid Safe, który zabezpiecza przed przypadkowym złożeniem przez dzieci, dzięki czemu prasowanie przebiega nie tylko wygodnie, ale i bezpiecznie. 

Produkt od sprawdzonego producenta

Deskę do prasowania kupujemy zwykle na wiele lat. Warto więc wybrać nieco droższy model sprawdzonego producenta, dzięki czemu zapewnimy sobie wygodę prasowania i niezmienioną jakość przez długi czas użytkowania. W trosce o ekologię pamiętajmy, że istnieje również opcja wymiany samego pokrowca – kiedy przestaje on wyglądać estetycznie możemy go wymienić, zamiast kupować całą nową deskę.

Zobacz także:

    Więcej o:

Skomentuj:

Najlepsza deska do prasowania jest... jaka?