Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najlepsze firany - postaw na modę i klasyczny wystrój wnętrz

AZ

Dobór firan może wydawać się na pierwszy rzut oka błahym elementem pracy wnętrzarskiej. Nie ma nic bardziej mylnego niż takie stwierdzenie — głównie dlatego, że firany potrafią wywrzeć ogromny wpływ na klimat pomieszczenia i wielu aranżerów zwyczajnie korzysta z nich podczas budowania swojej koncepcji.

Najlepsze firany — postaw na modę i klasyczny wystrój wnętrz
Najlepsze firany — postaw na modę i klasyczny wystrój wnętrz
Strefafiran.pl

Tak właściwie to firany są na tyle wygodnym  elementem, że niskim nakładem sił i kosztów człowiek jest w stanie zmieniać je regularnie. W ten sposób można dostosowywać wystrój pod konkretny nastrój czy nawet porę roku. Konsultacja ze specjalistą nie jest tu specjalnie potrzebna, choć oczywiście można poradzić się kogoś, kto zajmuje się tym zawodowo. Zapewniamy jednak, że samodzielnie również można dokonać bardzo trafnych decyzji zakupowych. Zapraszamy też do przejrzenia asortymentu Strefa-firan.pl - Tutaj znajdziesz modne firany do salonu.

Nie tylko wygląd, ale też funkcjonalność

Oczywiście firany nie powstały wyłącznie po to, żeby ładnie wyglądały, choć jest to ich istotna cecha. Ich zastosowanie jest przede wszystkim praktyczne, bo to one zapewniają dodatkową ochronę okna. Po pierwsze zasłaniają wnętrze przed spojrzeniami ciekawskich zerkających, dają nieco cienia, a także stanowią dodatkową barierę ochronną przed owadami, które wlatują do domu czy mieszkania przez otwarte okno lub drzwi na taras.

Moda na firany wraca

Jak większość trendów, również i ten na firany zatoczył koło. W ostatnich latach odeszły one nieco w zapomnienie, na przykład na rzecz fantazyjnych rolet, ale zauważyć można swego rodzaju powrót do korzeni w tej materii. Dzieje się tak szczególnie dlatego, że producenci postanowili odświeżyć nieco fasony proponowanych firanek. Stąd też, obok klasycznych wyborów, znajdziemy obecnie całe kolekcje nowoczesnych i przemyślanych modeli wykonanych z wytrzymałych tkanin i nadających pomieszczeniu elegancji.

Niezależnie od stylu firany, możliwe jest osiągnięcie bardzo zadowalających efektów. To w końcu dosyć duży dodatek, który potrafi zmienić charakter całej ściany, a także wypłynąć na pomieszczenie. Zazwyczaj wykorzystuje się je do osiągnięcia stylu eleganckiego (w tym wypadku polegającego na prostych kształtach, stonowanych kolorach), do którego bardziej niż idealnie pasować będą ciężkie, długie firany, które niemal zupełnie zasłonią okno.

Bardziej domowy lub oldschoolowy styl oczywiście będzie rządził się swoimi prawami, choć to żadna reguła i można mieszać pomysły. Osoby zawodowo zajmujące się urządzaniem wnętrz powtarzają swoją drogą, że można w tej materii zaszaleć. Oczywiście nie zawsze, bo nie każde okoliczności na to pozwalają. We własnym domu można jednak postawić na nieco odważniejsze wybory. W razie niepowodzenia nie będzie to w końcu wielki problem, bo zasłony zawsze można zmienić.

Zalecamy oczywiście rozsądne podchodzenie do tematu, bo eksperymentalność rozwiązania wcale nie jest jednoznaczna z jego skutecznością. Na szczęście w renomowanych sklepach z firanami znaleźć można uniwersalne opcje, które wpiszą się wiele wizji i pozwolą osiągnąć przeróżne efekty.

    Więcej o:

Skomentuj:

Najlepsze firany - postaw na modę i klasyczny wystrój wnętrz