Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nieco o oświetleniu oraz wskazówki, jak stworzyć idealnie oświetlony dom

AZ

Światło to nieodzowny element każdego wnętrza. Tworzy przyjemną atmosferę, a także ma niewątpliwy wpływ na to, jak czujemy się w domu. Zainspiruj się naszymi wskazówkami, dzięki którym Twój dom wypełni się światłem i przytulnością.

Nieco o oświetleniu oraz wskazówki, jak stworzyć idealnie oświetlony dom
Nieco o oświetleniu oraz wskazówki, jak stworzyć idealnie oświetlony dom
Favi

Wyposażenie pokoju w tylko jedną lampę sufitową to częsty błąd przy urządzaniu wnętrza. Jedna lampa w salonie to po prostu za mało. Im więcej źródeł światła znajduje się w pomieszczeniu, tym lepiej. Kluczem do sukcesu jest wyważona mieszanka mocniejszego i słabszego oświetlenia. Stworzysz doskonały kontrast, który nada przestrzeni klimat i da Ci możliwość zmiany mocy oświetlenia w zależności od nastroju.

Postaw na oświetlenie LED

W porównaniu do klasycznych, żarówki LED mają znacznie dłuższą żywotność, średnio 25 000 godzin, czyli około 15 lat. Ponadto oświetlenie LED oferuje nieskończone możliwości, czy to pod względem barwy światła, intensywności czy konstrukcji oprawy. Należy jednak pamiętać, że oprawa powinna zawsze idealnie komponować się z resztą wyposażenia pomieszczenia. Wyszukiwarka FAVI.pl ułatwi Ci wybór oświetlenia, które będzie pasować do Twojego wnętrza jak ulał, dzięki sprytnemu filtrowaniu według stylów wnętrza.

Przewodnik po lumenach

W przypadku żarówek energooszczędnych Watt określa jedynie zużycie energii, dlatego przy wyborze należy zwrócić uwagę na strumień świetlny lub natężenie światła. Podawany jest w lumenach i można go znaleźć na opakowaniu żarówki pod skrótem lm. Pamiętaj, że Twoje oczy potrzebują różnej intensywności światła do czytania, pracy czy relaksu. W zależności od rodzaju oprawy dobieramy żarówkę o odpowiednim natężeniu światła:

● Oświetlenie sufitowe 800 lm

● Lampy robocze 400 do 500 lm

● Lampy do czytania 200 lm             

● Oświetlenie dekoracyjne ok. 200 lm

Wskazówka FAVI: Nowoczesne oprawy LED wyposażone są w ściemniacze, dzięki którym można dostosować natężenie światła do swojego nastroju.

Wybierz odpowiednią temperaturę światła

Kolejną ważną informacją na opakowaniu żarówek jest liczba kelwinów (K). Podpowie ona jaki odcień światła emituje żarówka, co jest kluczowe przy odpowiednim oświetleniu wnętrz. Pamiętaj, że im więcej kelwinów, tym zimniejsze światło. W pomieszczeniach, w których najczęściej odpoczywasz, odpowiednie jest ciepłe oświetlenie, a zimny odcień światła sprzyja koncentracji i produktywności.

Wskazówka FAVI: Zimne światło chroni oczy i dlatego jest idealne do oświetlania powierzchni roboczych, podczas gdy ciepłe światło może stworzyć przytulną atmosferę do relaksu.

Rozświetl szczegóły

Światło we wnętrzu nie musi pełnić czysto praktycznej funkcji. Połączenie opraw oświetleniowych o różnych kształtach, kolorach i rozmiarach daje dziesiątki możliwości jak wypełnić dom światłem, ale i designem jednocześnie. Nastrojowe oświetlenie zapewnia przytulną aranżację, podkreśla głębię pomieszczenia i nadaje mu odprężającą atmosferę. Jeśli masz słabość do designu i dekoracji, postaw na lampy stołowe. W dzień zdobią komody, puste zakamarki i półki, wieczorem ściany specjalną grą cieni. Inna opcja to łańcuchy świetlne z latarniami lub taśmami LED, za pomocą których można oświetlić półkę, szafkę lub kącik z roślinami domowymi.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nieco o oświetleniu oraz wskazówki, jak stworzyć idealnie oświetlony dom