Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Płytki Masovia: nowa kolekcja projektu Doroty Koziary dla Grupy Tubądzin

mat. prasowe

Kolekcja płytek Masovia to nowoczesne spojrzenie na polską tradycję i kulturę Mazowsza.

Masovia Cobalto
Masovia Cobalto
Tubądzin

Nasza tradycja ludowa jest dla mnie niekończącym się źródłem inspiracji. To systemy znaków, kolorów, wzorów, dźwięków, które interpretuję współcześnie, wyciągając z nich tak naprawdę najważniejsze dla mnie cechy.

Po licznych podróżach i badaniach na temat poszukiwania tradycji jeszcze bardziej utwierdziłam się, że kolor miał ogromne znaczenie w naszej kulturze, a na dodatek był używany odważnie. W przeszłości byliśmy bardzo kolorowi. Śmiałe połączenia kolorystyczne na elewacjach, we wnętrzach czy chociażby na tkaninach oraz intensywność kolorystyki są zaskakujące. Moja nowa kolekcja Masovia dla Grupy Tubądzin to gama nasyconych głębokich kolorów: od granatów, poprzez odcienie zieleni, turkus aż do głębokich burgundów czy słonecznych kolorów złamanej żółci.

Mocne kolory przestudiowane w taki sposób, że wiele z nich może łączyć się z innymi, budując bardzo kolorowe przestrzenie lub kompozycje.

Projekty odnoszące się do zwyczajów i kultury danego kraju czy regionu są gwarancją stworzenia produktów osadzonych w DNA miejsca, z którego pochodzą. Jednocześnie stają się oryginalną nowością, bogactwem wynoszonym na arenę międzynarodową. 

mówi Dorota Koziara.
Masovia Rubino
Masovia Rubino
Tubądzin

W swoich projektach Dorota Koziara doskonale dobiera kombinacje kolorów, tworząc palety o wyjątkowej harmonii. W najnowszej kolekcji użyła intensywnych barw, które ożywiają przestrzeń i dodają jej energii.

Miejscem premierowej prezentacji kolekcji była Zachęta, Narodowa Galeria Sztuki. To tutaj Grupa Tubądzin zainaugurowała w ubiegłym roku projekt Tubądzin Meets Art.

Ta kolekcja jest pełna głębokich, wyrazistych odcieni. Chcemy wprowadzić kolor do wnętrz. Aby inspirował i zachęcał do działania. To propozycja dla osób, które chcą przełamać utarte schematy i wyeksponować swoją osobowość.

opowiada Amadeusz Kowalski, Wiceprezes Grupy Tubądzin.

Płytki Masovia oferują różnorodne możliwości aranżacyjne, umożliwiając tworzenie dekoracyjnych kompozycji lub całych przestrzeni w intensywnych kolorach. Szkliwa najwyższej jakości nadają barwom głębi, a delikatna struktura na powierzchni płytek pięknie rozprasza światło, dodając jej fascynującego efektu. Płytki ceramiczne z linii Masovia występują w formacie 8 x 30 cm i są dostępne w 11 różnych kolorach.

Premiera kolekcji w Zachęcie była połączona z warsztatami ceramicznymi, w trakcie których zaproszeni goście mogli odkryć, które barwy najlepiej wyrażają ich osobowość.

Masovia Blu Marino Senepe
Masovia Blu Marino Senepe
Tubądzin
Masovia Senape Tin Graphite Monolith
Masovia Senape Tin Graphite Monolith
Tubądzin
Masovia Verde
Masovia Verde
Tubądzin
Masovia Polvere Griggio
Masovia Polvere Griggio
Tubądzin
Masovia Cobalto
Masovia Cobalto
Tubądzin

Dorota Koziara - designer, artysta, architekt wnętrz, dyrektor artystyczny, kurator wystaw

Ukończyła studia w Polsce i we Włoszech. Przez dekadę współpracowała z Alessandro Mendinim oraz Atelier Mendini w Mediolanie. Od 2005 roku główna siedziba jej pracowni znajduje się w tym mieście. W jej portfolio znajdują się projekty wnętrz dla wiodących firm w dziedzinie designu, takich jak Alessi, Swatch, czy także wnętrza Byblos Art Hotel Villa Amista. Tworzyła także dla renomowanych marek, takich jak: Venini, Fiorucci, Hermes, Luxo, Abet Laminati, Swarovski, Bisazza, Fiat, Redd’s, Cosimo Martinelli, Comforty, Du Pont, Noti, Slamp, Kauffman, Ardcodife Louvre, Cosi Tabellini, Tubadzin, Krono, Almi Decor, Tatuum, Lena Lighting, Christian Dior oraz wiele innych.

Dorota Koziara do projektowania podchodzi szeroko, zajmuje się też promocją wzornictwa, strategią rozwoju firm poprzez design oraz krytyką designu. Od lat jest kuratorem i organizatorem wystaw promujących design na arenie międzynarodowej, wśród najważniejszych można wymienić: „Real Industry Future Classics Comforty” Temporary Museum For New Design Superstudio Piu, Mediolan Salone del Mobile 2011, „Polish Design – Design from Wielkopolska” Salone del Mobile 2012, „Polish Design” Salone del Mobile 2013, Downtown Design Dubai 2013, „ Mendini ” Muzeum Narodowe oraz Kulczyk Foundation w Poznaniu 2004 oraz w 2014 „ Mendini ”, Wrocław Europejską Stolicą Kultury w Galerii Neon oraz Muzeum Architektury we Wrocławiu, “Polish Design – Tomorrow is Today” – Salone del Mobile 2017, Milano, “Sacred Geometry”, Krosno Glass, Salone del Mobile 2019, Milano, “Creative by Nature”, Expo 2020 Dubai.

Jej projekty były prezentowane na wielu wystawach w Polsce i zagranicą, między innymi w Mediolanie, Londynie, Paryżu, Nowym Jorku, Berlinie,Tokio, Zurychu. Jest laureatką międzynarodowego konkursu rzeźbiarskiego “ Third Millenium” w Toskanii we Włoszech, gdzie uznanie zdobyła jej instalacja “12 Angeli“.

W 1998 roku opracowała część dramaturgii i scenografii do spektaklu “70 Angels on the Facade” w reżyserii Roberta Wilsona dla Piccolo Teatro w Mediolanie (to pierwszy na świecie spektakl teatralny o historii architektury i projektowania z okazji 70-lecia najstarszego pisma w dziedzinie projektowania - Domus).

Masovia / Dorota_Koziara
Masovia / Dorota_Koziara
Tubądzin
    Więcej o:

Skomentuj:

Płytki Masovia: nowa kolekcja projektu Doroty Koziary dla Grupy Tubądzin