Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Praktyczne ogrzewanie do małego salonu

artykuł zewnętrzny

We wnętrzach mieszkalnych trudno funkcjonować bez odpowiednio dobranego ogrzewania. Należy dopasować je pod względem mocy, wielkości urządzenia oraz jego walorów estetycznych.A co zrobić, jeśli chce się zapewnić komfort cieplny w szczególnie niewielkich wnętrzach, takich jak choćby mały salon? Wówczas warto zdecydować się na rozwiązania opisane w dalszej części tego artykułu.

Praktyczne ogrzewanie do małego salonu
Praktyczne ogrzewanie do małego salonu
Econovli

Komfort cieplny we wnętrzach – dlaczego jest ważny?

Kiedy mówi się o regulowaniu temperatury w domowych wnętrzach, bardzo często zwraca się uwagę na komfort cieplny. To parametr, który informuje nas o tym, że w danym miejscu panuje odpowiednia temperatura, czyli nie jest ani za zimno, ani za gorąco.

Dlaczego warto zwracać uwagę właśnie na komfort cieplny? Od niego bowiem zależy ogólne samopoczucie domowników. Utrzymywanie się przez dłuższy czas zbyt wysokiej temperatury potęguje uczucie zmęczeni i ospałości. U osób starszych lub z przewlekłymi schorzeniami układu krwionośnego potrafi też ona prowadzić do zaburzenia prawidłowej pracy serca. Niska temperatura w pomieszczeniach mieszkalnych natomiast może wpływać na obniżenie naturalnej odporności oraz wystąpienia większej podatności na infekcje, co dotyczy zwłaszcza seniorów oraz małych dzieci.

Jaka temperatura powinna panować w salonie?

Salon zalicza się do pomieszczeń o charakterze reprezentacyjno-rekreacyjnym. Korzystają z niego na co dzień domownicy, a także zapraszani przez nich goście. Zazwyczaj temperaturę w tej części domu ustawia się na standardowe 18-20 stopni.

Takie parametry pozwalają utrzymać optymalne warunki i zachować komfort cieplny, co oczywiście wpływa na kondycję wszystkich użytkowników danej przestrzeni.

W niewielkich salonach uzyskanie właściwej temperatury nie wymaga bardzo skomplikowanych i rozbudowanych urządzeń grzewczych. Często wystarcza raptem jeden grzejnik o średniej mocy. Warto jednak dobrze przemyśleć wybór odpowiedniego urządzenia. Dzięki temu da się bowiem nie tylko zaoszczędzić na wysokości rachunków za ogrzewanie, ale także poprawić wygodę korzystania z pokoju dziennego.

Ogrzewanie do małego salonu – co wybrać?

Jako ogrzewanie w salonie można stosować rozmaite produkty grzewcze, w tym urządzenia elektryczne, dostępne choćby na stronie Econovli.

Co jednak zrobić, jeśli nie dysponuje się nadmiarem wolnego miejsca w ciasnym salonie, a pragnie się utrzymać we wnętrzu idealną temperaturę? Wówczas warto sięgnąć po kompaktowe i dyskretne urządzenia grzewcze najnowszej generacji.

Podstawowym rozwiązaniem są grzejniki pionowe, które łatwo zmieścić na ścianie, przez co oszczędza się cenne miejsce i zwiększa ustawność pomieszczenia. Występują one w wersji klasycznej, podłączonej do centralnej instalacji wodnej. Można także zdecydować się na dekoracyjne i niezależne modele elektryczne.

Inną opcją jest wykorzystanie bardzo skutecznych promienników ciepła. Są to niewielkie elektryczne urządzenia grzewcze, najczęściej montowane na ścianach. Do ogrzewania wnętrz w ich przypadku używa się promieniowania podczerwonego, dzięki czemu nie trzeba nagrzewać całego powietrza, a tylko ciała stałe, które znajdą na drodze fal. Ogranicza to znacząco wydatki, a także sprawia, że szybko i skutecznie osiąga się optymalną temperaturę we wnętrzu. Można stosować promienniki jako ogrzewanie podstawowe lub uzupełniające w małym salonie.

Jeśli metraż pomieszczenia jest naprawdę niewielki, warto rozważyć wykorzystanie ogrzewania podłogowego (wodnego lub elektrycznego). Takie rozwiązanie gwarantuje przyjemne ciepło, zapewnia optymalny rozkład temperatur we wnętrzu, a przy tym nie zajmuje cennego miejsca, gdyż niemal cała instalacja grzewcza znajduje się pod powierzchnią podłogi. Wpływa to korzystnie na ustawność salonu i poprawia komfort domowników.

Nowoczesne rozwiązania grzewcze do małego salonu

Nawet w małym salonie można zainstalować urządzenia grzewcze, które zapewniają pełny komfort korzystania z przestrzeni, również podczas sezonu jesienno-zimowego. Warto wybierać produkty, które dodatkowo są kompaktowe i nie zajmują cennego miejsca. Wówczas salon staje się bardziej funkcjonalny, a użytkownicy mogą przeznaczyć zaoszczędzone miejsce na wygodniejsze umeblowanie wnętrza.

    Więcej o:

Skomentuj:

Praktyczne ogrzewanie do małego salonu