Projekty wnętrz

Projekty wnętrz

Po co są nam potrzebne projekty wnętrz? Dzięki nim zaoszczędzimy sporo czasu, a nierzadko również pieniędzy. Są niezbędne do szybkiego i sprawnego przeprowadzenia remontów, szczególnie, kiedy nie mamy wystarczająco dużo wolnego czasu lub umiejętności potrzebnych do ich samodzielnego wykonania. Projekty wnętrz wykonuje się w różnej formie - mogą to być odręczne rysunki, wizualizacje lub moodboard'y, aby jednak uniknąć błędów w aranżacjach, zawsze należy przygotować również rzut wnętrza w odpowiedniej skali, na którym naniesiemy planowane zmiany. Tylko w ten sposób upewnimy się, że pomysły mają rację bytu i nie trzeba będzie w trakcie remontu nanosić szybkich poprawek. Prezentujemy przykładowe projekty wnętrz, które zostały przygotowane dla naszych czytelników. Jak przebudować mieszkanie, aby z 2-pokojowego uzyskać 3-pokojowe? Jak wygospodarować w salonie miejsce na sypialnię? Odpowiadamy na te - i wiele innych pytań.

 • 23250139 https bi

  Z trojgiem dzieci

  Mamy dwuletnią córkę, a niedługo urodzą nam się bliźniaki. No i przydałby się nam jeszcze jeden pokój... Oczywiście ideałem byłoby, gdyby każde z dzieci miało swój pokój, ale jesteśmy realistami i nie chcemy żądać niemożliwego. Podpowiedzcie, jak przeorganizować mieszkanie, żeby było wygodne dla pięcioosobowej rodziny. Aleksandra

 • 23250136 https bi

  Kłopotliwy przedpokój

  Mamy nieustawny przedpokój - długi i wąski, na dodatek w kształcie litery L. Gdzie umieścić szafę? Przy okazji remontu chcemy też powiększyć mikroskopijną łazienkę, nawet kosztem osobnego w.c. Śpimy w pokoju dziennym, mniejszy pokój zajmuje córka. Prosimy o podpowiedź, gdzie ewentualnie znaleźć miejsce na sypialnię dla nas. Agnieszka i Tomasz

 • Funkcjonalne mieszkanie z wypoczynkiem w centrum

  Funkcjonalne mieszkanie dla pary z dzieckiem

  Młode małżeństwo niedawno wprowadziło się do mieszkania w starej kamienicy, w którym największym atutem jest duża widna kuchnia. Para planuje zrobić generalny remont, który ma sprawić, że mieszkanie stanie się bardziej funkcjonalne. Zależy im też na wygospodarowaniu pokoju dla dziecka oraz oddzielnej sypialni dla siebie.

 • 23168803 https bi

  Salon jak najbliżej kuchni

  Kuchnia i pokój dzienny znajdują się po przeciwnych stronach mieszkania - czy można tak zmienić układ wnętrz, by te pomieszczenia sąsiadowały ze sobą? Mieszkamy w trójkę (z nastoletnią córką) i w zasadzie trzy pokoje nam wystarczają, ale potrzebujemy osobnego, zamykanego drzwiami gabinetu, w którym codzienne życie nie zakłócałoby pracy. Czy to jest realne? Anna i Leszek

 • Plan mieszkania

  Trzypokojowe mieszkanie dla czteroosobowej rodziny

  Jan z narzeczoną kupili mieszkanie, w który chcą urządzić dla siebie i przyszłych dzieci, a tych planują mieć dwoje. Mają 55 metrów i trzy pokoje, a do tego potrzebują miejsca do pracy. Architekci mają dwa rozwiązania.

 • Plan mieszkania

  Dobre miejsce na minibiuro w 70-metrowym mieszkaniu

  Paulina i Krzysiek kupili 3-pokojowe mieszkanie o powierzchni nieco ponad 70 m kw. Mają salon, sypialnię i pokój dla dziecka. Potrzebuję jednak także miejsca na biuro. Architekci podpowiadają jak je wydzielić.

 • Anna Malesińska

  Jak wydzielić dodatkowy pokój w dwupokojowym mieszkaniu?

  Na 54 metrach kwadratowych mieszka 3 osobowa rodzina. Potrzebują trzeciego pokoju, ale czy da się go wydzielić? Architekci mają dwie propozycje.

 • Rozwiązanie 1

  Pięć osób na 72 metrach. Jak zaplanować wnętrze?

  Pięcioosobowa rodzina mieszka w 72-metrowym mieszkaniu z trzema pokojami. Dwa pokoje rodzice oddali dzieciom, ale marzy im się własna sypialnia. Architekci mają dwa rozwiązania.

 • Plan mieszkania

  46 m kw. i trzy pokoje zamiast dwóch

  Zamierzamy zmienić układ pomieszczeń w naszym mieszkaniu, a na dodatek wydzielić trzeci pokój (na razie jest nas dwoje, ale chcemy przy okazji znaleźć miejsce na pokój dla dziecka). Myślimy o salonie z otwartą kuchnią i kątem jadalnym. Przydałaby się również garderoba. Violetta

 • Plan mieszkania

  Jak wydzielić dwa pokoje na 36 metrach?

  Kinga w swoim 36-metrowym mieszkaniu chciałaby mieć osobne salon i sypialnię. Jak wszystko rozplanować, żeby starczyło miejsca na przechowywanie? Architekci mają dwa rozwiązania.

 • Plan mieszkania

  Kuchnia otwarta, a jednak wydzielona

  W 45-metrowym mieszkaniu są dwa pokoje. Właściciele zastanawiają się, jak urządzić otwartą kuchnię? Czy da się ją jednak jakoś wydzielić? Architekci przygotowali dwa rozwiązania.

 • Plan mieszkania

  Kłopotliwy aneks kuchenny w 55-metrowym mieszkaniu

  W 55-metrowym mieszkaniu jest ciasny aneks kuchenny. Właściciel zastanawiają się jak dodać mu metrów i płynnie połączyć z salonem. Architekci mają dwa rozwiązania.

 • Plan mieszkania

  Jak urządzić mieszkanie dla trzyosobowej rodziny?

  Na 65 metrach kwadratowych mieszka trzyosobowa rodzina. Choć metraż jest wystarczający, to mają problem z rozplanowaniem pomieszczeń. Architekci podpowiadają, jak urządzić takie mieszkanie.

 • Plan mieszkania

  Czy da się na 47 m kw. wydzielić trzy pokoje?

  Justyna i Janusz kupili dwupokojowe mieszkanie, które ma niewiele ponad 47 m kw. Bardzo zależy im na trzecim pokoju. Czy to możliwe? Architekci mają dwa rozwiązania, jak urządzić takie mieszkanie.

 • Plan mieszkania

  Jak zaaranżować długi salon z aneksem kuchennym?

  Właśnie przymierzamy się do urządzenia części dziennej w naszym nowym mieszkaniu. Jak zaaranżować długi salon z aneksem kuchennym? W pokoju dziennym lubimy wspólnie spędzać czas, a także przyjmować gości (jesteśmy otwartymi, towarzyskimi ludźmi), tak więc ta strefa mieszkania jest dla nas bardzo ważna. Emilia

 • Plan mieszkania

  Jak wydzielić sypialnię w 45-metrowym mieszkaniu?

  Ewa z synem przeprowadziła się do nowego mieszkania. W dwupokojowym lokum nie ma jednak miejsca na jej sypialnię. Czy da się ją wydzielić? Architekci proponują dwa rozwiązania.

 • Plan mieszkania

  58 m kw.: Jak oddzielić kuchnię od salonu?

  Dominika urządza swoje pierwsze mieszkanie, a w którym salon jest połączony z kuchnią. Właścicielce nie odpowiada jednak takie rozwiązanie. Jak oddzielić kuchnię podpowiadają architekci.

 • Plan mieszkania

  Jak urządzić mieszkanie na poddaszu?

  Mieszkanie pod skosami ma urok, ale nastręcza też trudności. W tym wnętrzu ściany kolankowe są bardzo niskie, mają zaledwie 1,3 m. Jak urządzić takie mieszkanie podpowiadają architekci.

 • Plan mieszkania

  57 m kw. i dwa pokoje. Jak znaleźć miejsce na pokój dla dziecka

  Dopóki dzieci są małe osobny pokój dziecięcy nie jest koniecznością. Córka Joanny ma już jednak dwa lata i rodzice uznali, że to już czas na wyprowadzkę z sypialni rodziców. Tylko jak znaleźć miejsce w dwupokojowym mieszkaniu? Architekci podpowiadają.

 • Plan mieszkania

  30 m kw.: Jak funkcjonalnie urządzić dwupokojowe mieszkanie?

  Mieszkanie Karoliny ma tylko 30 m kw., jednak wydzielono w nim dwa pokoje. Jak sprawić, żeby wnętrze było wygodne i funkcjonalne? Architekci przedstawiają dwa rozwiązania.

 • Plan mieszkania

  50 m kw.: potrzebny trzeci pokój. Co zrobić?

  Na 50 m kw. są dwa pokoje i kuchnia. Para potrzebuje trzeciego pokoju. Czy warto rezygnować z kuchni na rzecz niedużego aneksu. Czy są inne możliwości? Podpowiadają architekci.

 • Plan mieszkania

  Jak urządzić aneks sypialny w salonie?

  Dorota z mężem mają dwupokojowe mieszkanie. Już teraz szykują się na przybycie dziecka i szukają miejsca na trzecią sypialnię. Jedynym wyjściem wydaje się aneks sypialny w salonie. Architekci podpowiadają, jak wygospodarować miejsce na niego.

 • Jak połączyć dwa mieszkania?

  Jak połączyć dwa mieszkania?

  Marcin kupił dwa sąsiadujące mieszkania w bloku. Teraz chce je połączyć w jedno, ale tak, żeby w przyszłości dało się je ewentualnie rozdzielić. Architekci podpowiadają, jak to rozwiązać.

 • Plan mieszkania

  45 m.: Jak połączyć salon z przedpokojem?

  Justyna kupiła 3-pokojowe mieszkanie. Chce w nim zrezygnować z zamkniętego przedpokoju. Architekci podpowiadają, jak go można połączyć z salonem.

 • Trzypokojowe, 56,9 m kw., dla 1 osoby

  56,9 m kw., dla 1 osoby: zbyt wąski przedpokój

  W moim nowym mieszkaniu największym problemem jest przedpokój - wąski i tak nieustawny, że nie wiem, gdzie zaplanować w nim szafy. Zastanawiam się też, jak zaaranżować część dzienną; myślę o przeniesieniu salonu bliżej kuchni (teraz te pomieszczenia są od siebie oddalone). Chciałabym zachować trzy pokoje. Czy w łazience, do której zostanie przeniesiony piec gazowy z kuchni, lepsza będzie wanna czy kabina? Paulina

 • Dwupokojowe, 57 m kw., dla 3 osób

  57 m kw., dla 3 osób: miejsce na pokój dla dziecka

  Jesteśmy młodym małżeństwem, już niedługo urodzi się nam dziecko. Myślimy o urządzeniu dla niego pokoju, ale zastanawiamy się, czy w naszym mieszkaniu da się wydzielić dodatkowe pomieszczenie. Wolelibyśmy nie rezygnować z osobnej sypialni dla nas. Na rzecz dodatkowego pokoju jesteśmy skłonni zmniejszyć na przykład strefę jadalną przy kuchni, a tę otworzyć na pokój dzienny. Edyta i Maciek

 • Czteropokojowe, 74,5 m kw., dla 3 osób

  74,5 m kw., dla 3 osób: dobre miejsce na kuchnię

  Zastanawiamy się, jak urządzić mieszkanie na piętrze domku, które niedawno zostało rozbudowane - doszły dwa pomieszczenia (opisane na planie jako łazienka oraz pokój o powierzchni 12,4 metrów kwadratowych). Zupełnie nie wiemy, gdzie i jak zaaranżować kuchnię, ewentualnie połączoną z salonem. Jeden z mniejszych pokoi chcemy przeznaczyć dla dziecka, natomiast drugi - na naszą sypialnię. Żaneta i Dawid

 • Jednopokojowe, 37,5 m kw., dla 2 osób

  37,5 m kw., dla 2 osób: niewygodna kawalerka

  Już niedługo zamieszkam w kawalerce na parterze, z tarasem i ogrodem za oknami. Niestety, pokój jest tylko jeden; zastanawiam się, czy udałoby się wydzielić w mieszkaniu niewielką choćby sypialnię. Zależy mi też na tym, żeby nie stracić ładnego widoku, chciałabym móc go oglądać z części wypoczynkowej. Będziemy tu mieszkać we dwoje, w sypialni jest więc potrzebne duże łóżko. Zastanawiam się również, gdzie zmieścić dużą szafę. Natalia

 • Trzypokojowe, 66,8 m kw., dla 2 osób

  66,8 m kw., dla 2 osób: jak urządzić część dzienną

  Razem z narzeczoną kupiliśmy właśnie mieszkanie i z trudem próbujemy je urządzić. Chcemy, by było zaaranżowane nowocześnie, miało przestronny salon oraz, jeśli to możliwe, otwartą kuchnię z wyspą. Możemy zrezygnować z osobnej toalety, natomiast w łazience marzy nam się i wanna, i kabina prysznicowa. W sypialni przydałby się kąt do pracy, ewentualnie połączony z toaletką. Ania i Rafał

 • Dwupokojowe, 57,8 m kw., dla 2 osób

  57,8 m kw., dla 2 osób: brakuje jednego pokoju

  Mam dwupokojowe mieszkanie, tymczasem przydałby się trzeci pokój - czy udałoby się wydzielić dodatkowe pomieszczenie? W tej chwili kuchnia jest zamknięta, biorę oczywiście pod uwagę przeniesienie jej w inne miejsce i zaaranżowanie jako otwarty aneks. Gdzie urządzić wtedy pokój dzienny, a gdzie sypialnię? Sylwia