Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

57,8 m kw., dla 2 osób: brakuje jednego pokoju

Red.

Mam dwupokojowe mieszkanie, tymczasem przydałby się trzeci pokój - czy udałoby się wydzielić dodatkowe pomieszczenie? W tej chwili kuchnia jest zamknięta, biorę oczywiście pod uwagę przeniesienie jej w inne miejsce i zaaranżowanie jako otwarty aneks. Gdzie urządzić wtedy pokój dzienny, a gdzie sypialnię? Sylwia

Rozwiązanie 1: w miejscu kuchni

Magdalena Żmihorska-Tomasik

Nowy pokój nie jest duży, ale widny - z oknem wychodzącym na taras. Zaplanowałam w nim miejsce do spania (rozkładaną kanapę) i kącik do pracy. Za tym pokojem jest Państwa SYPIALNIA, w której oprócz dostępnego z dwóch stron łóżka mieści się pojemna szafa zajmująca całą ścianę.

KUCHNIĘ od strony wejścia do mieszkania przesłania ścianka, na której można zawiesić duże lustro. Warto też rozważyć wersję ściany ażurowej - taka przegroda nie będzie zaporą dla światła, a stanie się atrakcyjnym elementem wystroju. Kuchnia z ciągiem roboczym w kształcie litery U jest otwarta na POKÓJ DZIENNY; odcinek blatu znajdujący się na granicy tych pomieszczeń może służyć również jako stolik śniadaniowy. Nieco dalej stoi duży stół.

ŁAZIENKA została na swoim miejscu, po przesunięciu kuchni trzeba było jednak zmienić jej kształt. Teraz wydziela ją skośna ściana. W najszerszym miejscu proponuję zainstalować prostokątną wannę (150 x 70 cm), częściowo obudowaną blatem-półką, zaś w najwęższym - otwieraną od góry wąską pralkę, którą można ukryć np. za ażurowymi drzwiami. Do skośnej ściany łazienki nawiązują trójkątne szafki w PRZEDPOKOJU.

Rozwiązanie 2: w sąsiedztwie schowka

Michał Grzelak

Funkcja nowego pokoju nie została przez Panią sprecyzowana, przyjąłem więc, że będzie on służył jako gabinet. Jest niewielki - w sam raz na biurko i regały. Jeśli będzie potrzebny przestronniejszy pokój, można go powiększyć o obecne przejście do części wypoczynkowej; wtedy KUCHNIA stanie się pomieszczeniem przechodnim.

Przy GABINECIE wydzieliłem praktyczny schowek. Nie brakuje również miejsca na przechowywanie ubrań: dwie niewielkie szafy zaprojektowałem w sypialni, dwie większe - w części przedpokoju prowadzącej do tego pokoju. Wejście do ŁAZIENKI, nieco zmniejszonej na rzecz kuchni, przeniosłem na drugą ścianę. W pomieszczeniu tym znajduje się wygodna kabina prysznicowa, umywalka i sedes. Pralkę proponuję ukryć w kuchennej zabudowie.

    Więcej o:

Skomentuj:

57,8 m kw., dla 2 osób: brakuje jednego pokoju