Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Szynaka Meble fundatorem mebli i wyposażenia Sali posiedzeń Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku

redakcyjny

Firma Szynaka Meble przygotowała i zrealizowała prestiżowy projekt wyposażenia w meble produkowane przez jeden z zakładów należących do Grupy Meblowej Szynaka, Sali Spotkań w Siedzibie ONZ w Nowym Jorku. We współpracy z Office of Central Support Services oraz Kancelarią Prezydenta RP, Pana Andrzeja Dudy, firma Szynaka Meble wykreowała przestrzeń jednego z najważniejszych pomieszczeń zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie sali posiedzeń Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Firma Szynaka Meble przygotowała i zrealizowała projekt wyposażenia w meble Sali Spotkań w Siedzibie ONZ w Nowym Jorku.
Firma Szynaka Meble przygotowała i zrealizowała projekt wyposażenia w meble Sali Spotkań w Siedzibie ONZ w Nowym Jorku.
meteriały prasowe

Przy przygotowaniu koncepcję projektu, projektantom zależało, aby zastosowane w nim elementy i produkty łączyły w sobie nowoczesny, światowy design z charakterystycznymi elementami dla naszego kraju, wywodzącymi się z Polski, polskiej tradycji, co podkreśla naszą tożsamość i będzie formą upamiętnienia historycznego członkostwa naszego kraju w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018 – 2019. Następne takie wydarzenie będzie miało miejsce dopiero za kolejne 40 lat. W aranżacji tego prestiżowego pomieszczenia znalazły się symbole łowickie, będące uosobieniem polskiej kultury ludowej. W centralnej części sali powieszony został ręcznie namalowany obraz Fryderyka Chopina na tle jego domu rodzinnego w Żelazowej Woli. Solidne dębowe meble, krzesła i panele ścienne są symbolem siły, dumy, wytrzymałości, a także najwyższej jakość, prestiżu i luksusu użytkowania. Narodowe elementy to wyraz naszego patriotyzmu, szacunku do wartości narodowych, będących częścią historii naszej firmy i naszego kraju. Uczestnictwo firmy Szynaka Meble w tak znamienitym przedsięwzięciu jest dla nas wielką nobilitacją, wyróżnieniem ale też ogromną odpowiedzialnością, którą na siebie bierzemy. - Przystępując do projektu wiedzieliśmy, że sygnowane naszym logo, polskie meble będąc częścią jednego z najważniejszych miejsc na mapie świata, wpiszą się w historię polskiej działalności na szczeblu globalnym - mówią twórcy projektu.

Zaaranżowana przestrzeń stanie się nowoczesnym ale też funkcjonalnym i niezwykle komfortowym miejscem dialogu i spotkań dla najważniejszych przedstawicieli międzynarodowej polityki. Przedsięwzięcie to w znacznym stopniu podkreśli historię i znaczenie polskiej działalności na szczeblu globalnym. Zaaranżowana siedziba będzie z pewnością przez kolejne dziesięciolecia doskonałą formą promocji Polski, polskiej branży meblowej i polskich produktów na arenie międzynarodowej. - Meble sygnowane naszym logo od wielu lat promują polskie meblarstwo na arenie międzynarodowej. Cieszymy się, że po raz kolejny sprostaliśmy tak odpowiedzialnemu wyzwaniu, stając się tym samym prekursorem polskości i wizytówką polskiej myśli technologicznej i naszej gospodarki. Od wielu lat firma Szynaka Meble jest wiodącym eksporterem mebli, lokującym prawie 60% sprzedaży poza granicami naszego kraju. Eksportujemy z powodzeniem nie tylko swoje wysokiej jakości produkty ale przede wszystkim jesteśmy kreatorem nowoczesnego, światowego designu i nowoczesnej myśli technologicznej. Jako największa Grupa Meblowa w Polsce jesteśmy dumni, że naszym działaniem możemy wpisać się w piękną historię siedziby ONZ, będącej synonimem dialogu, pokoju, bezpieczeństwa i współpracy międzynarodowej - czytamy na firmowej stronie .

Oficjalnego otwarcia Sali Spotkań dokona Pan Prezydent RP Andrzej Duda podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ we wrześniu 2019 r. przy udziale szerokiego grona honorowych gości, w tym przedstawicieli polskiego rządu i ambasady.

Skomentuj:

Szynaka Meble fundatorem mebli i wyposażenia Sali posiedzeń Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku