Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wirusy, alergeny, bakterie i smog – czterej wrogowie Twojego zdrowia, których pokona oczyszczacz powietrza

Red.

Oczyszczacze powietrza to coraz popularniejsze urządzenia, które warto stosować przez cały rok. W okresie jesienno-zimowym przydadzą się do walki ze smogiem, bakteriami i wirusami, natomiast wiosną i latem ich działanie szczególnie docenią alergicy. Wszystko to dzięki nowoczesnym technologiom.

Łatwość zapadnięcia na choroby górnych dróg oddechowych zdecydowanie wzrasta w okresie jesienno-zimowym. Grypy i przeziębienia, zapalenia zatok, niedrożny nos – wszystko to znamy aż za dobrze. Dodatkowo wszędobylski smog wcale nie pomaga w dbaniu o nasze zdrowie. Z pomocą przychodzą oczyszczacze powietrza Sharp Ulitmate Air z wyjątkową technologią Plasmacluster.

Inteligentne urządzenia Sharp Ultimate Air wykorzystują skuteczną technologię oczyszczania powietrza oferującą unikalne połączenie systemu filtrów i jonizacji. Zapewnia równowagę jonową, która porównywalna jest do tej występującej w naturze.

Oczyszczacze powietrza pozwolą cieszyć się czystym, świeżym powietrzem we własnym domu.
Oczyszczacze powietrza pozwolą cieszyć się czystym, świeżym powietrzem we własnym domu.
Fot. shuttertock

Technologia Plasmacluster

Rozwijana od wielu lat autorska technologia Sharp Plasmacluster dezaktywuje 99% wirusów i bakterii, które unoszą się w powietrzu. Jej skuteczność jest potwierdzona wieloma niezależnymi badaniami. Japońscy naukowcy z Uniwersytetu Nagasaki udowodnili zaś, że unikatowa technologia Plasmacluster jest w stanie zredukować o blisko 91,3% liczbę niechlubnego „bohatera" ostatniego czasu - koronawirusa SARS-Cov-2.

Bezpieczna – inspirowana naturą technologia jonizuje powietrze. Podstawową zasadą działania technologii Plasmacluster jest produkowanie z cząsteczek wody jonów dodatnich i ujemnych i ich emisja do atmosfery. Tam zderzają się z zanieczyszczeniami, stopniowo hamując ich rozwój i eliminując. Jony Plasmacluster łączą się wokół mikrocząsteczek, które wchodzą w skład wirusów, pleśni i bakterii. Działanie to przekłada się na proces oczyszczania i odpowiedniego nawilżania powietrza, które stopniowo staje się świeże i dobre dla naszego zdrowia.

Jakie są zatem zalety korzystania z oczyszczaczy powietrza wyposażonych w technologię Plasmacluster?

1. Ochrona przed negatywnymi substancjami zawartymi w smogu, które potrafią przedzierać się nawet przez uszczelki w oknach i drzwiach.
2. Dezaktywacja wirusów, a także zarodników grzybów i pleśni.
3. Wiosną i latem oczyszczanie powietrza z alergenów i ograniczenie niebezpiecznych substancji smogu komunikacyjnego.
4. Mnóstwo zalet, które docenimy niezależnie od pory roku: wpływ na poprawę zdrowia, eliminacja nieprzyjemnych zapachów, ograniczenie sierści zwierząt i kurzu, utrzymywanie optymalnego poziomu nawilżenia powietrza oraz bezpieczna jonizacja powietrza.

Jak więc widać, oczyszczacze powietrza mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie przez cały rok. Inteligentne urządzenia z najnowszej serii Sharp Ultimate Air UA-KIL60E-W lub UA-KIL80E-W mogą pochwalić się wieloma trybami pracy i przede wszystkim trzykrotnie wyższą wydajnością Plasmacluster w stosunku do modeli wyposażonych w poprzednią wersję. Nadają się także do większych pomieszczeń – maksymalnie 50m2 i 62m2 w zależności od wspomnianych wersji – dzięki czemu z powodzeniem zastosujemy je także w biurach, punktach usługowych, restauracjach czy domach pomocy społecznej.

Oczyszczacz Sharp Ultimate Air UA-KIL80E-W
Oczyszczacz Sharp Ultimate Air UA-KIL80E-W
Fot. Sharp

Dbaj o powietrze przez cały rok

Na co, oprócz wirusów i bakterii, jesteśmy najbardziej narażeni głównie w okresie jesienno-zimowym? Oczywiście na smog, czyli zjawisko atmosferyczne powstające w efekcie zmieszania pyłów, dymu, mgły i spalin. Niebezpieczny smog towarzyszy nam od wielu lat – szczególnie w okresach grzewczych i w bezwietrzne dni, a także w momentach wzmożonego ruchu na ulicach. Oznacza to, że na negatywne skutki zetknięcia się ze smogiem narażeni jesteśmy przez cały rok, z okresowym wzmożeniem. Cząsteczki smogu narażają ludzki układ oddechowy (pył o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów – PM 10) lub przenikają do krwi (cząsteczki o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra -  PM 2.5). W smogu znajdują się szkodliwe dla zdrowia substancje, takie jak dwutlenek siarki, ozon, sadza z drobin węgla, metale ciężkie takie jak nikiel i arsen, toksyczne dioksyny, dwutlenek azotu czy benzopiren o działaniu rakotwórczym. Warto więc wyposażyć się w oczyszczacz powietrza, który skutecznie ogranicza niebezpieczne substancje w powietrzu, którym oddychamy na co dzień.

Wiosna i lato, czyli trudności alergików

Oczyszczacze powietrza Sharp Ultimate Air z technologią Plasmacluster to nie tylko walka ze smogiem, wirusami i grzybem. Wiosną i latem pomagają także alergikom, efektywnie redukując alergeny wdzierające się z zewnątrz do naszego mieszkania czy biura. Warto pamiętać, że w tym okresie problematyczne są także roztocza czy sierść zwierząt. Z racji na skuteczną walkę ze wspomnianymi zagrożeniami, urządzenia firmy Sharp przydadzą się nam przez cały rok.

Oczyszczacz Sharp Ultimate Air UA-KIL80E-W
Oczyszczacz Sharp Ultimate Air UA-KIL80E-W
Fot. Sharp

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Wybierając oczyszczacz powietrza, należy zwrócić uwagę na:

  • filtry - w walce ze smogiem niezwykle przydatne są filtry HEPA, które ograniczają do minimum cząstki stałe i zawieszone pyły. Dodatkowe wyposażenie urządzeń w filtry węglowe sprawia, że powietrze zostaje oczyszczone z przykrych zapachów i gazów. Filtry wodne w połączeniu z wodą skutecznie regulują poziom wilgoci w pomieszczeniu;
  • wydajność i specyfikację techniczną  - doskonałe parametry techniczne urządzeń Sharp Ultimate Air pozwalają na obsługę pomieszczeń o wielkości aż do 62 metrów kwadratowych (w przypadku modelu Sharp UA-KIL80E-W). Niskie zużycie energii zapewnia ekonomiczną pracę, dzięki czemu nie musimy obawiać się o dodatkowe koszty związane z eksploatacją;
  • głośność pracy – jest szczególnie ważna, gdy oczyszczacz planujemy użytkować w sypialni. Najnowsze modele Sharp gwarantują cichy tryb pracy, który minimalnie osiąga wartość 18 dB w trybie “sen”, co pozwala na pracę urządzenia w ciągu nocy;
  • analiza powietrza –  oczyszczacz pozwala na dokładną analizę stanu powietrza, obrazującą wszystkie pomiary z czujników pyłu, poziomu zanieczyszczenia powietrza oraz zapachu. Czujniki światła, wilgotności i temperatury, a nawet ruchu sprawiają, że praca urządzeń jest jeszcze dokładniejsza;
  • jakość - Sharp posiada certyfikowaną technologię Plasmacluster, która została potwierdzona przez 13 ośrodków badawczych. 20-letnie doświadczenie przekłada się na skuteczność w walce z patogenami szkodliwymi dla zdrowia znajdującymi się w powietrzu, a połączenie wysokowydajnych filtrów, dokładnych czujników, technologii Plasmacluster i inteligentnych trybów jonizacji i nawilżania gwarantuje skuteczność i wydajność urządzeń;
  • dodatkowe funkcje - urządzenia Sharp wyposażone zostały w szereg dodatkowych funkcji, które sprawdzą się podczas pracy w warunkach domowych – tryb Plasmacluster Ion Spot pozwoli na skuteczne zwalczanie nieprzyjemnych zapachów przylegających do tkanin i mebli, a tryb Clean Ion Shower doskonale sprawdzi się w sypialni – silne nawiewy powietrza zatrzymują kurz i zmniejszają elektryczność statyczną.
Oczyszczacz Sharp Ultimate Air UA-KIL80E-W
Oczyszczacz Sharp Ultimate Air UA-KIL80E-W
Fot. Sharp

Skomentuj:

Wirusy, alergeny, bakterie i smog – czterej wrogowie Twojego zdrowia, których pokona oczyszczacz powietrza