Wirusy, alergeny, bakterie i smog – czterej wrogowie Twojego zdrowia, których pokona oczyszczacz powietrza

Red.

Oczyszczacze powietrza to coraz popularniejsze urządzenia, które warto stosować przez cały rok. W okresie jesienno-zimowym przydadzą się do walki ze smogiem, bakteriami i wirusami, natomiast wiosną i latem ich działanie szczególnie docenią alergicy. Wszystko to dzięki nowoczesnym technologiom.

Oczyszczacz Sharp Ultimate Air UA-KIL80E-W
Oczyszczacz Sharp Ultimate Air UA-KIL80E-W
Fot. Sharp

Łatwość zapadnięcia na choroby górnych dróg oddechowych zdecydowanie wzrasta w okresie jesienno-zimowym. Grypy i przeziębienia, zapalenia zatok, niedrożny nos – wszystko to znamy aż za dobrze. Dodatkowo wszędobylski smog wcale nie pomaga w dbaniu o nasze zdrowie. Z pomocą przychodzą oczyszczacze powietrza Sharp Ulitmate Air z wyjątkową technologią Plasmacluster.

Inteligentne urządzenia Sharp Ultimate Air wykorzystują skuteczną technologię oczyszczania powietrza oferującą unikalne połączenie systemu filtrów i jonizacji. Zapewnia równowagę jonową, która porównywalna jest do tej występującej w naturze.

Oczyszczacz Sharp Ultimate Air UA-KIL80E-W
Oczyszczacz Sharp Ultimate Air UA-KIL80E-W
Fot. Sharp

Technologia Plasmacluster

Rozwijana od wielu lat autorska technologia Sharp Plasmacluster dezaktywuje 99% wirusów i bakterii, które unoszą się w powietrzu. Jej skuteczność jest potwierdzona wieloma niezależnymi badaniami. Japońscy naukowcy z Uniwersytetu Nagasaki udowodnili zaś, że unikatowa technologia Plasmacluster jest w stanie zredukować o blisko 91,3% liczbę niechlubnego „bohatera" ostatniego czasu - koronawirusa SARS-Cov-2.

Bezpieczna – inspirowana naturą technologia jonizuje powietrze. Podstawową zasadą działania technologii Plasmacluster jest produkowanie z cząsteczek wody jonów dodatnich i ujemnych i ich emisja do atmosfery. Tam zderzają się z zanieczyszczeniami, stopniowo hamując ich rozwój i eliminując. Jony Plasmacluster łączą się wokół mikrocząsteczek, które wchodzą w skład wirusów, pleśni i bakterii. Działanie to przekłada się na proces oczyszczania i odpowiedniego nawilżania powietrza, które stopniowo staje się świeże i dobre dla naszego zdrowia.

Jakie są zatem zalety korzystania z oczyszczaczy powietrza wyposażonych w technologię Plasmacluster?

1. Ochrona przed negatywnymi substancjami zawartymi w smogu, które potrafią przedzierać się nawet przez uszczelki w oknach i drzwiach.
2. Dezaktywacja wirusów, a także zarodników grzybów i pleśni.
3. Wiosną i latem oczyszczanie powietrza z alergenów i ograniczenie niebezpiecznych substancji smogu komunikacyjnego.
4. Mnóstwo zalet, które docenimy niezależnie od pory roku: wpływ na poprawę zdrowia, eliminacja nieprzyjemnych zapachów, ograniczenie sierści zwierząt i kurzu, utrzymywanie optymalnego poziomu nawilżenia powietrza oraz bezpieczna jonizacja powietrza.

Jak więc widać, oczyszczacze powietrza mają niebagatelny wpływ na nasze zdrowie przez cały rok. Inteligentne urządzenia z najnowszej serii Sharp Ultimate Air UA-KIL60E-W lub UA-KIL80E-W mogą pochwalić się wieloma trybami pracy i przede wszystkim trzykrotnie wyższą wydajnością Plasmacluster w stosunku do modeli wyposażonych w poprzednią wersję. Nadają się także do większych pomieszczeń – maksymalnie 50m2 i 62m2 w zależności od wspomnianych wersji – dzięki czemu z powodzeniem zastosujemy je także w biurach, punktach usługowych, restauracjach czy domach pomocy społecznej.

Oczyszczacz Sharp Ultimate Air UA-KIL80E-W
Oczyszczacz Sharp Ultimate Air UA-KIL80E-W
Fot. Sharp

Dbaj o powietrze przez cały rok

Na co, oprócz wirusów i bakterii, jesteśmy najbardziej narażeni głównie w okresie jesienno-zimowym? Oczywiście na smog, czyli zjawisko atmosferyczne powstające w efekcie zmieszania pyłów, dymu, mgły i spalin. Niebezpieczny smog towarzyszy nam od wielu lat – szczególnie w okresach grzewczych i w bezwietrzne dni, a także w momentach wzmożonego ruchu na ulicach. Oznacza to, że na negatywne skutki zetknięcia się ze smogiem narażeni jesteśmy przez cały rok, z okresowym wzmożeniem. Cząsteczki smogu narażają ludzki układ oddechowy (pył o średnicy mniejszej niż 10 mikrometrów – PM 10) lub przenikają do krwi (cząsteczki o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra -  PM 2.5). W smogu znajdują się szkodliwe dla zdrowia substancje, takie jak dwutlenek siarki, ozon, sadza z drobin węgla, metale ciężkie takie jak nikiel i arsen, toksyczne dioksyny, dwutlenek azotu czy benzopiren o działaniu rakotwórczym. Warto więc wyposażyć się w oczyszczacz powietrza, który skutecznie ogranicza niebezpieczne substancje w powietrzu, którym oddychamy na co dzień.

Wiosna i lato, czyli trudności alergików

Oczyszczacze powietrza Sharp Ultimate Air z technologią Plasmacluster to nie tylko walka ze smogiem, wirusami i grzybem. Wiosną i latem pomagają także alergikom, efektywnie redukując alergeny wdzierające się z zewnątrz do naszego mieszkania czy biura. Warto pamiętać, że w tym okresie problematyczne są także roztocza czy sierść zwierząt. Z racji na skuteczną walkę ze wspomnianymi zagrożeniami, urządzenia firmy Sharp przydadzą się nam przez cały rok.

Oczyszczacz Sharp Ultimate Air UA-KIL80E-W
Oczyszczacz Sharp Ultimate Air UA-KIL80E-W
Fot. Sharp

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Wybierając oczyszczacz powietrza, należy zwrócić uwagę na:

  • filtry - w walce ze smogiem niezwykle przydatne są filtry HEPA, które ograniczają do minimum cząstki stałe i zawieszone pyły. Dodatkowe wyposażenie urządzeń w filtry węglowe sprawia, że powietrze zostaje oczyszczone z przykrych zapachów i gazów. Filtry wodne w połączeniu z wodą skutecznie regulują poziom wilgoci w pomieszczeniu;
  • wydajność i specyfikację techniczną  - doskonałe parametry techniczne urządzeń Sharp Ultimate Air pozwalają na obsługę pomieszczeń o wielkości aż do 62 metrów kwadratowych (w przypadku modelu Sharp UA-KIL80E-W). Niskie zużycie energii zapewnia ekonomiczną pracę, dzięki czemu nie musimy obawiać się o dodatkowe koszty związane z eksploatacją;
  • głośność pracy – jest szczególnie ważna, gdy oczyszczacz planujemy użytkować w sypialni. Najnowsze modele Sharp gwarantują cichy tryb pracy, który minimalnie osiąga wartość 18 dB w trybie “sen”, co pozwala na pracę urządzenia w ciągu nocy;
  • analiza powietrza –  oczyszczacz pozwala na dokładną analizę stanu powietrza, obrazującą wszystkie pomiary z czujników pyłu, poziomu zanieczyszczenia powietrza oraz zapachu. Czujniki światła, wilgotności i temperatury, a nawet ruchu sprawiają, że praca urządzeń jest jeszcze dokładniejsza;
  • jakość - Sharp posiada certyfikowaną technologię Plasmacluster, która została potwierdzona przez 13 ośrodków badawczych. 20-letnie doświadczenie przekłada się na skuteczność w walce z patogenami szkodliwymi dla zdrowia znajdującymi się w powietrzu, a połączenie wysokowydajnych filtrów, dokładnych czujników, technologii Plasmacluster i inteligentnych trybów jonizacji i nawilżania gwarantuje skuteczność i wydajność urządzeń;
  • dodatkowe funkcje - urządzenia Sharp wyposażone zostały w szereg dodatkowych funkcji, które sprawdzą się podczas pracy w warunkach domowych – tryb Plasmacluster Ion Spot pozwoli na skuteczne zwalczanie nieprzyjemnych zapachów przylegających do tkanin i mebli, a tryb Clean Ion Shower doskonale sprawdzi się w sypialni – silne nawiewy powietrza zatrzymują kurz i zmniejszają elektryczność statyczną.

 

 

Oczyszczacz Sharp Ultimate Air UA-KIL80E-W
Oczyszczacz Sharp Ultimate Air UA-KIL80E-W
Fot. Sharp

Skomentuj:

Wirusy, alergeny, bakterie i smog – czterej wrogowie Twojego zdrowia, których pokona oczyszczacz powietrza