Dobry Wzór 2010 rozstrzygniety!

Marta Lubaszewska

Wyłoniono zwycięzców konkursu na najlepiej zaprojektowane produkty na polskim rynku.

dobry wzor, iwp, design, konkurs
Produkt: MEE kolekcja mebli multisensorycznych. Projekt: Tomasz Augustyniak. Producent: Vox Industrie S.A.
źródło: IWP

 

Po burzliwych obradach międzynarodowe jury pod przewodnictwem Beaty Bochińskiej Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego przyznało nagrody w tegorocznej edycji  Dobrego Wzoru. Przyznano również nagrodę Designera Roku.

I tak Dobry Wzór 2010 w Sferze Domu otrzymała kolekcja mebli multisensorycznych Meee, zaprojektowanych przez Tomasza Augustyniaka i wyprodukowanych przez Vox Industrie S.A. oraz W+W, połączenie umywalki i toalety, zaprojektowana przez Gabriele & Oscar Buratti i wyprodukowana przez ROCA Polska.

 

W Sferze Pracy laureatami zostali Sefar Architecture Vision- ściany stałe i mobilne oraz PSD-30, Elektroniczny przełącznik ciśnienia.

Dobry Wzór w Sferze Publicznej otrzymał S.A.M. RE-VOLT - miejski pojazd Elektryczny orazDyson Airblade model AB03 - suszarka do rąk.

W tym roku IWP wprowadził również nowy obszar swojego monitoringu i przyznał nagrody w Sferze Usług. Laureatem został Bank Pomysłów Banku Zachodniego WBK.

 

WZÓR ROKU 2010,nagrodę specjalną Ministra Gospodarkidla najlepszego produktu zaprojektowanego przez polskiego projektanta i wyprodukowanego przez polskiego przedsiębiorcę otrzymał  S.A.M. RE-VOLT - Miejski pojazd elektryczny.

Designerem Roku 2010 został Tomasz Augustyniak.

 

tomasz augustyniak, design, projektant

 

 

"Ten projektant jest wyjątkowym przykładem połączenia talentu, profesjonalizmu, umiejętności tworzenia rozpoznawalnego stylu i pragmatycznego podejścia do rynku. Korzystając z jego doświadczenia wielu producentów budowało swoje pierwsze modelarnie i prototypownie. Jego umiejętności poszukiwania nowych rozwiązań i dbałości o wysokie standardy wykonania produktu wiele polskich firm zawdzięcza pozycjonowanie swoich marek na wymagającym i bardzo konkurencyjnym rynku" - powiedziała Beata Bochińska, prezes IWP, uzasadniając wybór Designera Roku 2010.

 

Wszystkie produkty zakwalifikowane do konkursu mogliście oglądać na stronach Domosfery już jakiś czas temu.

Sfera Domu >>

Sfera Pracy >>

Sfera Publiczna >>

Sfera Usług >>

 

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Zobaczcie wszystkich laureatów >>

 

 

 

 

  

 

 

ściany stałe i mobilne

Skomentuj:

Dobry Wzór 2010 rozstrzygniety!