Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Szarości, drewno i marokańskie płytki, czyli przepis na oryginalne, dwupokojowe mieszkanie

red.

Skandynawskie wnętrza wcale nie muszą być białe i nudne. W tym 67-metrowym mieszkaniu dominują różne odcienie szarości.

Skandynawskie agencje nieruchomości są prawdziwą kopalnią inspirujących wnętrz. Chociaż dominują tu mieszkania urządzone w typowej, skandynawskiej bieli, można czasem trafić na coś zupełnie innego i zaskakującego. Dzięki uprzejmości szwedzkiej agencji Alvhem, zaglądamy dziś do oryginalnego mieszkania w centrum Goteborga.

Mieszkanie, o powierzchni 67 m kw., znajduje się na pierwszym piętrze pięciopiętrowej kamienicy, wybudowanej na początku XX wieku.  Składa się z niewielkiego przedpokoju, salonu, sypialni, kuchni i łazienki i osobnej toalety. Co ciekawe, największym pomieszczeniem jest kuchnia. To właśnie ona jest sercem domu. Przyjrzyjmy się dokładniej niektórym pomieszczeniom.

Zacznijmy od małego przedpokoju. Ściany pomalowano ciemnoszarą farbą, a na podłodze położono czarno-białe, marokańskie, wzorzyste płytki. Płytki te pojawiają się także w toalecie, do której można wejść z przedpokoju. W pomieszczeniu tym na ścianach znajdziemy ręcznie malowane francuskie tapety.

Salon jest niewielki i eklektycznie urządzony. Stanęła tu duża, miękka biała sofa z wzorzystymi poduszkami. Dopełnieniem tego pomieszczenia są dwa ciężkie drewniane krzesła, orientalny dywan i elegancki stolik kawowy z marmurowym blatem. W mieszkaniu jest sporo obrazów. Jeden z nich zawisł nad sofą. Przedstawia odpoczywającą, opartą o kolorowe poduchy... małpę.

Po drugiej stronie przedpokoju znajduje się sypialnia z ciekawym oknem. Zamiast ciemnych desek podłogowych, położono tu jasny parkiet. To pomieszczenie również prezentuje się bardzo ciekawie. Widzimy tu sporo pozornie nie pasujących do siebie wzorów, które jednak zestawione ze sobą prezentują się świetnie!

Ogromna kuchnia to bez wątpienia najważniejsze miejsce w domu. Ciemną podłogę, szare ściany i ciemnoszarą zabudowę uzupełniają jasne, podłużne płytki nad kuchenką i marmurowe blaty. Na środku kuchni stanął drewniany stół z czterema krzesłami. Ciekawie wykorzystano parapet, tworząc na nim wygodne siedzisko. Pięknym dopełnieniem wnętrza jest miedziane oświetlenie.

Jak Wam się podoba to mieszkanie? My jesteśmy pod wrażeniem!

Skomentuj:

Szarości, drewno i marokańskie płytki, czyli przepis na oryginalne, dwupokojowe mieszkanie