Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Styl retro i kwiaty w nowej kolekcji Zara Home

red.

W sklepach Zara Home pojawiła się nowa kolekcja na sezon wiosna-lato. Jest w niej mnóstwo kwiatów i spora dawka intensywnych kolorów. Czuje się w niej wyraźnego ducha retro.

Zara Home już wcześniej zaprezentowała dwie odsłony wiosenno-letniej oferty na rok 2017. Motywem przewodnim pierwszej kolekcji był podwodny świat, drugiej - klasyka w czarno-białym wydaniu. Teraz, w trzeciej kolekcji, hiszpańska marka stawia na klasyczne letnie motywy, czyli kwiaty, a do tego utrzymane w stylistyce retro.

Graficznie wyrysowane rośliny pojawiają się na tkaninach - poduszkach, obrusach, serwetkach, jak i na naczyniach stołowych. Motywy te wyraźnie nawiązują do stylistyki lat 60. i 70. Żeby dodać im nieco współczesnego charakteru, styliści Zara Home proponują zestawić elementy kwiatowe z dużymi płaszczyznami intensywnego koloru. Przykładowo, jeśli w sypialni na łóżku królują poduszki z roślinnymi nadrukami, to powinien im towarzyszyć gładki zagłówek o wyrazistej barwie. Takie zabiegi pozawalają zachować wizualną harmonię.

Jednak większość zaproponowanych przez Zara Home aranżacji przenosi nas wprost w lata 60. Patrząc na niektóre zdjęcia, można się wręcz poczuć jak na planie serialu "Mad Men". Konsekwentne trzymanie się tego kierunku sprawia, że cała kolekcja jest bardzo spójna. Z pewnością sprawdzi się w nadchodzącym sezonie.

Skomentuj:

Styl retro i kwiaty w nowej kolekcji Zara Home