Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dobra organizacja i przechowywanie w sypialni: jak zadbać o porządek?

Redakcja Pressland

Chyba nikt nie lubi sprzątania. Niestety, chcąc utrzymać dom bądź mieszkanie w czystości konieczne jest nie tylko systematyczne wykonywanie poszczególnych prac, ale też zaangażowanie i kreatywność. Dziś podpowiadamy jak zadbać o porządek w sypialni oraz co zrobić, by odpoczynek po długim dniu w pracy, w tym miejscu był efektywny i przyjemny.

Odkładaj rzeczy na miejsce

Ważna, o ile nie najważniejsza zasada. Nawet, jeśli uda Ci się posprzątać sypialnie na błysk, cały urok zniknie w momencie pojawienia się rzeczy nieodkładanych na swoje miejsce. Może Cię zaskoczymy a może nie, – ale wyrobienie sobie tego nawyku pozwoli Ci zmniejszyć częstotliwość pojawienia się bałaganu a w konsekwencji zminimalizuje ilość czasu niezbędną do doprowadzenia wnętrza do porządku. Wydaje się, że czynność ta zajmuje dużo czasu – wystarczy 3-5 minut dziennie by udało Ci się odłożyć książkę/film na bok, odzież do szafy a akcesoria do komody. Chyba potwierdzisz, że segregowanie sterty porozrzucanych ubrań zajmie Ci więcej czasu?

 

Odkładaj rzeczy na miejsce
Odkładaj rzeczy na miejsce
Fot. Shutterstock

Sprzątaj każdego dnia

Sprzątając w sypialni każdego dnia po około 10 minut, nie czujesz wysiłku a zyskujesz wiele. Wystarczy, że pościelisz łóżko przed wyjściem do pracy – wracając, wrócisz do czystej, pięknej sypialni, w której odpoczynek to rama radość. W przeciwnym wypadku, zamiast odpoczywać, będziesz poświęcać czas na uporządkowanie sypialni.

 

Sprzątaj każdego dnia
Sprzątaj każdego dnia
Fot. Shutterstock

Sprzątaj od góry do dołu

Sprzątając meble zaczynaj wykonywanie prac od górnych półek, głównie w zakresie wycierania kurzu, ale też podczas układania ubrań. Wycierając kurz z mebli, spada on najczęściej na ich niższe poziomy oraz podłogę. Wykonując porządki od góry do dołu możesz usunąć dokładnie wszelkie zabrudzenia. Na sam koniec warto odkurzyć i umyć podłogę, usuwając tym samym całość zanieczyszczeń.

Wyrzucaj niepotrzebne rzeczy

Wbrew pozorom, regularne wyrzucanie rzeczy jest niezwykle ważne. Nie chodzi o one rzeczy, ale o stare, nieużywane od miesięcy. Czy pościel sprzed kilku lat jeszcze pojawi się w Twoim łóżku? Czy poduszki schowane w szafie będą kiedyś użyte? Gruntowne porządki pozwolą Ci zyskać cenną przestrzeń, której w sypialni nigdy nie za wiele. Gruntowną selekcję warto wykonywać, co kilka miesięcy bądź w momencie zakupienia nowych rzeczy.

Dziel się obowiązkami

Sprzątając sypialnię dziel się obowiązkami z bliską osobą. Nie tylko szybciej uporasz się z bałaganem, ale też spędzisz czas z bliską osobą. Nie musicie wykonywać tych samych czynności – jedna może sprzątać w szafie, inna wycierać kurze czy też jedna odkurzać a druga myć podłogi. Podczas takiego wspólnego sprzątania możesz nie tylko spędzić czas wspólnie i efektywnie, ale też świetnie się bawić.

 

Dziel się obowiązkami
Dziel się obowiązkami
Fot. Shutterstock

Jak widać proponowane zasady nie należą do najgroźniejszych, ale zdecydowanie prostych do wykonania. Jeśli zaczniesz je stosować i co najważniejsze – przekonasz się, że regularne sprzątanie pozwala zaoszczędzisz dużą ilość czasu, to sprzątanie stanie się przyjemnością a niewymuszonym obowiązkiem. Mamy nadzieję, ze nasze porady pozwolą Ci szybko i sprawnie uporządkować sypialnie.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Dobra organizacja i przechowywanie w sypialni: jak zadbać o porządek?