Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

20 modnych dodatków do salonu

Jagoda Mówińska

Lampa z koła od roweru, cementowy zegar, obraz z żywych roślin... Poznaj najnowsze trendy w aranżacji salonu. Dodatki, które warto mieć.

Jesienna kolekcja Zara Home 2015
Jesienna kolekcja Zara Home
fot. Zara Home

Salon to wizytówka każdego domu i miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. Podczas jego aranżacji warto więc zadbać o każdy szczegół. 

W urządzaniu salonu można zauważyć kilka wiodących trendów. Po pierwsze, wnętrza skandynawskie, które od kilku lat inspirują miłośników prostych i miłych dla oka rozwiązań. Wnętrze w skandynawskim stylu charakteryzują ściany w stonowanych kolorach, proste meble oraz kolorowe, wzorzyste dodatki. Poduszki, koce i pledy w kratkę, pepitę czy pasy dodadzą wnętrzu charakteru i przełamią biel ścian.

Kolejny trend to oparty na recyklingu styl eko. Najważniejsza jest w nim kreatywność, dzięki której stare przedmioty zyskują nowe życie. Butelki po winie mogą stać się częścią designerskiego żyrandola, a stare koło rowerowe stworzyć niebanalną, wiszącą lampę. Charakterystyczne dla stylu eko są również przedmioty wykonane z drewna oraz dodatki z roślinnymi lub zwierzęcymi motywami. Oczywiście w ekologicznym salonie nie może zabraknąć odpowiednio wyeksponowanych roślin, które można umieścić w oryginalnych wazonach, słojach lub zawiesić na ścianie w formie żywego obrazu.

Nadal modne są również minimalistyczne aranżacje, w których unika się wielu wzorów i kolorów na rzecz prostych, szlachetnych mebli i dodatków wysokiej jakości. Królują tu ozdoby wykonane z marmuru, porcelany i szkła. Aby uniknąć nudy, warto postawić na niebanalne dodatki - zegar z cementu lub wazon o oryginalnym kształcie.

Skomentuj:

20 modnych dodatków do salonu