Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

46,4 m kw., dla 2 osób: szafy albo garderoba

Red.

Przymierzamy się do urządzenia naszego dwupokojowego mieszkania i mamy dwa problemy. Pierwszy to sypialnia, w której przydałaby się garderoba albo przynajmniej pojemne szafy. Drugi to strefa dzienna, czyli pokój dzienny połączony z kuchnią - tutaj marzy nam się kąt jadalny, ale nie wiemy, gdzie znaleźć na niego miejsce. W łazience wolelibyśmy wygodną kabinę prysznicową zamiast wanny. Łukasz

Rozwiązanie 1: pojemne szafy w rogu

Wioletta Sawczuk

SYPIALNIA jest na tyle duża, że szafy nie zabiorą miejsca przeznaczonego na komfortowy nocny wypoczynek - mimo tak pojemnych schowków w pokoju bez problemu mieści się dostępne z dwóch stron duże łóżko z szafkami nocnymi po bokach. Naprzeciwko niego, przy długiej ścianie, proponuję ustawić komodę lub regał. Mały PRZEDPOKÓJ został powiększony dzięki przesunięciu ściany oddzielającej go od kuchni. Ta zmiana pozwoliła wygospodarować wnękę na przepastną przedpokojową szafę - miejsca na przechowywanie ubrań nie powinno więc Państwu brakować.

Zabudowa w KUCHNI ma kształt litery U. Od strony kąta wypoczynkowego jest przesłonięta wąskimi ściankami. Przy jednej z nich, wydzielającej jednocześnie wnękę na wspomnianą wyżej szafę, zaplanowałam kąt jadalny. Kolorystyka aneksu kuchennego powinna nawiązywać do wystroju pokoju, co wpłynie na optyczne powiększenie strefy dziennej.

W ŁAZIENCE, zgodnie z Państwa życzeniem, zaplanowałam wygodną kabinę prysznicową (jest wydzielona ścianką, brodzik ma wymiary 100 x 90 cm). W narożniku za kabiną proponuję umieścić dużą pralkę, a przy dwóch pozostałych ścianach - podwieszony sedes oraz umywalkę.

Rozwiązanie 2: za szkłem

Anna Malesińska

Do SYPIALNI wchodzi się teraz z pokoju dziennego przez suwane drzwi chowające się w ścianie. Szklana ścianka wydzielająca garderobę może być wykonana np. ze szkła typu crash. Składa się ono z trzech warstw sklejonych folią, co zapewnia stabilność tafli; środkowa warstwa jest spękana, dzięki czemu całość wygląda bardzo dekoracyjnie. Taka przepuszczająca światło przegroda stanie się więc ozdobą wnętrza.

Kąt jadalny znajduje się pomiędzy aneksem kuchennym a wypoczynkowym. Właśnie w tym miejscu ustawiłam długi stół, przy którym może wygodnie zasiąść do posiłku nawet sześć osób. Kuchenna zabudowa w kształcie litery L składa się z dwóch odcinków blatu roboczego przedzielonych pionem wodno-kanalizacyjnym.

Łazienka została powiększona kosztem PRZEDPOKOJU, teraz połączonego ze strefą dzienną. Dzięki tej zmianie w części ŁAZIENKI można wydzielić (szklaną taflą) komfortową kabinę prysznicową - bez standardowego brodzika, z odpływem zainstalowanym bezpośrednio w podłodze. W części wejściowej pomieszczenia umieściłam pralkę.
    Więcej o:

Skomentuj:

46,4 m kw., dla 2 osób: szafy albo garderoba