Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

5 rozwiązań do łazienki, o których warto pomyśleć!

AZ

Urządzając lub remontując łazienkę, należy pamiętać o wielu rzeczach. I choć często nawet na nie brakuje nam czasu, istnieje kilka praktycznych rozwiązań do łazienki, o których warto pomyśleć – i to najlepiej jeszcze na etapie tworzenia projektu. Poznaj triki, dzięki którym poprawisz proporcje łazienki i uczynisz ją bardziej funkcjonalną!

5 rozwiązań do łazienki, o których warto pomyśleć!
5 rozwiązań do łazienki, o których warto pomyśleć!
Komfort

Projektowanie łazienki – co wziąć pod uwagę?

Niezależnie od tego, czy dopiero urządzasz łazienkę, czy właśnie planujesz jej remont, powinieneś zacząć od przygotowania projektu. By projektowanie łazienki było prawdziwą przyjemnością, zastanów się, jakie masz potrzeby i zwyczaje. Tylko w ten sposób uda Ci się dobrać odpowiednie rozwiązania do łazienki i stworzyć wygodną, funkcjonalną oraz stylową przestrzeń. Oprócz podstawowych aspektów, jak wybór materiałów czy wyposażenia wnętrza, w trakcie projektowania korzystaj też z praktycznych i sprawdzonych trików. Pozwolą Ci one wykreować przestrzeń, która idealnie odzwierciedla Twoje oczekiwania.

1. Rozwiązania do małej łazienki – magia kolorów

Podczas urządzania lub remontowania łazienki, warto nieco więcej czasu poświęcić na dobór odpowiednich kolorów. Często stosowanym rozwiązaniem jest używanie barw do optycznego powiększania przestrzeni. Jeśli masz małą łazienkę, sięgaj przede wszystkim po jasne kolory – biel, beż, pastele czy odcienie szarości, które sprawią, że łazienka będzie wydawała się większa i bardziej przestronna. W pomieszczeniach o ograniczonym metrażu powinno się natomiast unikać dużych płaszczyzn o ciemnych, intensywnych barwach. Pamiętaj, że istotne są tu zarówno kolory ścian czy podłóg, jak i mebli.

2. Ciekawe rozwiązania do łazienki – odpowiednie wzory

W łazienkach często decydujemy się na jednolite powierzchnie. Jednak umiejętne wykorzystywanie wzorów pozwoli Ci wizualnie zmienić proporcje wnętrza lub sprawić, że będzie ono wyglądało na większe. Jeśli zależy Ci na optycznym poszerzeniu łazienki, ułóż płytki na ścianach w poziome pasy. Jeżeli chcesz, by wydawała się ona wyższa – postaw na pasy poziome. Twoja łazienka jest długa i wąska? Na krótszej ścianie niech pojawią się geometryczne wzory lub mozaika – odwrócą one uwagę od wąskiej łazienki i wizualnie skrócą, a jednocześnie poszerzą pomieszczenie.

3. Rozwiązania do małych łazienek i nie tylko – zadbaj o oświetlenie!

Właściwie dobrane oświetlenie ma znaczenie zwłaszcza w małych łazienkach w bloku, gdzie często nie ma okna, a w konsekwencji – dostępu do naturalnego światła. Oczywiście większe wnętrza także wymagają odpowiedniego oświetlenia – w przeciwnym razie, mimo sporego metrażu, korzystanie z nich nie będzie komfortowe. W łazienkach warto zainstalować kilka punktów świetlnych – doskonale sprawdzają się halogeny o regulowanym natężeniu światła oraz nowoczesne oświetlenie LED, którym podświetlisz półki, meble czy zakamarki. Zwróć również uwagę na oświetlenie strefy, w której znajduje się umywalka i lustro. Światło nie może razić w oczy, ale musi dobrze oświetlać twarz – najlepiej z góry oraz z boków.

4. Sprytne rozwiązania do małej łazienki – doceń moc luster!

Wiesz, że starannie dobrane i właściwie rozmieszczone lustra mogą optycznie powiększyć łazienkę i dodać jej głębi? Jeśli więc dysponujesz ograniczoną przestrzenią i zależy Ci na takim efekcie, przy umywalce powieś duże lustro, zajmujące większą część ściany. Przy pomocy luster możesz też wizualnie poszerzyć pomieszczenie – w tym celu postaw na szerokie tafle i zamontuj je na dłuższych, równoległych ścianach.

5. Praktyczne rozwiązania do łazienki – przechowywanie w łazience

W każdej łazience, a zwłaszcza w małej, istotne jest zapewnienie miejsca do przechowywania przyborów toaletowych oraz detergentów. Utrzymanie ładu w łazience ułatwią Ci przede wszystkim pojemne szafki – pod umywalką czy wiszące na ścianie. Coraz popularniejszym rozwiązaniem są także blaty, na których można trzymać przydatne na co dzień akcesoria. Ciekawym pomysłem jest również półka schodkowa w formie drabinki – nie dość, że zmieścisz ją nawet w kącie i posłuży Ci do przechowywania niezbędnych przyborów, to jeszcze może ona stanowić świetną ozdobę!

Sprytne rozwiązania do łazienki pozwolą Ci poprawić proporcje wnętrza i zwiększyć jego funkcjonalność. Dotyczy to zwłaszcza małych łazienek, w których z reguły liczy się każdy centymetr, a które w ten sposób mogą stać się wygodną, sprzyjającą relaksowi przestrzenią.

    Więcej o:

Skomentuj:

5 rozwiązań do łazienki, o których warto pomyśleć!