73-metrowy apartament dla dwojga
On jest pewny siebie, pełen energii do działania, podczas gdy ona emanuje subtelnością, łagodnością i ciepłem. W codziennym życiu doskonale się uzupełniają, tworząc harmonijny duet, co potwierdza ich wspólne lokum. Mimo, że łączą w nim dwie różne estetyki, efekt jest spójny - pełen charakteru, ale jednocześnie przytulny, dyskretny i elegancki.
Przytulnie, ciepło, loftowo - mieszkanie na dwóch poziomach
Młodzi właściciele zdecydowali się powierzyć zaprojektowanie wnętrz Sandrze Białkowskiej z pracowni Dobry Układ. To ona miała zrealizować ich marzenia, łącząc ich indywidualne preferencje i gust w jedną spójną wizję. Założeniem było stworzenie koncepcji nowoczesnej z nutą charakteru, a jednocześnie przytulnej, ciepłej i eleganckiej. Głównym problemem okazał się funkcjonalny układ mieszkania zaproponowany przez dewelopera, który w żaden sposób nie odpowiadał potrzebom inwestorów.
Przeprowadzono kompleksową przebudowę dwupoziomowego apartamentu. W pierwotnym układzie kuchnia z salonem znajdowały się na górnym poziomie, a prywatne pomieszczenia – na dolnym. W celu zapewnienia większej przestrzeni i lepszej funkcjonalności już przy wejściu, część dzienna została przeniesiona na parter, umożliwiając swobodne przyjęcie gości i znajomych. Zmiany te wymagały nie tylko demontażu ścian, lecz także przeniesienia schodów. Dzięki temu osiągnięto zupełnie nowy, ergonomiczny układ pomieszczeń, który został starannie zaprojektowany i urządzony przez Sandrę Białkowską. Dowodem na to są meble kuchenne i salonowe wykonane według indywidualnego projektu, a także detale aranżacyjne, takie jak czarny osprzęt elektryczny z serii 82 Detail od marki Kontakt Simon czy przyciski spłukujące od Geberit, które doskonale współgrają ze stylistyką wnętrza.
Głęboka czerń, stonowane szarości i surowe materiały
Już od wejścia mieszkanie urzeka swoją ciepłą atmosferą i przytulnością, mimo wyraźnego charakteru, jaki nadaje mu stylistyka loftowa, wybrana na życzenie inwestora. Dominująca głęboka czerń i stonowane odcienie szarości, surowe materiały oraz elementy postindustrialnego wystroju stanowią solidną bazę aranżacyjną. Proste kształty mebli, inspirowane stylem postfabrycznym oświetlenie, grzejniki Vasco Viola, belki sufitowe i przede wszystkim imponująca, wyjątkowa klatka schodowa (stworzona według indywidualnego projektu przez samego właściciela) nadają temu miejscu klimat charakterystyczny dla apartamentów w nowojorskim Soho.
Porównanie nie jest przypadkowe. Dzięki Sandrze Białkowskiej, która doskonale uchwyciła artystyczną naturę właścicielki, surowe wnętrza zyskały kobiece ciepło i delikatność. Wykorzystanie welurowych tkanin, ciemnego drewna oraz starannie dobranych dodatków o zaokrąglonych, organicznych kształtach nadaje temu miejscu przytulny, a zarazem elegancki klimat. Przykładem równowagi między elementami męskimi a kobiecymi jest stworzony specjalnie dla pani domu kącik do czytania, gdzie może ona całkowicie zanurzyć się w literackim świecie, oddając się swojej pasji.
Opisując to mieszkanie, nie sposób pominąć trzeciego mieszkańca. Liczne elementy dekoracyjne, które wprowadziła do przestrzeni domowej Sandra Białkowska, wskazują na jego obecność. Figurka buldoga dumnie strzegąca księgozbioru właścicielki inwestycji, jego obecność na zabawnych plakatach oraz na domowych tekstyliach sugerują, że wraz z parą właścicieli mieszka ich ukochany pies – uroczy buldog o imieniu Asti.
- Więcej o:
Podmiejski dom z wnętrzami projektu STUDIO. ORGANIC
Małe, ale odważne: 37-metrowe mieszkanie na warszawskiej Woli
W domowym zaciszu - aranżacja projektu K + B ARCHITEKCI
Willa w stylu secesyjnym niedaleko Zurychu
Aranżacja wnętrz 250-metrowego domu w Łodzi
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Nowoczesny apartament w Krakowie - projekt Mango Investments
Aranżacja mieszkania na wynajem w Tarnowie