Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

80-lecie IKEI: druga odsłona kolekcji Nytillverkad

mat. prasowe

Z okazji swojego 80-lecia IKEA wypuszcza na rynek specjalną kolekcję, która jest hołdem dla lat 70. i 80. Poprzednia część kolekcji Nytillverkad pojawiła się w lipcu tego roku w delikatnych odcieniach, a teraz jej druga część przypomina nam te lata, włączając do oferty kultowe produkty tamtych czasów.

80-lecie IKEI: druga odsłona kolekcji Nytillverkad
80-lecie IKEI: druga odsłona kolekcji Nytillverkad
IKEA

W ramach swojego jubileuszu IKEA postanowiła sięgnąć do swojego bogatego archiwum i odświeżyć niektóre z kultowych projektów. Kolekcja Nytillverkad stanowi powrót do początków marki, która przekształciła elementy wyposażenia domowego sprzed dziesięcioleci w nowoczesne przedmioty wzornictwa użytkowego dostosowane do współczesnych wymagań i stylu życia.

Paleta barw z przeszłości

Druga edycja kolekcji Nytillverkad prezentuje unikalne meble i dodatki oparte na kultowych projektach Inez Svensson i Benta Gantzel-Boysena. Produkty dostosowano do wymagań nowego pokolenia i zaktualizowane z uwzględnieniem obecnych standardów dotyczących materiałów i konstrukcji, w duchu kolorowej i odważnej estetyki tamtych czasów. Każdy z elementów tej kolekcji to również hołd dla demokratycznego podejścia IKEI do wzornictwa, łącząc wyjątkowy design, praktyczność oraz atrakcyjność cenową przy jednoczesnym dbaniu o środowisko. W asortymencie znajdują się meble wykonane z przemysłowego metalu, w odważnych barwach i wzorach.

Kolekcja Nytillverkad jest hołdem dla naszej historii i dziedzictwa. Odtworzenie kultowych przedmiotów sprzed lat, to nie tylko podróż w przeszłość, ale także potwierdzenie, że dobre projekty są ponadczasowe. Jak mówi Niels Gammelgaard, projektant kultowego fotela SKÅLBODA – Jeśli projekt jest dobry i podoba się nowemu pokoleniu, to możemy mówić o sukcesie. Sądzę, że w przypadku tej kolekcji tak właśnie jest. Prezentuje ona naszą zdolność do kontynuowania naszej misji - tworzenia funkcjonalnych i atrakcyjnych rozwiązań dla wielu ludzi, niezależnie od zasobności portfela, czasu i miejsca.

mówi Anna Cybulska, Dyrektorka ds. Projektowania Wnętrz i Rozwoju Rynku Wnętrzarskiego w IKEA Retail w Polsce.
80-lecie IKEI: druga odsłona kolekcji Nytillverkad
80-lecie IKEI: druga odsłona kolekcji Nytillverkad
IKEA

Wyraziste akcenty we wnętrzach

Produkty z tej kolekcji to doskonały wybór niezależnie od tego, czy chcesz subtelnie podkreślić kolorystykę wnętrza czy odważnie eksperymentować z wzorami i kolorami. Aranżację ożywią kolorowe poszewki na poduszki NICKFIBBLA oraz śmiałe wzory poszewek SVEDJENÄVA. Gdy wejdziesz do pomieszczenia z filiżanką kawy i zobaczysz tę wielobarwną symfonię na fotelu lub kanapie, natychmiast poczujesz nową energię i motywację do działania, a kawę będziesz pić już tylko dla jej smaku.

Innym ciekawym, energetyzującym dodatkiem do wnętrza może być okrągły dywan o krótkim włosiu w mocnym odcieniu czerwieni - STOENSE. Zadebiutował w katalogu IKEA w roku 1959 jako RONDO i od tamtej pory nie wychodzi z mody. To doskonała dekoracja dla miłośników wnętrz z wyrazistym charakterem. Przy niemal 2-metrowej średnicy idealnie nadaje się do siedzenia na nim z przyjaciółmi i spędzania czasu przy grach planszowych.

W kolekcji Nytillverkad znajdzie się też coś specjalnego dla miłośników jesiennych klimatów oraz zrównoważonego projektowania - świeczniki TUVKORNELL w kolorze pomarańczowym. Wykonano je ze stali pozostałej po produkcji innych przedmiotów, a następnie pomalowano. Ten prosty projekt dodaje wnętrzu przytulności, zwłaszcza podczas jesiennej aury, gdy zapalamy świece i relaksujemy się w fotelu z ulubioną książką i kubkiem gorącego napoju.

80-lecie IKEI: druga odsłona kolekcji Nytillverkad
80-lecie IKEI: druga odsłona kolekcji Nytillverkad
IKEA

Fotel przypominający... wózek zakupowy

Chociaż meble tworzone z wykorzystaniem stalowych rur były już popularne w latach 30., materiał ten był bardzo kosztowny. Aby uczynić modne w latach 80. meble i elementy wyposażenia wnętrz dostępniejszymi, IKEA zainspirowała się odwiedzinami w fabryce produkującej metalowe wózki sklepowe. Tam zamawiano drut stalowy w dużych rolkach, co znacznie obniżyło koszty w porównaniu do rur metalowych dedykowanych meblom. W ten sposób projektant Niels Gammelgaard stworzył przystępny cenowo fotel, który nie wymagał użycia tkanin ani wypełnień. Stał się on ogromnym hitem, szczególnie wśród młodzieży, dzięki swojemu designerskiemu i artystycznemu wyglądowi. Teraz, z okazji 80. urodzin IKEI, firma wprowadza go ponownie na rynek pod nazwą SKÅLBODA, dostępny w kolorach pomarańczowym i czarnym jako część kolekcji Nytillverkad.

Wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych stanowi fundament IKEA. Chcemy, aby nasze produkty łączyły dbałość o środowisko, funkcjonalność, estetykę i jakość, jednocześnie będąc przystępnymi cenowo, tak aby każdy mógł cieszyć się wyjątkowym wnętrzem, bez pójścia na kompromis.

mówi Anna Cybulska.
80-lecie IKEI: druga odsłona kolekcji Nytillverkad
80-lecie IKEI: druga odsłona kolekcji Nytillverkad
IKEA

Kolekcja Nytillverkad - na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Niels Gammelgaard stworzył również projekt stolika na kółkach JÄRLÅSA o prostym i lekkim designie. W 1984 roku pojawił się on w katalogu jako HOFF. Można go wykorzystać do podawania napojów lub wygodnego przewożenia różnych przedmiotów, takich jak książki, gdy zachodzi potrzeba przemeblowania. W nowej wersji tego stolika można bezpiecznie przenieść nawet do 100 kg. A kiedy przestanie być potrzebny, wystarczy go złożyć na płasko i schować do szafy.

Kolekcja Nytillverkad to nie tylko powrót do minionych czasów, ale również potwierdzenie trwałości udanych projektów. Te wyroby łączą przeszłość i współczesność, kreując unikalne wzornictwo dostosowane do obecnych potrzeb. Dzięki odmiennym kolorom, śmiałym wzorom i prostym kształtom, ta wersja kolekcji umożliwia pełne wyrażenie swojej osobowości.

Druga odsłona urodzinowej kolekcji Nytillverkad składa się z 11 produktów wyposażenia domu. Trafi do sprzedaży już 1 października, a kolejne odsłony zawitają do sklepów i na IKEA.pl kolejno w styczniu i kwietniu 2024 roku.

Urodzinowa kolekcja to nie jedyna forma celebracji 80. urodzin marki. Muzeum IKEI w Älmhult otworzyło dwie wystawy dotyczące historii marki oraz życia jej założyciela. Dzięki wcześniej niepublikowanym wywiadom z byłymi pracownikami, legendami IKEI oraz starymi przyjaciółmi i znajomymi, odwiedzający mogą lepiej zrozumieć człowieka stojącego za fenomenem marki.

Odwiedź Muzeum IKEA online.

80-lecie IKEI: druga odsłona kolekcji Nytillverkad
80-lecie IKEI: druga odsłona kolekcji Nytillverkad
IKEA
    Więcej o:

Skomentuj:

80-lecie IKEI: druga odsłona kolekcji Nytillverkad