Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Anemostaty i nawiewniki szczelinowe Zehnder: świeże powietrze i design

AS/MŚ

Funkcjonalność i wygoda to główne przesłanki, jakimi kierujemy się przy urządzaniu wnętrz. Zarówno przy aranżacjach prywatnych, jak i komercyjnych projektant i inwestor dążą do osiągnięcia optymalnego komfortu, który zaspokoi wszelkie potrzeby przyszłych użytkowników. Designerskie meble i modne elementy wyposażenia to jednak nie wszystko. Ważne jest wprowadzenie do wnętrz odpowiedniego klimatu, na który składają się nie tylko wrażenia wizualne, ale przede wszystkim czyste powietrze. Marka Zehnder podpowiada, w jaki sposób możemy o nie zadbać, przy jednoczesnym zachowaniu walorów estetycznych.

Anemostat nawiewny Zehnder ComfoValve Luna S zaopatruje pomieszczenia w świeże powietrze
Anemostat nawiewny Zehnder ComfoValve Luna S zaopatruje pomieszczenia w świeże powietrze
Zehnder

Nie bez powodu częste przebywanie na świeżym powietrzu jest jednym z elementów dbania o zdrowie. Wpływa ono bowiem korzystnie na funkcjonowanie całego organizmu oraz znacząco poprawia samopoczucie. Dobrze dotleniony mózg pracuje bardziej wydajnie, co przekłada się między innymi na jakość wykonywanej pracy umysłowej czy choćby poziom komunikacji z innymi ludźmi. Nie jesteśmy jednak w stanie zapewnić sobie regularnego obcowania z naturą, kiedy większość dnia spędzamy w biurze lub jesteśmy zajęci prowadzeniem domu i dbaniem o rodzinę. Dlatego warto zwrócić się w kierunku rozwiązań, które przyczynią się do poprawy stanu powietrza w domu, mieszkaniu oraz pomieszczeniach firmowych.

Z pomocą przychodzi marka Zehnder, producent nowoczesnych anemostatów i nawiewników szczelinowych, dzięki którym uda się osiągnąć najwyższy poziom wentylacji w pomieszczeniach. Produkty sygnowane tą nazwą nie tylko spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników - elegancka linia wzornicza sprawia, że wpiszą się też idealnie w aranżacje utrzymane w różnorodnej stylistyce. Ponadto, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i dbałości o każdy detal, będą służyły latami i funkcjonowały bez zarzutu.

Anemostaty Zehnder ComfoValve Luna: komfort w czterech ścianach

Jeśli zależy nam na doskonałym klimacie we wnętrzach, świetnie sprawdzą się anemostaty Zehnder ComfoValve Luna. Producent przygotował dwa rodzaje urządzeń:

 • Anemostat wywiewny Zehnder ComfoValve Luna E - odprowadzający zużyte powietrze na zewnątrz pomieszczenia,
 • Anemostat nawiewny Zehnder ComfoValve Luna S - dostarczający świeże powietrze do pomieszczenia.

Zarówno jeden, jak i drugi model oferują perfekcyjne połączenie harmonijnego wzornictwa z niezawodną funkcjonalnością. Charakteryzują się elegancką, zaobloną formą i delikatną linią, która sprawia, że anemostaty w pomieszczeniu spełniają swoją rolę, nie dominując nad estetyką aranżacji, a subtelnie się w nią wpisując. Urządzenia są wyjątkowo wydajne, jednocześnie nie generują niepotrzebnego hałasu, który zarówno w domu, jak i w pracy powodowałby dyskomfort i utrudniał wykonywanie obowiązków oraz wypoczynek. Ujednolicony design umożliwia połączenie obu typów anemostatów w obrębie jednego pomieszczenia - na przykład w kuchni otwartej na salon. Dyskretnej integracji urządzeń we wnętrzu sprzyja stała wysokość montażowa, wynosząca zaledwie 30 milimetrów, niezależnie od wybranej pozycji nastawczej.

Zehnder ComfoValve Luna
Zehnder ComfoValve Luna
Zehnder

Anemostaty Zehnder ComfoValve Luna: co warto o nich wiedzieć?

W usuwaniu zużytego powietrza z pomieszczeń niezawodny będzie anemostat wywiewny Zehnder ComfoValve Luna E. Urządzenie w ciągu zaledwie jednej godziny odprowadzi na zewnątrz do 75 metrów sześciennych powietrza, przy czym użytkownik ma możliwość ustawienia blokady tego przepływu na wybranym poziomie, która zapobiegnie przypadkowym zmianom. Ponadto producent zadbał o 75 rastrowych pozycji nastawczych, które pozwalają na proste i precyzyjne dostosowanie pracy anemostatu.

Z kolei anemostat nawiewny Zehnder ComfoValve Luna S zapewni dopływ świeżego powietrza we wnętrzach w oparciu o wydajność na poziomie do 50 metrów sześciennych na godzinę. Wentylacja oferowana przez tego producenta charakteryzuje się jeszcze jedną, niezwykle ważną z punktu widzenia użytkownika, cechą - nie powoduje przeciągów, a co za tym idzie - korzystając z niej nie ryzykujemy przeziębienia. Ponadto brak nieskoordynowanych powiewów wpływa na poprawę komfortu przebywania w pomieszczeniach. Urządzenie oferuje 25 rastrowych pozycji nastawczych, co umożliwia przyjęcie różnych ustawień ilości przepływającego powietrza. W ofercie producenta dostępna jest też opcjonalna wkładka kierunkowa, za pomocą której można zredukować kąt nawiewu do 240 stopni.

Anemostat wywiewny Zehnder ComfoValve Luna E odprowadza zużyte powietrze na zewnątrz.
Anemostat wywiewny Zehnder ComfoValve Luna E odprowadza zużyte powietrze na zewnątrz.
Zehnder

Nawiewniki szczelinowe Zehnder ComfoGrid Linea: styl i design

Bez względu na estetykę, w jakiej przychodzi nam aranżować dane wnętrze, zawsze staramy się przykładać dużą wagę do detali. To one uzupełniają styl, nadają wnętrzu charakteru, a nierzadko wręcz definiują sposób postrzegania realizacji. Szczegóły koncepcji są bohaterami drugiego planu, ale i subtelną wizytówką autora projektu, dlatego ich wybór musi być dobrze przemyślany. Dotyczy to nie tylko mebli i mniejszych elementów wyposażenia, ale również planowanych rozwiązań w zakresie różnego rodzaju instalacji. Nawiewniki szczelinowe Zehnder ComfoGrid Linea zapewniają skuteczną dystrybucję powietrza we wnętrzach, ale również spełniają wysokie wymagania co do wzornictwa i jakości wykonania.

Nawiewniki szczelinowe Zehnder ComfoGrid Linea
Nawiewniki szczelinowe Zehnder ComfoGrid Linea
Zehnder

Elegancja, komfort i wydajność ComfoGrid Linea

Nawiewniki szczelinowe oferowane przez markę Zehnder zadbają o wygodę użytkownika nie tylko poprzez zapewnienie optymalnej wentylacji pomieszczenia, ale również cichą pracę. Modele ComfoGrid Linea cechują ponadto zredukowane straty ciśnienia oraz wysoki poziom bezpieczeństwa w zakresie montażu. O elegancką prezencję zadbano poprzez niewielką wysokość montażową, wynoszącą nawet do 6 milimetrów. Konstrukcja nawiewników szczelinowych została zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwić uniwersalność ich zastosowania.

Prosta i elegancka linia wzornicza sprawia, że idealnie uzupełniają aranżację, wzbogacając ją o wyjątkowe akcenty, a jednocześnie współgrają z dekoracyjnymi elementami wyposażenia, nie stanowiąc dla nich wizualnej konkurencji. Na szczególną uwagę zasługuje tu minimalistyczny design, który sprawia, że nawiewniki szczelinowe Zehnder ComfoGrid Linea zadowolą oczekiwania użytkowników, dla których dobrze dopasowane wzornictwo ma ogromne znaczenie. Są one dostępne w trzech wersjach, jeśli chodzi o wykończenie powierzchni: w szczotkowanej stali szlachetnej oraz w białym i czarnym szkle. Ta estetyczna różnorodność pozwala jeszcze lepiej wkomponować je w planowany wystrój wnętrza.

Dodatkowe zalety nawiewników szczelinowych Zehnder ComfoGrid Linea:

 • techniczna uniwersalność zastosowania - zarówno po stronie nawiewnej, jak i wywiewnej,
 • do wyboru opcja montażu sufitowego lub naściennego - dzięki skrzynce rozprężnej CSB-P,
 • większa wydajność, wynosząca do 90 metrów sześciennych na godzinę,
 • szybki montaż dzięki sprawdzonym metodom.
Nawiewniki szczelinowe Zehnder ComfoGrid Linea
Nawiewniki szczelinowe Zehnder ComfoGrid Linea
Zehnder
Nawiewniki szczelinowe Zehnder ComfoGrid Linea
Nawiewniki szczelinowe Zehnder ComfoGrid Linea
Zehnder
  Więcej o:

Skomentuj:

Anemostaty i nawiewniki szczelinowe Zehnder: świeże powietrze i design