Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy model klimatyzatora Etherea sterowany aplikacją Panasonic Comfort Cloud

sponsorowany

Coraz więcej osób decyduje się na instalację klimatyzacji w domu. Wybór konkretnego modelu uzależniony jest od naszych oczekiwań, dotyczących jakości i wydajności urządzenia, jego wyglądu czy szeregu dodatkowych funkcji, w tym zdalnego sterowania klimatyzatorem czy sterowania głosem. Dla osób, które szukają japońskiej niezawodności i wysublimowanego designu oraz dbają o czyste powietrze w swoim domu, ciekawą ofertą przygotował Panasonic.

Klimatyzacja
Klimatyzacja
Fot. Schutterstock

Klimatyzator Panasonic Etherea

Nowy model Etherea podbija rynek klimatyzatorów domowych dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii nanoe™X. Ta unikalna technologia, w połączeniu z wysoką klasą energetyczną, interesującym wzornictwem i zdalnym sterowaniem, tworzy produkt
najwyższej jakości i wyznacza nowy wymiar klimatyzacji. 

Czyste powietrze dzięki technologi nanoe™ X 

W naturze powszechnie występują cząsteczki zwane rodnikami hydroksylowymi (znane również jako rodniki OH), które ograniczają rozwój wielu zanieczyszczeń, wirusów i bakterii. Są bardzo liczne, lecz nietrwałe, gdyż istnieją krócej niż sekundę. Technologia nanoe™ X zatrzymuje je w wodzie, co pozwala przedłużyć ich żywotność do 10 minut. Dzięki ogromnej liczbie i dłuższej żywotności rodniki hydroksylowe są wysoce skuteczne w neutralizowaniu niektórych zanieczyszczeń. Nowy generator Mark 2 w klimatyzatorach Etherea zapewnia dwukrotnie wyższą produkcję rodników hydroksylowych - do 9,6 biliona na sekundę.
Większa liczba cząstek to lepsza jakość i czystsze powietrze wewnątrz pomieszczeń.

Technologia nanoe™ X jest skuteczna zarówno wobec zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu, którym oddychamy, jak i tych, które osiadły na twardych powierzchniach, na meblach tapicerowanych czy tkaninach. Hamuje ich rozwój. Co istotne, działa we wszystkich trybach urządzenia:

 • chłodzenie,
 • ogrzewanie
 • i wentylacja.

Dzięki temu, nawet jeśli nie potrzebujemy chłodzenia lub grzania, wystarczy włączyć na kilka godzin tryb wentylacji, by cieszyć się czystszym powietrzem w domu. 

Klimatyzator Etherea - Komfort bez wysokich kosztów

Modele Etherea mają klasę energetyczną A+++ w zakresie ogrzewania i chłodzenia, czy wskaźniki SEER/SCOP (9.5/5.2). To jedne z najwyższych wskaźników na rynku. Technologia powietrze-powietrze pozwala na zastosowanie wysoce energooszczędnych rozwiązań. Etherea wykorzystuje czynnik chłodniczy R32, który cechuje się niskim oddziaływaniem na środowisko.

Klimatyzator Etherea
Klimatyzator Etherea
Fot. Panasonic

Klimatyzator Etherea - Estetyczne wzornictwo

Duży wybór jednostek wewnętrznych Etherea o mocy od 1,6 kW do 7,1 kW zapewnia dopasowanie klimatyzacji praktycznie do każdego pomieszczenia. Modele dostępne są w kolorach matowych:

 • srebrnym
 • białym

Elegancki wygląd pozwala na „dyskretne” wkomponowanie klimatyzatora w otaczającą przestrzeń. Jest to szczególnie istotne dla osób, które chcą uniknąć „taniego, świecącego efektu”. Sama monolityczna konstrukcja dobrze przylega do powierzchni ścian.

Klimatyzator Etherea - instalacja i serwis

W klimatyzatorach Eherea zastosowano proste, ale przemyślane rozwiązania, które ułatwią pracę instalatorowi.

 • Wbudowany uchwyt pomocniczy zapewnia wystarczającą przestrzeń roboczą między panelem a korpusem, a zdejmowana dolna płyta ułatwia podłączenie orurowania.
 • Mocniejsza i solidna płyta montażowa w połączeniu z uchwytami śrubowymi do nierównych powierzchni gwarantują stabilny montaż. Do tego dochodzi większa przestrzeń robocza dla łatwiejszego podłączenia przewodów i ulepszony kształt wielu części. 

Klimatyzator Etherea - zdalne sterowanie

Najnowsza seria urządzeń Etherea jest kompatybilna z zaawansowanymi rozwiązaniami inteligentnego sterowania i asystentem głosowym (Amazon Alexa). Klimatyzator współpracuje ze specjalnie zaprojektowaną aplikacją Comfort Cloud, która umożliwia zarządzanie wszystkimi funkcjami systemu, między innymi zdalnym dostępem do jednostek grzewczych i chłodzących, możliwością aktywacji 24-godzinnego systemu nanoe X czy analizowaniem wzorców zużycia energii. Za pomocą zdalnej aplikacji możesz z wyprzedzeniem włączyć tryb chłodzenia przed przyjazdem do domu, by od razu po cieszyć się komfortową temperaturą.

Aplikacja Panasonic Comfort Cloud
Aplikacja Panasonic Comfort Cloud
Fot. Panasonic

Aplikacje do zdalnego sterowania

Czy to współczesna odpowiedź na pytanie jak wygodnie sterować klimatyzacją w domu oraz korzystać z licznych funkcji i udogodnień?  Zdecydowanie tak. Dziś łatwe sterowanie klimatyzacją domową przez smartfona to jedno z podstawowych oczekiwań użytkownika. Praktycznie wiele firm oferuje swoje aplikacje do sterowania. Należy mieć na uwadze, że mogą one różnić się istotnie co do możliwości. W jednym przypadku będą to najprostsze programy umożliwiające wgląd:

 • w wykresy,
 • dane,
 • włączanie
 • i wyłączanie klimatyzatora.

Na drugim biegunie mam aplikacje z szeregiem rozbudowanych funkcji takich jak:

 • liczne statystyki dotyczące zużycia energii,
 • możliwość zarządzania wieloma jednostkami,
 • a nawet sterowaniem głosowym.
Aplikacja Panasonic Comfort Cloud
Aplikacja Panasonic Comfort Cloud
Fot. Panasonic

Aplikacja Panasonic Comfort Cloud

Aplikacja Panasonic Comfort Cloud pozwala sterować pracą klimatyzatora oraz korzystać w dowolnym miejscu i czasie z dodatkowych funkcji, dostępnych tylko za pośrednictwem chmury. Jeden użytkownik może zarządzać nawet 200 jednostkami, a także konfigurować innych użytkowników i przypisywać im rożne uprawnienia. Możliwe jest również monitorowanie zużycia energii, co pozwala poznać sposoby na dalsze obniżenie kosztów eksploatacji.

Przedstawiamy wygodne i scentralizowane sterowanie systemem klimatyzacji w domu, jak i budynku wielorodzinnym, czy biurze.
4 x SMART. Zobacz niżej jak wiele możesz zyskać:

SMART CONTROL - kontrola nad komfortem chłodzenia klimatyzacji w dowolnym miejscu i czasie

Podłączenie i sterowanie pracą klimatyzatorów

 • nawet 20 jednostek na jedną lokalizację i do 10 rożnych lokalizacji (maksymalnie 200),
 • jedno urządzenie zamiast wielu sterowników.

Zarządzanie wieloma jednostkami jednocześnie

 • włącz wszystkie klimatyzatory jednocześnie lub skorzystaj z ustawień grupowych,
 • ustaw programator tygodniowy dla wielu jednostek, aby dostosować pracę urządzeń do Twojego rutynowego harmonogramu.

SMART COMFORT - łatwe zarządzanie komfortem i jakością powietrza

Wprowadzanie nastaw temperatury

 • wprowadź nastawę temperatury, korzystając z funkcji monitorowania temperatury wewnętrznej i zewnętrznej w czasie rzeczywistym.

Ogrzanie lub schłodzenie pomieszczeń przed przyjazdem użytkownika

 • zaprogramuj parametry, jakimi chcesz cieszyć się w domu lub w biurze – jeszcze zanim przyjedziesz na miejsce!

Technologia nanoe™ X

 • aktywuj technologię nanoe™ X, wykorzystującą zalety rodników hydroksylowych i oczyść powietrze z niektórych zanieczyszczeń i alergenów (dostępna w niektórych seriach).

SMART EFFICIENCY - poprawa komfortu, oszczędność energii

Analiza zużycia energii

 • monitoruj zużycie energii systemu klimatyzacji przy rożnych nastawach temperatury.

Analiza porównawcza zużycia energii (dzień/tydzień/ miesiąc/rok).

 • zaplanuj swoj budżet dzięki porównaniu historycznych danych dotyczących zużycia energii przez klimatyzator.

SMART ASSIST - komunikaty o awariach

Powiadomienia o błędach z podaniem ich kodu i informacją o rodzaju awarii

 • uruchom aplikację, aby sprawdzić kody błędow i szybkorozwiązać problemy. Podanie kodu technikowi ułatwia identyfikację usterki.

Nadawanie uprawnień poszczególnym użytkownikom.

 • zdefiniuj wielu użytkowników. Ustaw uprawnienia administratora i przydzielaj dostęp użytkownikom.

Aplikacja Panasonic Comfort Cloud - nowe możliwości, nowe zastosowania

Łatwe dodawanie kolejnych jednostek i lokalizacji, jak również definiowanie wielu użytkowników z rożnymi prawami dostępu. Stwarza to więcej możliwości zarządzania domem, domem weekendowym/letniskowym, a także daje większą elastyczność w administrowaniu małymi/średnimi biurami lub budynkami wielorodzinnymi.

 • Rodziny: Aplikacja daje możliwość skonfigurowania różnych użytkowników, np. każde domownik może zarządzać tylko własnym pokojem. W domu weekendowym/letniskowym można zdalnie ogrzać, schłodzić lub wyłączyć jednostki w określonych pomieszczeniach, aby przygotować je na przyjazd użytkowników.
 • Właściciele budynków wielorodzinnych: Możliwość zarządzania nawet 200 jednostkami za pomocą smartfona. Szybka i sprawna konserwacja dzięki zdalnemu odczytowi kodów błędów i danych o zużyciu energii.
 • Małe i średnie biura: Właściciel może w prosty sposób kontrolować rożne pomieszczenia w biurze i zezwalać pracownikom na dostęp do poszczegolnych jednostek. Dostarczanie informacji o stratach energii na ogrzewanie i chłodzenie oraz promowanie najlepszych praktyk pozwalających na zapewnienie komfortu.

Inteligentne sterowanie na wyciągnięcie ręki

Dzięki Panasonic Comfort Cloud użytkownik może zarządzać wszystkimi funkcjami klimatyzacji, takimi jak nanoe™ X, kierunek i szybkość przepływu powietrza, nastawa temperatury, tryb pracy – i nie tylko.

Monitorowanie i statystyki dotyczące zużycia energii

Znajomość zużycia energii przez każdy klimatyzator podczas pracy jest kluczem do poznania możliwości obniżenia rachunków za energię. Panasonic Comfort Cloud przechowuje informacje o zużyciu energii przez każde urządzenie, które następnie można przedstawić w formie przejrzystych wykresów statystycznych. Funkcja ta jest dostępna od generacji:

 • WKE,
 • VKE,
 • TKE 
 • UKE.

Za pomocą programatora tygodniowego można dostosować pracę urządzeń w celu optymalizacji zużycia energii. Dokładność szacunkowych danych dotyczących zużycia energii zależy od poboru zasilania.

Sterowanie głosowe

Nieograniczone sterowanie bez użycia rąk zapewnia dostęp do wszystkich funkcji Twojego klimatyzatora. Teraz osiągnięcie maksymalnego komfortu chłodzenia jest możliwe dzięki klimatyzatorom Panasonic zarządzanym za pośrednictwem chmury i sterowanym głosowo (na dziś Amazon Alexa).

Pobierz katalog Katalog klimatyzatorów domowych RAC 2021.pdf (panasonicproclub.com)

Technologia nanoe™ X - Systemy ogrzewania i chłodzenia firmy Panasonic

Obsługa Klienta Skontaktuj się z nami - Systemy ogrzewania i chłodzenia firmy Panasonic

 

  Więcej o:

Skomentuj:

Nowy model klimatyzatora Etherea sterowany aplikacją Panasonic Comfort Cloud