Aranżacja 40-metrowego mieszkania w Gdańsku
Wakacyjne lokum inspirowane morzem nie musi oznaczać stylu marynistycznego z motywami kotwic czy muszli. Oto oryginalne rozwiązania, które nawiązują do morskiej fauny i flory.
Eleganckie mieszkanie w Gdańsku - założenia projektowe
Głównym celem projektu było stworzenie ekskluzywnego miejsca na wakacje dla pary z dzieckiem lub czasami dwóch par. Mimo, że właściciele będą korzystali z apartamentu tylko od czasu do czasu, priorytetem było zapewnienie w jego wnętrzu wszystkich wygód, do których są przyzwyczajeni na co dzień.
Prace nad wystrojem mieszkania w Gdańsku rozpoczęły się od zaprojektowania nowego układu funkcjonalnego, co pozwoliło na stworzenie wygodnej przestrzeni życiowej, w której znalazły się: kuchnia, jadalnia, dwie sypialnie, łazienka oraz dodatkowa toaleta, mimo ograniczonej powierzchni wynoszącej zaledwie 40 metrów kwadratowych.
Ze względu na zapewnienie właścicielom komfortu, mimo niewielkiej przestrzeni, powstała w pełni funkcjonalna zabudowa kuchenna z pełnowymiarową lodówką, chłodziarką na wino oraz miejscem do przechowywania niezbędnych akcesoriów i naczyń. Prosta forma zabudowy kuchennej pozwoliła wygospodarować miejsce na wygodny, okrągły stół jadalniany z czterema krzesłami.
Częścią projektu było także uwzględnienie systemu klimatyzacji oraz różnych rozwiązań inteligentnego domu, włączając w to na przykład rolety sterowane elektrycznie.
Morskie inspiracje w ciekawym wydaniu
Koncepcja mieszkania została stworzona z myślą o odzwierciedleniu stylistycznego charakteru miejsca oraz architektonicznych elementów, w jakie jest wkomponowane. Znajdujące się w inwestycji Sol Marina w Gdańsku apartamenty nie tylko oferują mieszkańcom dostęp do prywatnej mariny, ale także stanowią inspirację do zaprojektowania wnętrza, które harmonizuje z tą wyjątkową lokalizacją i umożliwia cumowanie jachtu bezpośrednio przy własnym tarasie.
Zarówno właścicielom, jak i zespołowi projektowemu zależało na uniknięciu sztampowego stylu marynistycznego lub popularnego w nadmorskich miejscowościach stylu hamptons. Zamiast popularnych kotwic i muszli, na inspiracje morzem postanowiliśmy spojrzeć z szerszej perspektywy.
W gdańskim apartamencie została zastosowana podłoga, która odwołuje się do wyglądu i kolorystyki drewna wyrzuconego przez fale. Na ścianach salonu znalazł się fornir kamienny, przypominający klify, a tekstura tapet w korytarzu, części dziennej i sypialniach nawiązuje do motywów głębin morskich. W łazience znajduje się odważna tapeta, przypominająca wzburzone morze. Kolorystyka wnętrza opiera się na połączeniu bieli, odcieni granatu, beżu i brązu, a całość uzupełnia postarzane lustro, które pięknie odbija światło, zmieniając się podobnie jak woda i niebo w różnych porach dnia. Dodatkowo, wnętrze zostało wzbogacone rzeźbami stworzonymi na zamówienie przez lokalną artystkę, co nadaje mu wyjątkowy charakter.
- Więcej o:
Podmiejski dom z wnętrzami projektu STUDIO. ORGANIC
Małe, ale odważne: 37-metrowe mieszkanie na warszawskiej Woli
W domowym zaciszu - aranżacja projektu K + B ARCHITEKCI
Willa w stylu secesyjnym niedaleko Zurychu
Aranżacja wnętrz 250-metrowego domu w Łodzi
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Nowoczesny apartament w Krakowie - projekt Mango Investments
Aranżacja mieszkania na wynajem w Tarnowie