Aranżacja 65-metrowego mieszkania w Poznaniu z elementami stylu vintage
Prezentowane mieszkanie zostało zaprojektowane dla trzyosobowej rodziny. Unikalny charakter wnętrza uzyskano poprzez dodanie elementów w stylu vintage.
Projekt mieszkania w Poznaniu, stworzony przez Sebastiana Maracha, ma dla niego szczególną wartość emocjonalną, ponieważ jego realizacja była jedną z pierwszych przeprowadzonych przez pracownię YONO Architecture.
Zmiany w układzie funkcjonalnym
Prace nad projektem rozpoczęto od znacznych modyfikacji w układzie mieszkania, głównie polegających na usunięciu czterech z sześciu istniejących ścian. W wyniku tych działań zdecydowano się na powiększenie części dziennej (poprzez zlikwidowanie przegrody między kuchnią a pokojem dziennym), sypialni oraz pokoju dziecięcego. Wszystko odbyło się kosztem trzeciego, niewielkiego pokoju. Te zmiany były spowodowane potrzebą dostosowania przestrzeni do zamierzeń inwestorów, którzy chcieli, aby mieszkanie stało się bardziej otwarte i funkcjonalne.
Aranżacja z elementami vintage
Wyjściowym założeniem było połączenie współczesnego sznytu z elementami vintage, gdzie dominującym zestawieniem kolorystycznym miały być biel i drewno, uzupełnione o ciemne detale. Już od wejścia do mieszkania wita nas przestronne i jasne wnętrze, gdzie znalazło miejsce dla aneksu kuchennego, wygodnej sofy oraz okrągłego stołu wykonanego przez polskiego producenta. Krzesła przy stole pochodzą z lat 60. i zostały znalezione przez właścicieli w niewielkim antykwariacie w małej miejscowości podczas jednej z ich podróży. Aneks kuchenny został oddzielony od strefy wypoczynkowej niską ścianką, która jednocześnie pełni funkcję ukrycia dodatkowej zabudowy kuchennej oraz stanowi miejsce na telewizor. Bezpośrednio za sofą znajduje się regał, który powstał we wnęce utworzonej przez zmiany układu ścian - został umieszczony pod żelbetowym podciągiem. Istotną rolę odgrywa tu naturalne światło, które wnika do wnętrza przez prawie cały dzień dzięki oknom skierowanym na południe.
Łazienka jest utrzymana w tych samych kolorach, co pozostałe pomieszczenia, ale jej aranżacja została przełamana ozdobnymi płytkami. Przechodząc przez nią, dochodzimy do sypialni, która jest strefą relaksu domowników. Jedna ze ścian sypialni jest całkowicie przeszklona i prowadzi na balkon. W sypialni dominuje łóżko polskiej marki Nobonobo, która cieszy się dużym uznaniem w projektach lokalnych architektów. To łóżko jest ulubionym meblem właścicieli, którzy doceniają zarówno jego komfort, jak i wyjątkowy design modelu Piano. Posiada ono luźno uszyty pokrowiec, który swobodnie opada na solidnej konstrukcji mebla. W sypialni znajdują się także toaletka oraz eleganckie biurko z miejscem do pracy.
- Więcej o:
Podmiejski dom z wnętrzami projektu STUDIO. ORGANIC
Małe, ale odważne: 37-metrowe mieszkanie na warszawskiej Woli
W domowym zaciszu - aranżacja projektu K + B ARCHITEKCI
Willa w stylu secesyjnym niedaleko Zurychu
Aranżacja wnętrz 250-metrowego domu w Łodzi
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Nowoczesny apartament w Krakowie - projekt Mango Investments
Aranżacja mieszkania na wynajem w Tarnowie