Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Armatura łazienkowa - biała? A może czarna?

mat. prasowe

Czarna armatura zdobyła serca entuzjastów eleganckiego wystroju wnętrz. W przeciwieństwie do tradycyjnego chromu, nadaje kuchniom i łazienkom wyrazistą, graficzną estetykę. Przez wiele lat dominowała w projektach i aranżacjach, ale teraz napotyka na silnego rywala. Matowa biel wkracza na scenę, inspirując wyobraźnię i przestrzenie. Przedstawiamy propozycje wyboru wykończenia armatury łazienkowej do różnych aranżacji.

Armatura łazienkowa - biała? A może czarna?
Armatura łazienkowa - biała? A może czarna?
hansgrohe/Hansgrohe SE

W poszukiwaniu nowości

Armatura w chromowanym wykończeniu i różnorodnych stylach zawsze pozostaje modna. Jej popularność trwa od przeszło stu lat. Jednak coraz więcej osób poszukuje nowych rozwiązań.

Coraz chętniej zamiast błyszczącej armatury klienci wybierają matowe lub satynowe wykończenia. Wyjątkową karierę robią ostatnio baterie w odcieniach złota – polerowanego, szczotkowanego. W wyrafinowane gusty wpisują się nieoczywiste, intrygujące odcienie mosiądzu czy brązu. Ale nie da się ukryć, że najpopularniejsze w ostatnich latach były jednak bez wątpienia modele w matowej czerni. A teraz na podium wyborów konsumenckich wkrada się także matowa biel.

zauważa Joanna Tamulska, Marketing Manager w Hansgrohe Polska.

Czerń w armaturze

Czarny kolor jest niezwykły. Wyrazisty, bardzo elegancki, ale pasujący do różnych stylów. W ogólnym ujęciu jest zdecydowany, ale kiedy jest używany w szczegółach, staje się uniwersalny. W projektach wnętrzarskich pojawia się od dawna, ale teraz znów zyskuje na popularności. Wykorzystanie czerni w armaturze i dodatkach to jedno z najważniejszych odkryć ostatnich lat.

W łazienkach coraz bardziej modne stają się zestawienia kontrastowe, gdzie czarne baterie i akcesoria łazienkowe przeplatają się z jasnymi płytkami i ceramiką. Tło może przyjmować różne odcienie - białe, szare, błękitne, zielonkawe czy pastelowo-różowe. Jednak czarna armatura nabiera szczególnego znaczenia we wnętrzach o mrocznym charakterze, gdzie królują grafit lub głęboki brąz. Ten kontrastowy styl aranżacji doskonale komponuje się także z popularnymi obecnie płytkami imitującymi drewno, podkreślając w wyjątkowy sposób ich naturalne inspiracje.

Armatura łazienkowa - biała? A może czarna?
Armatura łazienkowa - biała? A może czarna?
hansgrohe/Hansgrohe SE

Natomiast jeśli chodzi o kuchnię, czarna bateria może stanowić doskonałe uzupełnienie dla zlewozmywaka o równie ciemnym wykończeniu lub stanowić kontrastowy element na tle stalowego zlewu. Tego typu armatura również wspaniale wyróżnia się na tle jasnej mozaiki lub popularnych białych kafelków metro.

Wyrazisty kolor armatury pasuje zwłaszcza do modeli z łagodnymi łukami wylewki m.in. baterii zlewozmywakowej Aquno Select M81 (z szerokim strumieniem SatinFlow do mycia np. warzyw) czy modelu Aquittura M91 (z filtracją wody). Ale też świetnie podkreśla nowoczesną geometrię bestsellerowych baterii o mocnej bryle, jak te serii Talis M54. Zaakcentuje awangardowe, choć proste kształty dwuotworowej baterii z wyciąganą wylewką Metris Select M71.

podpowiada Joanna Tamulska.

Czarną armaturę można łatwo dostosować do różnych trendów stylistycznych. Może być skojarzona z minimalizmem lub stylem loftowym, ale doskonale sprawdza się także w aranżacjach modernistycznych i retro. Niezależnie od wybranego kształtu, czarna armatura może podnieść estetykę łazienek i kuchni o różnym charakterze, co czyni ją tak popularną.

Ponadczasowa biel

W dziedzinie projektowania wnętrz istnieje naturalna tendencja do dążenia do harmonii. Z tego powodu, w pewnym momencie, konieczne stało się znalezienie czegoś, co może stanowić naturalne uzupełnienie dla klasycznej czerni, przyciągając tych, którzy niekoniecznie przepadają za ciemnymi kolorami. Biel stanowi doskonałe przeciwieństwo dla czerni, dlatego też ma ona ogromną siłę, szczególnie w kontekście wyposażenia wnętrz.

Białe baterie mogą być używane jako element kontrastujący na ciemnym tle, ale jest to mniej powszechne rozwiązanie. Częściej pasują do jasnej palety kolorów w wnętrzu, podkreślając poczucie czystości. Co więcej, cieszą się popularnością wśród osób, które chcą stworzyć w łazience atmosferę delikatności, subtelności, zaokrąglonych kształtów i... przytulności. Pomimo, że biały kolor jest naturalnie bardziej chłodny niż ciepły, w matowej wersji zyskuje przyjazny, mleczny odcień.

Armatura łazienkowa - biała? A może czarna?
Armatura łazienkowa - biała? A może czarna?
hansgrohe/Hansgrohe SE

Atuty wykończenia w matowej bieli doskonale widać na przykładzie łagodnej, choć oryginalnej w kształtach, kolekcji armatury łazienkowej Vivenis. Biel nabiera siły też w połączeniu z nowoczesną, miękką geometrią - znajdziemy to w rozbudowanej serii Tecturis S, m.in. z bogatym wyborem baterii umywalkowych. W bieli skąpane są również liczne rozwiązania prysznicowe i wannowe, od deszczownic i głowic prysznicowych przez kompletne zestawy prysznicowe, m.in. Pulsify S, aż po odpływy liniowe RainDrain. Nie mówiąc o wdzięcznej formie białych baterii wannowych - zwłaszcza wolnostojących, jak te z serii Finoris. 

Przez lata czerń w łazience zawitała nie tylko do armatury, ale też na dodatki czy okucia. Dziś tą drogą podążamy także w przypadku matowej bieli. Mamy akcesoria, odpływy czy inne elementy instalacyjne w tym kolorze, które uzupełniają armaturę i pasują do ceramiki.

mówi Joanna Tamulska.

W białym kolorze dostępne są np. praktyczne wnęki prysznicowe z serii XtraStoris – stalowe półki gotowe do zagłębienia w ścianie przy natrysku. Łazienkę możemy też spersonalizować stosując akcesoria łazienkowe w kolorze białym (m.in. uchwyty, drążki na ręczniki czy wieszaki na papier toaletowy) z kolekcji AddStoris. 

Armatura łazienkowa - biała? A może czarna?
Armatura łazienkowa - biała? A może czarna?
hansgrohe/Hansgrohe SE
    Więcej o:

Skomentuj:

Armatura łazienkowa - biała? A może czarna?