Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Artshow: sztuka współczesna dla każdego. 3-4.06, Fabryka Norblina, Warszawa

mat. prasowe

Kilkaset prac, 80 artystów, wykłady, pokazy malowania oraz aukcja obrazów. To wszystko będzie miało miejsce na Artshow. Wszystkie dzieła sztuki przeznaczone są na sprzedaż, a większość ich twórców zapowiedziała obecność na wydarzeniu. Artshow odbędzie się 3 i 4 czerwca w warszawskiej Fabryce Norblina.

Marek Okrassa - Rajd - 65x73 cm, olej, płótno
Marek Okrassa - Rajd - 65x73 cm, olej, płótno
mat. prasowe

Sztuka współczesna jest modna, a odwiedziny na Artshow to najlepszy sposób, aby się z nią zaprzyjaźnić. Chcemy skrócić dystans między twórcą i odbiorcą sztuki, dać im możliwość spotkania i bezpośredniego kontaktu. Każdy, kto do nas przyjdzie, będzie mógł osobiście porozmawiać z artystami, poradzić się ekspertów i wybrać dzieło sztuki dla siebie.

przekonują organizatorki Ewa Mierzejewska i Agnieszka Gruszczyńska-Hyc.

Na głównej wystawie Artshow do obejrzenia i kupienia będzie kilkaset prac prezentowanych przez 80 artystów. Największą grupę stanowić będą malarze. Wśród nich znajdą się zarówno artyści z wieloletnim dorobkiem twórczym, profesorowie i wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych (np. dr Iga Święcicka, dr Marta Banaszak, prof. Andrzej Bednarczyk, prof. Marek Dzienkiewicz), jak
i wschodzące gwiazdy (np. Milena Krasnopiórko, Izabela Siemiątkowska, Rafał Tylicki). Na Artshow zobaczymy także dzieła kilku znakomitych rzeźbiarzy, m.in. Tomasza Koclęgi, Dariusza Madejskiego czy Olgi Prokop-Miśniakiewicz.

Na terenie Artshow podczas całego wydarzenia trwać będą wykłady, prelekcje i pokazy działań twórczych na żywo. W programie m.in. panel dyskusyjny z udziałem organizatorek Artshow i architekta Krzysztofa Mirucia na temat sztuki we wnętrzach („Po co nam sztuka w domu?”, sobota, g.12:30), oraz eksperckie wykłady na temat podstaw kolekcjonowania sztuki („Od czego zacząć i jak zarządzać kolekcją”, sobota, g. 11:00) i zarabiania na sztuce („Inwestowanie w sztukę jako ochrona przed inflacją”, niedziela, g.12:00).

Pełen program na stronie artshowevents.pl.

Główną atrakcją będzie otwarta dla publiczności aukcja wyselekcjonowanych dzieł sztuki. Rozpocznie się w niedzielę o 15:00 – wybrano na nią 37 obrazów. Jak podkreślają organizatorki, większość wystawionych na licytację prac będzie można zakupić w bardzo przystępnych cenach. Nie zabraknie też kolekcjonerskich perełek. W katalogu aukcyjnym pojawiły się znane z rynku sztuki nazwiska, takie jak Marek Okrassa, Maria Kiesner, Julita Malinowska, Grzegorz Worpus-Budziejewski, Łukasz Olek, Lu Svensson, Filip Gruszczyński czy Karifurava. Dwa spośród wystawionych na aukcję obrazów powstaną dzień wcześniej –
w obecności publiczności, podczas pokazu malowania „na żywo” (sobota, 14:30 -18:00).

Wszystkie prace wystawione na aukcję (wraz z cenami wywoławczymi) można już oglądać na stronie:  artshowevents.pl/aukcja.

Na Artshow zobaczymy też niezwykle efektowne, przygotowane specjalnie na tę okazję instalacje artystyczne partnerów wydarzenia, czyli firm Laufen, Deer Design i Jung. Każda z instalacji jest wynikiem twórczego dialogu artystów i designerów. Sztuka użytkowa i sztuki wizualne łączą się w nich w harmonijną całość.

Bilety do nabycia na stronie artshowevents.pl, w aplikacjach Going i Empik Bilety w salonach Empik na terenie całego kraju.

Ewa Mierzejewska, Agnieszka Gruszczyńska-Hyc
Ewa Mierzejewska, Agnieszka Gruszczyńska-Hyc
mat. prasowe
Łukasz Olek, Enjoy TheSilence LQ, akryl na płótnie
Łukasz Olek, Enjoy TheSilence LQ, akryl na płótnie
mat. prasowe
Aleksandr Yasin
Aleksandr Yasin
mat. prasowe
Olga Prokop-Miśniakiewicz
Olga Prokop-Miśniakiewicz
mat. prasowe
Robert Listwan
Robert Listwan
mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Artshow: sztuka współczesna dla każdego. 3-4.06, Fabryka Norblina, Warszawa