Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Baterie umywalkowe – kilka porad dla osób aranżujących łazienkę

artykuł zewnętrzny

Aranżacja i wyposażenie łazienki to zadanie niezwykle wymagające. Szczególnie że w pomieszczeniu tym stosujemy szereg urządzeń i obiektów, niewykorzystywanych gdzie indziej. Do najważniejszych należą umywalka, wanna, kabina prysznicowa oraz sedes WC. Pełnią one nie tylko funkcje praktyczne, ale mają również niemały wpływ na ostateczny wygląd naszej łazienki. Przystępując do wyboru umywalki, warto pamiętać o baterii umywalkowej, która może również stanowić nie lada dekorację. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jakie rodzaje baterii umywalkowych możesz znaleźć oraz czym różnią się poszczególne modele.

Baterie umywalkowe – kilka porad dla osób aranżujących łazienkę
Baterie umywalkowe – kilka porad dla osób aranżujących łazienkę
Elazienki.pl

Bateria umywalkowa – trwała, praktyczna i elegancka

Przystępując do zakupu baterii umywalkowej, zależy nam zazwyczaj na dwóch sprawach. Po pierwsze, oczekujemy, że bateria będzie wytrzymała, solidnie wykonana i będzie bezawaryjnie funkcjonować przez długi okres. Po drugie, pragniemy, aby bateria prezentowała się w sposób atrakcyjny, wpływając pozytywnie na wygląd całego pomieszczenia.

Najlepszym wyborem są baterie, które łączą te cechy. Oczywiście, odnalezienie takiej baterii jest możliwe. Niektóre modele są wykonane w sposób niezwykle oryginalny, prezentują finezyjny kształty i nowoczesne formy. Zarazem, są wykonane z trwałych materiałów, a okres ich gwarancji wynosi nawet 5 lat.

Do takich należą baterie umywalkowe Grohe, których rozbudowaną ofertę pragniemy szczególnie polecić. Baterie tej marki pokryte są specjalną warstwą chromu, dodającą im eleganckiego wyglądu oraz przedłużającą ich trwałość.

Bateria umywalkowa – stojąca czy ścienna?

Podstawowym i najważniejszym kryterium różnicującym dostępne baterie umywalkowe jest sposób ich montażu. Do wyboru mamy między innymi baterie stojące lub baterie ścienne. Warto podkreślić, że są to dwa rodzaje baterii najchętniej montowanych w polskich domach i mieszkaniach.

Baterie stojące nazywane są również sztorcowy; są montowane na obrzeżach umywalek. Często posiadają klasyczny kształt, na który składa się korpus, niezbyt duża wylewka oraz pokrętła lub dźwignie uruchamiające upływ wody. Najbardziej popularne są klasyczne modele jednoczęściowe, w których wszystkie elementy podłączone są do korpusu baterii.

Baterie stojące szczególnie dobrze nadają się do zastosowania w umywalkach niedużych oraz tych płytkich. Często, stosowane są ze względu na ich niewielkie rozmiary, przez co pozwalają na zaoszczędzenie cennych centymetrów kwadratowych w łazienkach o małej powierzchni.

Baterie stojące, nazywana również podtynkową, są przeznaczone do montowana bezpośrednio do ściany, nieco powyżej wysokości umywalki. Baterie takie są zazwyczaj większych rozmiarów, co daje duże możliwości oddziaływania estetycznego. W bateriach takich szczególnie długa jest wylewka, która może mieć różny fason.

Szczególnie popularne są baterie ścienne, w których występują dwa osobne elementy – dźwignia uruchamiająca upływ wody oraz korpus z wylewką. Baterie takie sprawiają niezwykłe wrażenie estetyczne, gdyż wyglądają na zupełnie nowoczesne urządzenia. Często, ich wylewka i korpus prezentują na tyle innowacyjne fasony, że nie przypominają w ogóle klasycznych baterii umywalkowych.

Skomentuj:

Baterie umywalkowe – kilka porad dla osób aranżujących łazienkę