Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Branża stolarki spotka się, by rozmawiać o przyszłości

Materiał prasowy

W najbliższym czasie, reprezentanci branży stolarki otworowej spotkają się na Ogólnopolskim Forum Stolarki 2023, które odbędzie się 25 i 26 października w Jachrance. Głównym celem tego wydarzenia jest podjęcie trudnych kwestii, z jakimi obecnie boryka się branża, oraz planowanie przyszłości, z naciskiem na zrównoważoną transformację.

Forum stolarki
Forum stolarki
Fot. Forum stolarki

W obliczu obecnej sytuacji, jaką stolarka otworowa obecnie przeżywa, organizatorzy Forum nie ukrywają, że jest to jedno z jej najtrudniejszych okresów w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Wpływ pandemii i wojny na Ukrainie odcisnął swoje piętno na nowych budowach, remontach i eksporcie. Jednakże tematem przewodnim Forum nie będą jedynie obecne trudności, ale przede wszystkim przyszłość branży, jej szanse, możliwości oraz rzetelne prognozy, które można wykorzystać jako wskazówki przy planowaniu kolejnych kroków.

Mimo że sytuacja wydaje się skomplikowana, przedstawiciele branży nie pozostają bierni. Poprzez wymianę doświadczeń i wspólne analizowanie sytuacji, zamierzają znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące konkurencyjności w kontekście kosztów produkcji, rozwijania nowych przewag na rynkach międzynarodowych oraz potencjału poprawy wydajności w stolarce otworowej.

Forum będzie również poświęcone kwestii zielonej transformacji, która wzbudza obecnie wiele pytań i wymaga zmian, co wiąże się z kosztami, które nie zawsze są łatwe do poniesienia. Niemniej jednak, zrównoważony rozwój staje się obszarem, który może dotknąć każdego przedsiębiorcę, dlatego warto dowiedzieć się, jak inni podchodzą do tego tematu.

Ogólnopolskie Forum Stolarki istnieje od ponad 15 lat i stanowi platformę wymiany myśli między menedżerami związanymi z branżą stolarki w Polsce, skupionymi w nieformalnym klubie Forum 100. Doświadczenie tych osób przekłada się na prestiż tego wydarzenia, które nie tylko prezentuje dobre praktyki, ale także wskazuje kierunek zmian.

Warto zaznaczyć, że jednym z partnerów tegorocznej edycji Forum jest Pilkington IGP, który liczy na merytoryczne dyskusje i konkretne propozycje działań. Ich ekspert, Mariusz Kołodziej, Dyrektor Sprzedaży Szkła Architektonicznego NSG Group Region Wschodni, wyraził nadzieję na owocne rozmowy z innymi przedstawicielami branży oraz podzielenie się wiedzą i planami na przyszłość.

Ostatecznym punktem pierwszego dnia Forum będzie tradycyjna Gala Liderów Rynku Stolarki, podczas której zostaną wyróżnione firmy działające w różnych kategoriach produktów oraz regionach Polski za ich wybitną działalność.

    Więcej o:

Skomentuj:

Branża stolarki spotka się, by rozmawiać o przyszłości