Wydarzenia

 • Dzień Przedsiębiorcy

  Dzień Przedsiębiorcy już 21 czerwca 2024 r

  Szkoła Główna Handlowa, Fundacja Pomyśl o Przyszłości i Związek Pracodawców Rada Polskich Przedsiębiorców Globalnych mają przyjemność zaprosić na uroczyste obchody Dnia Przedsiębiorcy.

 • Centrum szkoleniowe Thermia w Gdyni

  Nowe centrum szkoleniowe Thermia w Gdyni

  Thermia podkreśla swoją obecność na polskim rynku poprzez uruchomienie w Gdyni centrum szkoleniowego dla projektantów i instalatorów, które oferuje także wsparcie dla indywidualnych klientów w projektowaniu systemów ogrzewania opartych na pompach ciepła.

 • 1 miejsce SuperDekarz 2023, oraz Mistrz Akcesoriów 2023 oraz Nagroda region północ -- Andrzej Bylski

  SuperDekarz - nagrody branży dekarskiej 2023 przyznane

  5 kwietnia odbyła się uroczysta gala, która była zwieńczeniem 15. edycji programu SuperDekarz. Wzięli w niej udział przedstawiciele branży dekarskiej oraz budowlanej, partnerzy biznesowi, pracownicy oraz przedstawiciele mediów. Wydarzenie było okazją do wyróżnienia zwycięzców rankingu, jak również do podsumowań i wyznaczenia planów na kolejny rok.

 • Leśna Oaza w Gnieźnie Leśna Oaza to projekt, który powstał przy współpracy Nadleśnictwa Gniezno, Fundacji Pracowniczej grupy VKR oraz pracowników gnieźnieńskiej fabryki VELUX.

  Otwarcie Leśnej Oazy w Gnieźnie

  Wsparcie Fundacji Pracowniczej grupy VKR i pracowników fabryki VELUX

 • BMI Academy w rozwoju kariery dekarzy: teoria i praktyka czynią mistrza

  BMI Academy w rozwoju kariery dekarzy: teoria i praktyka czynią mistrza

  BMI Academy w Zduńskiej Woli działa od października 2022 roku, oferując kompleksowe szkolenia dla dekarzy dotyczące technologii układania dachów płaskich i skośnych. To miejsce, gdzie połączono wszechstronną wiedzę o systemowym podejściu do pokryć dachowych, doświadczony zespół ekspertów oraz światowe standardy w branży dekarskiej, co przyczynia się do rozwoju kariery wielu dekarzy. Co sprawia, że BMI Academy jest ceniona przez branżowych rzemieślników?

 • Rakotwórczy radon

  Rakotwórczy radon

  W pierwszych miesiącach 2024 roku media rozpowszechniły informację o wykryciu nadmiernego stężenia radonu w jednej ze szkół podstawowych w Święcicy, na terenie Lubelszczyzny.

 • KPO może zwiększyć dynamikę standardowego budownictwa – komentuje Sławomir Majchrowski, prezes Grupy Selena

  KPO może zwiększyć dynamikę standardowego budownictwa – komentuje Sławomir Majchrowski, prezes Grupy Selena

  Środki z KPO, wyczekiwane przez przedsiębiorców, mają pobudzić rozwój inwestycji, m.in. mieszkaniowych. Mimo że co roku na polski rynek trafia ponad 200 tysięcy lokali, szacuje się, że luka wciąż jest spora – ma brakować aż 2 mln mieszkań – podkreśla Sławomir Majchrowski, prezes Grupy Selena.

 • Polska Diamentem Forbesa 2024

  VELUX Polska Diamentem Forbesa 2024

  Redakcja magazynu „Forbes” w porozumieniu z Dun & Bradstreet Poland, po raz szesnasty publikuje zestawienie Diamentów, czyli najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce. VELUX Polska znalazła się w prestiżowym rankingu.

 • Salon z kuchnią - Program KONCEPT

  Jak wykończyć mieszkanie i się nie wykończyć? Dom Development wprowadza rewolucję w standardzie „pod klucz”

  Wykańczanie mieszkania na własną rękę jest czasochłonne, stresujące i wcale nie tak tanie, jak się wydaje – wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Dom Development. Aż 51% osób wydało na samodzielne wykończenie mieszkania więcej niż zakładało. Podobna grupa respondentów doświadczyła opóźnień w realizacji prac. Dla 64% ankietowanych znalezienie fachowców było trudne, a co trzecia osoba doświadczyła problemów przy dostawie materiałów. Badanie Dom Development przeprowadzone w lutym 2024 r. jednoznacznie pokazuje, że wykańczanie mieszkania na własną rękę jest… wykańczające – aż 80% respondentów określa je jako stresujące przeżycie.

 • ATLAS – zŁAPmy się!

  Gdzie znaleźć wskazówki budowlane?

  Społecznościowe grupy to prawdziwa kopalnia wiedzy. Ponad 66% dorosłych Polaków korzysta z mediów społecznościowych, a blisko 90% osób w wieku 16-64 lat jest aktywnymi użytkownikami Facebooka, co czyni tę platformę liderem w kraju. To właśnie tutaj coraz więcej osób szuka wiedzy i inspiracji, w tym także z dziedziny budownictwa i remontów. Gdzie zatem szukać porad i do których grup warto dołączyć?

 • Podpisanie Ramowego Listu Intencyjnego o współpracy w ramach projektu „Champions Park”.

  Efektywność energetyczna – główny temat oficjalnej wizyty Jego Królewskiej Mości Króla Danii Fryderyka X do Polski

  Jego Królewska Mość Fryderyk X, król Danii złożył w dniach 31 stycznia - 2 lutego swoją pierwszą oficjalną wizytę handlową w Polsce, podczas której przewodniczył duńskiej delegacji biznesowej składającej się z 38 firm.   Jego Królewską Mość podjął Prezydent RP Andrzej Duda, a w wydarzeniach organizowanych wokół wizyty udział wzięli przedstawiciele polskiego i duńskiego rządu.

 • Targach Enex

  Energooszczędne rozwiązania dla domu i przemysłu na targach Enex!

  Zaplanowano premierowe prezentacje, konkursy z nagrodami i liczne atrakcje.

 • Budma 2023

  BUDMA 2024 – nie może Cię tu zabraknąć!

  Pierwszy dzień Budmy to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich entuzjastów budownictwa i architektury. To miejsce, gdzie marzenia o wymarzonym domu nabierają realnych kształtów, a inspiracje stają się rzeczywistością. Wydarzenie to przyciąga zarówno profesjonalistów z branży budowlanej, jak i osoby planujące budowę własnego domu, jego remont czy modernizację. W trakcie pierwszego dnia targów można odnaleźć wiele ciekawych propozycji, a jedną z nich jest dostęp do archiwalnych numerów magazynu "Ładny Dom".

 • Warsow Home Build

  Ptak Warsaw Expo stolicą innowacji dla branży materiałów wykończeniowych i budowlanych. Zapraszamy na Warsaw Build

  W dniach 14-16 lutego 2024 roku w Ptak Warsaw Expo odbędą się międzynarodowe targi materiałów wykończeniowych i budowlanych. Ósma edycja wydarzenia przyciągnie europejskich ekspertów i innowacje, które zmieniają rynek.

 • Top trendy na rynku budowlanym w 2024 roku – Polska z szansą na nowe inwestycje

  Top trendy na rynku budowlanym w 2024 roku – Polska z szansą na nowe inwestycje

  Ponad 30 mld euro dostępnych do wykorzystania do 2030 r. ze środków unijnych, ogłoszone plany inwestycyjne oraz stabilizacja cen materiałów budowlanych stanowią obiecujący scenariusz dla rozwoju polskiego sektora budowlanego w nadchodzącym roku. Wykorzystanie środków z KPO do końca 2026 r. to wyzwanie, ale na rynku nie brakuje podmiotów gotowych temu sprostać. Przyjrzyjmy się, jakie trendy będą dominować w budownictwie i gdzie Polska może znaleźć nowe możliwości inwestycyjne.

 • Dach forum w Kielcach

  Już 12-13 stycznia w Targach Kielce prawdziwe święto rzemiosła. Dach Forum 2024 odsłoni wiele nowości w branży pokryć dachowych!

  Wiodący producenci dachów, okien dachowych, materiałów i narzędzi wykorzystywanych przez dekarzy, blacharzy i cieśli zaprezentują się już po raz trzeci na najważniejszym w tej części Europy spotkaniu branży. Wśród blisko 150 wystawców z ośmiu krajów świata obecni będą liderzy rynku pokryć dachowych, którzy zaprezentują najnowsze osiągnięcia technologiczne i szeroką ofertę produktów i usług.

 • Polskie szkoły na pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej

  Polskie szkoły na czele w dziedzinie efektywności energetycznej

  Polska zbliża się do decydującej fazy negocjacji dotyczących Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Celem tej dyrektywy jest rozpoczęcie rozległych prac renowacyjnych w budynkach publicznych i prywatnych, zmierzając do zminimalizowania zużycia energii do ogrzewania i chłodzenia oraz zapewnienia komfortowych warunków wewnętrznych.

 • Botanica-Jelitkowo

  Potrzeby i marzenia Polaków o domu idealnym - raport

  Badanie rynku "Potrzeby i pragnienia Polaków związane z domem", przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia, stanowi kolejny etap kampanii "Opowieść o domu", rozpoczętej na początku 2023 roku. Raport dostarcza nowych informacji na temat oczekiwań i upodobań, a także emocji wpływających na wybór konkretnej nieruchomości. Dla Invest Komfort jest to również źródło inspiracji, pozwalające identyfikować obszary do poprawy, aby oferowane przestrzenie spełniały marzenia każdego klienta. Z badania wynika, że proces planowania zakupu nowego domu to nie tylko seria istotnych decyzji, lecz przede wszystkim realizacja własnych wizji i tęsknota za domem rodzinnym.

 • Domy za miastem to coraz bardziej kusząca perspektywa

  Domy za miastem to coraz bardziej kusząca perspektywa

  Zakup domu na obrzeżach miasta lub poza jego granicami często oznacza istotną zmianę stylu życia, wymagającą dokładnej analizy uwzględniającej nasze oczekiwania, potrzeby i możliwości finansowe. W kontekście obecnych statystyk dotyczących migracji ludności oraz dynamicznie rosnących cen mieszkań w głównych ośrodkach, decyzja ta stanowi zwykle jakościowy krok i kierunek, którym kieruje się coraz większa liczba osób poszukujących komfortu i spokoju.

 • Wavin Tree Tank

  Miasta przyszłości – deszczówka i zieleń, czyli niebiesko-zielone zmiany

  Rozwiązania wspierające sadzenie i prawidłowy wzrost drzew, systemy retencyjne oraz infiltracyjno-retencyjne na deszczówkę i niebiesko-zielone dachy polderowe to tylko niektóre z narzędzi, dzięki którym miasta mogą zamienić się w miejsca przyjazne ludziom i obronić przed negatywnymi skutkami zmian klimatycznych. Dyskusje o kierunkach rozwoju i ewolucji miast nadal się toczą, ale już dziś decydenci i zarządcy miejskiej zieleni mają coraz więcej narzędzi do efektywnego zazieleniania ośrodków miejskich. Wspierają ich w tym producenci, tacy jak Wavin Polska, dostarczając odpowiednie narzędzia i produkty. Niektóre z nich były prezentowane na tegorocznej konferencji Stormwater Poland.

 • Forum stolarki

  Branża stolarki spotka się, by rozmawiać o przyszłości

  W najbliższym czasie, reprezentanci branży stolarki otworowej spotkają się na Ogólnopolskim Forum Stolarki 2023, które odbędzie się 25 i 26 października w Jachrance. Głównym celem tego wydarzenia jest podjęcie trudnych kwestii, z jakimi obecnie boryka się branża, oraz planowanie przyszłości, z naciskiem na zrównoważoną transformację.

 • Porównywarka pian do ocieplania budynków już działa

  Porównywarka pian do ocieplania budynków już działa. Czy to zmieni oblicze branży natryskowej?

  Kilka tygodni temu najczęściej odwiedzany portal poruszający tematykę izolacji termicznej i akustycznej pianą PUR poszedł krok dalej i opublikował Porównywarkę pian pur – czyli materiału do wykonywania tego rodzaju ocieplenia. Pomimo wielu zapowiedzi wiele osób związanych z branżą nie do końca wierzyło, że to się stanie a niektórzy nawet mieli nadzieję ze do tego nie dojdzie. Co się dzieje porównywarka ta wywołuje tyle emocji?

 • Budownictwo modułowe

  Budownictwo modułowe rozpędzi rozwój PRS w Polsce

  Obecnie sektor PRS (wynajem instytucjonalny) jest intensywnie obserwowany przez wielu inwestorów, jednak niewielu jeszcze w nim działa. Mimo że ma on niewątpliwy ogromny potencjał, inwestorzy zachowują ostrożność i wciąż szukają sposobów, metod i technologii, które pozwolą zwiększyć szanse na sukces oraz zminimalizować ryzyko inwestycji. W tym kontekście budownictwo modułowe wydaje się być odpowiedzią na kilka kluczowych wyzwań, z którymi boryka się wynajem instytucjonalny. Wykorzystanie tej technologii może przyspieszyć rozwój sektora PRS w Polsce.

 • Koniec ery świetlówek

  Koniec ery świetlówek

  Rewolucja w branży oświetleniowej stwarza szansę dla zielonej transformacji, gdyż od 25 sierpnia 2023 roku tradycyjne świetlówki typu T5 i T8 przestaną być produkowane w wyniku unijnej dyrektywy RoHS, która ma na celu wyeliminowanie substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego. Na europejskim rynku dostępne będą jedynie oświetlenia LED, które charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną i nie zawierają rtęci.

 • Gruntowna modernizacja w ciągu najbliższych 10 lat

  Miliony domów i mieszkań do remontu w związku z dyrektywą UE

  Kilka milionów mieszkań i budynków w Polsce musi zostać gruntownie zmodernizowanych w ciągu najbliższych 10 lat. Związane jest to z przyjęciem w marcu 2023 r. przez Parlament Europejski dyrektywy EPBD o efektywności budynków, nakładającej obowiązek podniesienia klasy energetycznej także istniejących obiektów. – Dla właścicieli wiązać się to będzie z wydatkami, lecz jednocześnie szansą na znaczne zmniejszenie rachunków za energię elektryczną i cieplną – ocenia Jakub Kapuśniak z firmy Stiebel Eltron. Odpowiednie inwestycje warto zaplanować wcześniej, aby nie było konieczności kumulowania wydatków w krótkim czasie.

 • Budma 2023

  Targi BUDMA 2023 – szanse i możliwości dla branży budowlanej [podsumowanie]

  Trzydziesta pierwsza edycja targów BUDMA wraz z wydarzeniami towarzyszącymi, które odbyły się w dniach 31.01 – 03.02.2023 udowodniły, że cała branża budowlana spotyka się w Poznaniu, aby rozmawiać o możliwościach i kierunkach rozwoju oraz przeciwdziałaniu kryzysowi. Podczas tegorocznej odsłony Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA oraz Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad Windoor-tech swoją ofertę (w tym absolutne rynkowe premiery!), zaprezentowało ponad 600 wystawców z 26 krajów. W spotkaniach z producentami, konferencjach, prezentacjach i warsztatach uczestniczyło ponad 23 000 profesjonalistów z 39 krajów, z 5 kontynentów.

 • Budma 2023

  Targi BUDMA 2023 - tłumy w pawilonach i siła spotkań na żywo!

  Targi BUDMA - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, to  prestiżowa przestrzeń do prezentacji najnowszych propozycji producentów i dystrybutorów branży budowlanej oraz jedno z najważniejszych miejsc spotkań z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami. Tegoroczne wydarzenie prezentuje najnowszą ofertę produktową, technologiczną i usługową ponad 600 firm z branży budowlanej z Polski i zagranicy. Cztery dni targów w Poznaniu obfitują w nowości produktowe, merytoryczne wydarzenia podejmujące najbardziej aktualną problematykę tego sektora, jak również prezentują najnowsze trendy w budownictwie i architekturze.

 • Budma 2023

  BUDMA 2023 – drogowskaz dla branży budowlanej

  Przed nami Targi BUDMA 2023 - najbardziej prestiżowa impreza handlowa dla budownictwa i architektury w Polsce i Europie Środkowej, wymieniana na równi z największymi wystawami świata. Liderzy, twórcy innowacji, producenci oraz firmy dopiero wchodzące na rynek zaprezentują w jednym miejscu najbogatszą ofertę nowoczesnych produktów, materiałów, maszyn i urządzeń dla sektora budowlano-architektonicznego.

 • SOLROOF – zintegrowany dach fotowoltaiczny

  SOLROOF – zintegrowany dach fotowoltaiczny

  Są rzeczy, na które warto czekać w 2023 r.

 • Ogrzewanie domu

  Ceny energii i opału w górę. Ile więcej będzie kosztować zima i kogo na nią stać?

  Wojna w Ukrainie i jej konsekwencje na nowo definiują niezależność energetyczną całej Europy. Wzrost wysokości cen węgla, prądu i gazu to jednak efekt nałożenia się wielu czynników: zarówno decyzji politycznych i gospodarczych w kraju, jak i ogólnej sytuacji geopolitycznej. Konsekwencje natomiast dotyczą wszystkich i są odczuwalne już dziś: ceny nośników energii we wrześniu 2022 r. były o 44,3% wyższe niż przed rokiem. Koszty ogrzewania na poziomie nawet 15.000 zł rocznie są już całkiem realne.