branża

  • Warszawa w Kwiatach i Zieleni

    Zgłoś swoją zieleń do 33. konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni

    Do 17 lipca można zgłosić swój udział w 33. konkursie Warszawa w kwiatach i zieleni. Wszyscy warszawiacy oraz firmy i instytucje działające na terenie Stolicy mogą pochwalić się swoimi obiektami zielonymi. Najpiękniejsze z nich, wybrane przez jury powołane przez organizatorów konkursu Miasto Stołeczne Warszawę iTowarzystwo Przyjaciół Warszawy - poznamy na gali 28 sierpnia 2016 r.

  • Warszawianka

    Warszawianka - krajobrazowe dziedzictwo Warszawy [Tu Było Tu Stało]

    W sobotę 18 czerwca Stowarzyszenie Masław, Tu było, tu stało i Stowarzyszenie Okolska zapraszają na spacer po terenie KS Warszawianka i zachęcają do współtworzenia społecznego archiwum poprzez dzielenie się wspomnieniami i zdjęciami dotyczącymi Warszawianki. Wspomnienia będą zbierane na Mokotówce – zabawie 100 lecia – święcie mieszkańców Mokotowa w parku Morskie Oko.

  • Szare Domy w Warszawie

    Szare Domy - Festiwal Otwarty

    Kolonia Szare Domy to wyjątkowy zespół budynków usytuowanych w samym sercu starego Mokotowa. Nazwa osiedla pochodzi od charakterystycznej dla budownictwa Warszawy lat 20-tych i 30-tych cegły cementowej, którą wykończono elewacje kamienic. Tym wyjątkowym, ale nieco zapomnianym budynkom poświęcony będzie Festiwal Otwarty Szare Domy, który odbędzie się 25 czerwca.

  • Warszawa w kwiatach i zieleni

    Rusza 33. konkurs Warszawa w kwiatach i zieleni

    Po raz 33. mieszkańcy Warszawy startują w konkursie Warszawa w kwiatach i zieleni. Zieleń prywatną, firmową i pielęgnowaną wspólnie z sąsiadami można zgłaszać do 17 lipca 2016 r. Z nadesłanych zgłoszeń jury wyłoni zwycięzców w trzech kategoriach: Człowiek, Sąsiedzi i Firma. Organizatorami konkursu są Miasto Stołeczne Warszawa i Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. Kuratorami 33. konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni są Kwiatuchi.

  • Konkurs architektoniczny na rozbudowę Bunkra sztuki

    [KRAKÓW] Konkurs na rozbudowę Bunkra Sztuki

    Krakowski Bunkier sztuki to wyjątkowe miejsce, zarówno ze względu na działalność i prezentowaną we wnętrzach budynku sztukę, ale także dzięki wyjątkowej architekturze projektu Krystyny Tołłoczko–Różyskiej. Teraz Galeria ogłosiła konkurs na rozbudowę swojej siedziby. jak będzie wyglądać rozbudowany budynek?

  • Zespół mieszkalno-usługowy przy placu Grunwaldzkim, 1969-75 (projekt 1963-69)

    Patchwork. Architektura Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak [WYSTAWA]

    Nie ma we Wrocławiu bardziej charakterystycznych powojennych gmachów niż kompleks mieszkaniowo-usługowy przy pl. Grunwaldzkim. Zaprojektowany przez Jadwigę Grabowską-Hawrylak pod koniec lat sześćdziesiątych, zespół uznawany jest za jeden z najlepszych, najbardziej wyrazistych i zarazem najbardziej kontrowersyjnych dzieł architektury w powojennej Polsce. Gdy powstawał, był przejawem niezgody na powtarzalność – miał stanowić radykalny wyłom w masie tysięcy budynków mieszkalnych podobnych do siebie jak dwie krople wody.

  • Konkurs KOŁO - zaprojektuj łazienkę 2016

    Która toaleta stanie w Płocku? Głosowanie w konkursie Koło

    W dniach 8-15 czerwca na stronie konkurskolo.pl każdy może oddać głos na wybrany przez siebie projekt toalety publicznej dla Płocka. Projektowi, który uzyska największą liczbę głosów, zostanie przyznane dodatkowe wyróżnienie internautów oraz nagroda pieniężna.

  • ReSITE

    ReSITE: Miasta w Migracji

    Już za kilka dni w Czechach odbędzie się międzynarodowa konferencja ReSITE: Miasta w Migracji. Do Pragi zjadą się światowej sławy architekci, urbaniści, planiści, architekci krajobrazu i ekonomiści. Wizjonerzy, eksperci, burmistrzowie największych miast i przedstawiciele wyjątkowych inicjatyw społecznych zaprezentują innowacyjne rozwiązania i strategie dla europejskich miast, by skutecznie i bezboleśnie wykorzystać napływ nowych mieszkańców.

  • Plan Ściany zachodniej w Warszawie

    Ściana Zachodnia – brakujące centrum [SPACER ARCHITEKTONICZNY]

    Tu było, tu stało i Stowarzyszenie Masław zapraszają na siódmy spacer architektoniczny po Dzielnicy Śródmieście. Tym razem spacer po ścianie Zachodniej - brakującym centrum stolicy.

  • Plac Teatralny

    Plac Teatralny czy Osiedle Profesorskie? Dwa miejskie spacery [Tu było, tu stało]

    Już w najbliższy weekend kolejne dwa spacery w ramach Tu było, tu stało. Tym razem do zobaczenia będzie Plac teatralny oraz Osiedle Profesorskie i Osiedle Jazdów. Warto wybrać się na obydwa.

  • Działania pracowni Kwiatkibratki

    Dziś szare - jutro zielone. O żywych miastach przyszłości z Grzegorzem Młynarskim

    Coraz częściej zauważamy, że miasta w których mieszkamy nie mogą być betonową pustynią. Aby dało się w nich żyć niezbędna jest odpowiednie zaplecze terenów zielonych. Ile przyrody powinno przypadać na jednego mieszkańca i ile jest jej w rzeczywistości w polskich miastach pytamy Grzegorza Młynarskiego, socjologa i założyciela pracowni Kwiatkibratki.

  • Post Super Dutch

    Post Super Dutch. Nowa architektura i jej wyzwania

    Post Super Dutch. Nowa architektura i jej wyzwania to współorganizowany z Ambasadą Królestwa Niderlandów program filmów i spotkań poświęconych współczesnej architekturze holenderskiej. W programie się w nim filmy dokumentalne o architekturze i filmowe prezentacje studiów projektowych. Projekcjom towarzyszyć będą spotkania i dyskusje z architektami, teoretykami architektury i artystami.

  • Targi Rzeczy Ładnych

    Zapraszamy na Targi Rzeczy Ładnych. Weekend z dobrym designem

    Już w najbliższy weekend, 21 i 22 maja Targi Rzeczy Ładnych zapraszają na kolejną wiosenną edycję na warszawski Plac Unii. TRŁ to nie tylko wielkie zakupy, ale święto polskiego designu i ludzi, którzy go tworzą. W jednym miejscy spotka się ponad 130 najlepszych firm i projektantów.

  • BIM European Tour

    Zaproszenie na BIM European Tour „BIMobranie w ARCHITEKTURZE”

    Rozwój technologii zrewolucjonizował zawód architekta. Ale komputery to dziś nie tylko narzędzie rysowania ale także zaawansowane technologie obliczeniowe, narzędzie do analiz, symulacji, harmonogramów. Na czym dziś polega modelowanie informacji o budynku (BIM)?

  • CDT

    Na wschód od Ściany Wschodniej [SPACER ARCHITEKTONICZNY]

    Wschodnie centrum – nowa definicja śródmieścia – Północne Śródmieście pomiędzy Marszałkowską a Nowym Światem odbudowano wedle funkcjonalistycznego planu utworzenia dzielnicy finansowo skarbowej, otoczonej przez główne arterie handlowe. Przez dekady obszar ten był jedną z wizytówek Odbudowy Stolicy.

  • Lechstarter

    Pomysły integrujące społeczności lokalne. Lechstarter - głosowanie

    Wystartował kolejny etap programu Lechstarter, w którym przygotowano milion złotych na projekty wpływające pozytywnie na funkcjonowanie polskich miast. O tym, które projekty zostaną zrealizowane zadecydują internauci w głosowaniu dostępnym na stronie programu.

  • Amanda Levete

    Amanda Levete - Od wizji do projektu

    Amanda Levete* burzy - głównie stereotypy i stawia na nowo - najczęściej fundamenty.

  • Jan Christiansen

    Nowa Kopenhaga, Nowa Warszawa - Wykład Jana Christiansena

    Ponad 300 km ścieżek rowerowych. Autobusy zasilane energią elektryczną. Kąpielisko miejskie w centrum miasta. Baseny, skwery, ogromne parki i przestrzenie wspólne w zasiągu 15-minutowego spaceru dla każdego mieszkańca. Nierealne? Taka właśnie jest Kopenhaga, najbar-dziej przyjazne miasto na świecie. Czy Warszawa może wyglądać podobnie?

  • ?Pasa na cianie WschodniejWarszawa, 1975autor: Jaboski8BIM%1}|WICC_PROFILE"APP

    Tu było, tu stało - Ściana Wschodnia [SPACER ARCHITEKTONICZNY]

    Drugi z tegorocznych spacerów z serii Tu było, tu stało odbędzie się 7 maja, a bohaterem spaceru tym razem będzie warszawska Ściana Wschodnia.

  • Forma Otwarta

    Forma Otwarta. Struktury - wokół twórczości Oskara Hansena

    FORMA OTWARTA to cykl działań przestrzennych i artystycznych skupiający się wokół twórczości Oskara Hansena.STRUKTURY to kontynuacja podobnego przedsięwzięcia, które odbyło się w 2014 roku pod nazwą Forma Otwarta. Osiedle Otwarte na osiedlu Słowackiego w Lublinie. Także wówczas częścią wydarzenia była prezentacja propozycji przekształceń wybranych elementów osiedla. Przeprowadzone ankiety wśród mieszkańców pozwoliły na zwrócenie uwagi na wybrane elementy osiedla, które ich zdaniem wymagają naprawy lub zmiany.

  • Polska. Architecture

    Polska. Architecture – promocja Polski poprzez architekturę

    Architektura w Polsce przeżywa rozkwit. W ostatnich latach zrealizowanych zostało wiele znaczących budowli publicznych - muzeów i sal koncertowych, obiektów sportowych, budynków dydaktycznych. Finansowane ze środków państwowych, samorządowych oraz wspomagane dotacjami Unii Europejskiej, projektowane przez wyśmienitych, wybranych w wyniku konkursów architektów, stają się symbolami współczesności nie tylko w skali lokalnej czy krajowej, lecz także w kontekście międzynarodowym.

  • Cykl spotkań PERSPEKTYWA

    Architekci z PERSPEKTYWĄ. Zakończył się ogólnopolski cykl spotkań

    700 zadowolonych architektów w siedmiu największych miastach Polski. Zakończył się drugi cykl PERSPEKTYWA dla branży projektanckiej. Oto podsumowanie tego niezwykłego wydarzenia.

  • Integracyjny Program Mieszkaniowy - jak przeciwdziałać bezdomności uchodźczyń i uchodźców

    Integracyjny Program Mieszkaniowy – jak przeciwdziałać bezdomności uchodźczyń i uchodźców

    Przez ostatnie 15 lat do Polski przyjechało ponad 100 000 osób starających się o status uchodźcy ale na stałe zostało tylko około 6-8 tysięcy czyli tylko 6-8% starających się o ochronę w Polsce. Dlaczego?

  • 22.08.2014 Warszawa , ul. Wybrzeze Kosciuszkowskie . Nowy i stary budynek ASP . Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: architektura Akademia Sztuk Pieknych ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DLOWA Strony Lokalne Warszawa

    Praktyki studenckie w pracowni JEMS Architekci

    Pracownia JEMS Architekci to jedna z najbardziej znanych i cenionych pracowni architektonicznych, która na swoim koncie ma mnóstwo nagród, w tym tegoroczną Nagrodę Internautów w konkursie BRYŁA ROKU 2015 za budynek Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Teraz przed studentami architektury jest szansa na osobiste poznanie metod pracy architektów z pracowni JEMS w ramach odbycia praktyk studenckich.

  • Tu Było Tu Stało

    Tu było, tu stało. Spacery architektoniczne po Dzielnicy Śródmieście

    Już w najbliższą sobotę Tu było, tu stało i Stowarzyszenie Masław zapraszają na pierwszy z cyklu spacerów architektonicznych po Dzielnicy Śródmieście. Jego tematem będzie „Plac Defilad – przestrzeń do zagospodarowania”, poprowadzi go Patrycja Jastrzębska, pomysłodawczyni mapy Tu było, tu stało i spacerów architektonicznych.

  • Ubóstwo energetyczne - nowe wyzwania, nowe rozwiązania

    Ubóstwo energetyczne – nowe wyzwanie, nowe rozwiązania

    Ubóstwo energetyczne nie jest zjawiskiem nowym – istnieje właściwie od momentu, kiedy pojawiły się osiedla ludzkie. Dopiero jednak pod koniec XX w. dostrzeżono je jako odrębny problem – odmienny od ubóstwa dochodowego, który wymaga specyficznych instrumentów zaradczych.

  • /100. Oddanie Stulecia

    100. Oddanie stulecia. Wystawa Dyplomów Wydziału Architektury PW

    Jest rok 1915. Starania o utworzenie w Warszawie polskiej politechniki wreszcie zostają uwieńczone sukcesem - władze okupacyjne zatwierdzają tymczasowy statut. Wśród czterech powołanych do życia wydziałów znajduje się także Wydział Architektoniczny. To pierwszy poważny krok w kierunku tworzenia polskiego szkolnictwa w tej dziedzinie.Dziś Wydział Architektury ma już ponad 100 lat!

  • Konkurs KOŁO - zaprojektuj łazienkę 2016

    Konkurs KOŁO na projekt łazienki 2016

    Konkurs na projekt łazienki organizowany przez firmę Koło ma już wieloletnią tradycję i przyczynił się do powstania wielu ciekawych obiektów w przestrzeni publicznej. Tegoroczna edycja stawia przed projektantami zadanie zaprojektowania toalety publicznej, która stanie w Płocku.

  • reSITE

    Miasta w migracji. Festiwal reSITE coraz bliżej

    W dniach 16-17 czerwca 2016 roku już po raz piąty do Pragi zjadą się światowej sławy architekci, urbaniści, planiści, architekci krajobrazu i ekonomiści. Wizjonerzy, eksperci, burmistrzowie największych miast i przedstawiciele wyjątkowych inicjatyw społecznych zaprezentują innowacyjne rozwiązania i strategie dla europejskich miast, by skutecznie i bezboleśnie wykorzystać napływ nowych mieszkańców.

  • Targi Dom Inteligentny

    Targi Dom Inteligentny już w najbliższy weekend

    157 marek zaprezentuje swoje nowości już w najbliższy weekend 8-10 kwietnia podczas targów Dom Inteligentny oraz AV&Home Cinema Show w Krakowie. Piąta edycja będzie więc rekordowa!