Ściany

  • Jak twierdzą niektórzy budowlańcy, do wznoszenia domu najlepiej wykorzystywać sprawdzone materiały i technologie. Jednak pewnym nowym rozwiązaniom warto przyjrzeć się uważniej. Choćby po to, by wiedzieć, jaka jest alternatywa.

    Wykończenie poddasza: siatka tynkarska [KOSZTY]

    Najpopularniejszym sposobem wykończenia poddasza jest wykonanie obudowy z płyt gipsowo-kartonowych lub wiórowych. Nie jest to jednak jedyna metoda - nie tak dawno na rynku pojawiła się specjalna siatka tynkarska umożliwiająca tynkowanie skosów.

  • ścianki działowe na poddaszu, zabudowa poddasza

    Ścianki na poddaszu: jak je zrobić, żeby było cicho?

    Aby skutecznie ograniczyć przenoszenie się dźwięków, stawiane na poddaszu lekkie ścianki działowe powinny być wypełnione materiałem dźwiękochłonnym. Oprócz tego podczas ich montażu trzeba przestrzegać kilku ważnych reguł.

  • tapety

    Nowoczesne tapety

    Nad Wisłą tapety odeszły w zapomnienie na trzydzieści lat - między późnym Bierutem, a wczesnym Gierkiem. Ale już pod koniec lat 70. odzyskały status przedmiotu pożądania. I tak jest do dzisiaj.

  • malowanie triki optyczne

    Malowanie ścian - triki optyczne

    Kolorami można kształtować wnętrza - małym optycznie dodawać przestrzeni, a nieproporcjonalnym przywracać harmonię. Jest kilka zasad stosowania barw, które pozwalają radzić sobie z architektonicznymi niedoskonałościami.

  • tapety, tapeta, salon

    Tapety - przewodnik kupującego

    Ogromny wybór kolorystyki, wzornictwa i rodzajów tapet dobitnie świadczy o tym, że wieści o ich odejściu do lamusa były mocno przesadzone. Wciąż spotkać je można w salonach, sypialniach i pokojach dziecięcych, a nawet kuchniach i łazienkach.

  • tynkowanie

    6 prac koniecznych podczas tynkowania na mokro

    Odpowiednio dobrany i ułożony przez doświadczoną ekipę budowlaną tynk wewnętrzny sprawi, że ściany nie będą krzywe i nierówne. A tynk będzie dobrym podłożem pod farby, tapety czy płytki ceramiczne.

  • Za obudową z płyt gipsowo-kartonowych można ukryć stelaże do zawieszania miski i bidetu

    Obudowy z płyt gipsowo-kartonowych

    Odsłonięte rury instalacyjne nie są ozdobą żadnego wnętrza. By je schować, wcale nie trzeba kuć ścian. Wystarczy obudować je płytami gipsowo-kartonowymi.

  • Ten dekoracyjny sufit o owalnym rzucie umieszczono tylko nad wyspą kuchenną. Ukrywa on przewód połączony z kanałem wentylacyjnym

    Sufit podwieszany w kuchni i łazience

    Sufity podwieszone nad całym pomieszczeniem lub tylko jego częścią ukryją przewody instalacyjne, pozwolą zamontować oświetlenie, a jednocześnie uatrakcyjnią wnętrze.

  • Efekt przecierki, podobnie jak intensywny kolor, może przytłaczać wnętrze. Wystarczy więc w ten sposób ozdobić fragmenty ścian

    Wykończenie ścian - z fakturą czy bez

    Gdy powierzchnia ścian nie jest idealnie gładka, przed malowaniem warto ją pokryć gładzią lub zatuszować nierówności odpowiednią farbą albo tynkiem strukturalnym.

  • Wakacyjny remont domu

    Wakacje to świetny czas na odnowienie domu lub mieszkania, drobne zmiany w aranżacji wnętrza oraz wymianę niektórych urządzeń lub wyposażenia.

  • Zanim chwycisz za wiertarkę...

    Gdy tylko wprowadzimy się do nowego mieszkania, natychmiast pojawia się potrzeba wieszania - karnisze, obrazy, żyrandole, półki, szafki i wiele innych rzeczy czeka na swe miejsce na ścianie lub suficie. Jak to wszystko zamocować?

  • 14071196 https bi

    Jak wybierać płytki ceramiczne

    Ceramiczne posadzki i okładziny ścian wytwarzane były już w starożytności. Kiedyś stosowane wyłącznie do dekoracji reprezentacyjnych budowli i pałaców, dziś są powszechnym materiałem wykańczania wnętrz domów i mieszkań.

  • MATERIALY REKLAMOWE FIRMY: RIGIPS

    Sufit. Jak go wykończyć

    Wykończenie sufitu - wyrównanie i pomalowanie jego powierzchni - wystarczy, by wnętrze wyglądało estetycznie. Wymagające osoby czasami decydują się na urozmaicenie przestrzeni nad głową montując sufity podwieszane.

  • Płytki ceramiczne na starym podłożu - Bez kucia, skrobania i kurzu

    Położenie nowych płytek ceramicznych nie zawsze musi wiązać się ze zrywaniem starej glazury i terakoty oraz skrobaniem farby.

  • Ściany działowe i sufity

    Pierwsze dzielą wnętrze na każdej kondygnacji domu, drugie są wykończeniem spodu stropu. Łączy je to, że mogą być wykończone w podobny sposób.

  • Gips do remontów

    Gips doskonale nadaje się do remontów - jest plastyczny, daje się łatwo formować, stosunkowo szybko wysycha, a wykańczane nim powierzchnie są idealnie gładkie.