Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Po czym poznać, jaki strop jest w domu?

Tekst Cezary Jankowski

Jeśli na strychu jest stara podłoga, a od spodu mamy otynkowany i pomalowany sufit, trudno będzie nam ?na oko? rozpoznać, jaki typ stropu mamy w domu. Istnieją jednak sposoby pozwalające określić rodzaj stropu bez naruszania jego konstrukcji.

stropy, strop na belkach stalowych
Strop na belkach stalowych
Rys. Wawrzyniec Święcicki
Strop na belkach stalowych (potocznie, choć niewłaściwie, nazywany stropem Kleina). Poznamy go po wystających ponad podłogę strychu metalowych belkach, albo po charakterystycznych rysach i ciemnych smugach na suficie, pojawiających się wzdłuż zimnych stalowych belek.

Strop gęstożebrowy Ackermana. Ostukując go młotkiem, usłyszymy w niektórych miejscach głuchy (pustaki), a w innych metaliczny (żebra) dźwięk. Gdy zaczniemy sprawdzać sufit wykrywaczem metali (do kupienia np. w marketach budowlanych za 60- -300 zł), co 31 cm trafimy na pręt zbrojeniowy.

Strop monolityczny żelbetowy. "Ostukany" młotkiem, sufi będzie wydawał głuchy dźwięk na całej powierzchni. Jeżeli sprawdzimy go wykrywaczem metali, zauważymy, że sygnał będzie pojawiał się w odstępie 8-12 cm w jedną i co około 25 cm w drugą stronę.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Po czym poznać, jaki strop jest w domu?