Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak docieplić już zamontowane okno?

Tekst: Michał Mikołajski

Aby polepszyć właściwości już zamontowanych szyb, możemy nakleić na nie specjalne folie.

Naklejanie na okno samoprzylepnej folii termoizolacyjnej
Naklejanie na okno samoprzylepnej folii termoizolacyjnej
Fot. Warsfoll
Sa to samoprzylepne folie termoizolacyjne, z naniesionymi powłokami niskoemisyjnymi. Konserwacja szyb z założoną folią, oprócz normalnego mycia, nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów - należy jednak unikać używania środków ściernych i żrących.

Dostępne są też folie termokurczliwe, które przykleja się do ram okiennych taśmą dwustronnie klejącą. Folie te pozwalają na stworzenie dodatkowej warstwy powietrza zwiększającej izolacyjność cieplną okien. Po naklejeniu folii na okno z pojedynczym przeszkleniem, jego współczynnik U spadnie z ok. 5,8 do 3,0; jeśli ocieplimy okno podwójnie szklone, to uzyskamy U = 1,8-2,0.

Folia może być montowana zarówno po wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie okna - zamontowana od wewnątrz będzie jednak trwalsza, bo mniej narażona na porywiste podmuchy wiatru i inne niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Folia jest termokurczliwa - po naprężeniu, na przykład za pomocą ciepłego powietrza ze zwykłej suszarki do włosów, staje się przezroczysta i nie zniekształca obrazu. Po sezonie grzewczym, gdy ocieplenie nie jest już konieczne, folię można zdjąć.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak docieplić już zamontowane okno?