Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Żarówki halogenowe

red.

Żarówki halogenowe stosuje się najczęściej do oświetlenia punktowego.

Żarówka halogenowa z trzonkiem E14
Żarówka halogenowa z trzonkiem E14
Fot. Philips
Wypełnione są gazem, zawierają włókno (skrętkę) wolframową oraz domieszkę gazów halogenowych (fluorowców), które umożliwiają pracę włókien w wyższych temperaturach i z większą sprawnością niż w zwykłych żarówkach. Żarówki halogenowe mogą mieć identyczny kształt jak tradycyjne i trzonek E27 lub E14. Zużywają od 30% do 50% mniej energii elektrycznej i świecą trzykrotnie dłużej niż żarówki tradycyjne. Można je stosować ze ściemniaczem. Żarówki halogenowe w oprawach wyposażonych w abażur dają światło jaśniejsze niż barwa światła zwykłych żarówek, dzięki czemu wiernie oddają kolory oświetlanych przedmiotów. Są idealne do oświetlenia ogólnego i miejscowego w miejscach nauki i pracy, a także przy lustrach łazienkowych, gdzie potrzebujemy światła najbardziej zbliżonego do naturalnego.

Żarówki halogenowe wysokonapięciowe (przystosowane do zasilania prądem o napięciu 230 V) można stosować w takich samych oprawach jak żarówki tradycyjne. Do niskonapięciowych potrzebny jest transformator obniżający napięcie.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Żarówki halogenowe