Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kupujemy baterie do kuchni i łazienek

Tekst: Marek Lewicki

Jak zdecydować o wyborze baterii. Czy kierować się wzornictwem, ceną czy marką produktu?

Największa popularnością cieszą się wciąż od lat baterie chromowane, które pasują do każdego wnętrza.
Największa popularnością cieszą się wciąż od lat baterie chromowane, które pasują do każdego wnętrza.
Fot. DORNBRACHT
Przy współpracy z architektem

Coraz więcej osób współpracuje z architektem wnętrz podczas urządzania swoich domów. Część projektantów ogranicza się do wizualizacji pomieszczeń, w tym oczywiście i łazienki, pozostawiając wybór produktów inwestorowi. Inni przygotowują projekt łącznie ze wskazówkami co do konkretnych produktów, a nawet z ich numerami katalogowymi. Jeżeli decydujemy się na to drugie rozwiązanie, brzemię wyboru odpowiedniej baterii spada oczywiście na projektanta. Ma on zazwyczaj dużo większą wiedzę i lepszą orientację w tym, na jakie produkty warto zwrócić uwagę oraz którzy producenci cieszą się dobrą opinią - bo ich klienci nie mają na przykład problemu z serwisem i dostępem do części zamiennych. Taki kompleksowy projekt łazienki wiąże się też z jeszcze jedną ważną zaletą. Biuro projektowe ma z reguły podpisane umowy z kilkoma salonami łazienkowymi, co zwykle gwarantuje nam bardziej atrakcyjną cenę, niż gdybyśmy kupowali sami. Poza tym nie będziemy mieli wówczas problemów ze zwrotem niewykorzystanych produktów, ani z wymianą błędnie lub niepotrzebnie zakupionych.

Gdy sami urządzamy wnętrza

Większość z nas podejmuje się jednak samodzielnego zaaranżowania łazienki i zakupu urządzeń, w tym oczywiście armatury. Gdzie wtedy powinniśmy się udać - do salonu łazienkowego, marketu budowlanego czy przed ekran komputera, by sprawdzić ofertę sklepu internetowego?

Salon łazienkowy. Tutaj możemy dotknąć wszystkich baterii, zobaczyć, jak wyglądają na pasującej do nich ceramice, sprawdzić, jak się je obsługuje. Dużym plusem jest także fachowe doradztwo.

Market budowlany. Również i tu możemy obejrzeć dokładnie każdy produkt. Węższa w porównaniu z salonem łazienkowym oferta jest dla niektórych wręcz zaletą, a do podjęcia szybkiej decyzji zachęcają atrakcyjne promocje. Dla innych jednak ograniczenie wachlarza produktów do modeli ze średniej i najniższej półki oraz utrudniony kontakt ze sprzedawcą ("Nie jestem z tego działu") uniemożliwiają dokonania w tym miejscu przemyślanego zakupu.

Sklep internetowy. To coraz popularniejsze miejsce sprzedaży, również produktów łazienkowych. Możliwość wyboru baterii z bardzo szerokiej oferty, a także atrakcyjne ceny przemawiają zdecydowanie za taką formą zakupów. Ale wiąże się z tym również sporo ryzyka - nie znajdziemy tu fachowej porady, a kupując armaturę składającą się z kilku części, jesteśmy skazani na samodzielne jej skompletowanie. Niestety, loterię stanowi też to, czy wszystkie niezbędne i zamówione elementy dostaniemy w paczce. Możemy mieć również kłopoty z realizacją gwarancji, część producentów bowiem uzależnia jej długość od zakupu w autoryzowanym sklepie.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Kupujemy baterie do kuchni i łazienek