Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Problem z zasłonięciem okien o nietypowych kształtach

Tekst: Grzegorz Dudek, doradca w firmie Roletyplus.pl

Zasłonięcie okna o nietypowym kształcie jest o wiele bardziej kłopotliwe niż okna standardowego - prostokątnego lub kwadratowego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Grzegorz Dudek, doradca w firmie Roletyplus.pl
Fot. Tomasz Migdalski
O roletach zewnętrznych można praktycznie zapomnieć. O roletach materiałowych (montowanych wewnątrz) lub refleksolach (roletach ze specjalnego materiału zatrzymującego promieniowanie słoneczne, montowanych na zewnątrz) - również. Do zasłonięcia okien w kształcie trójkąta czy trapezu nadają się jedynie żaluzje, oczywiście droższe niż standardowe. Dopłata do żaluzji aluminiowych to 1,5-2,5-krotność ceny "standardowej"; do drewnianych i bambusowych dopłacimy 50-100% więcej. Trzeba też pamiętać, że o ile w standardowej żaluzji stosuje się od 2 do 4 drabinek, na których leżą lamele, o tyle w niestandardowych ich liczba jest zwykle dwukrotnie większa, co nie dodaje żaluzji uroku.

Najwięcej możliwości dają żaluzje plisowane (plisy), które można dopasować do każdego kształtu okna - nawet półkola i koła; dopłata do plis o nietypowych kształtach wynosi zwykle od 50 do 100 % ceny standardowej.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

>

    Więcej o:

Skomentuj:

Problem z zasłonięciem okien o nietypowych kształtach