Drzwi wewnętrzne - konstrukcja
Konstrukcja decyduje o wyglądzie drzwi, a często także o ich cenie
Ma widoczną konstrukcję - ramę - z drewna (zwykle klejonego), profili PCW lub aluminium. W rowkach lub wrębach ramy osadzone są płyciny (kasetony) z drewna, płyt drewnopochodnych lub ze szkła, a czasami także z paneli PCW lub aluminium. Ramy drewniane mogą być oryginalnie wyprofilowane lub rzeźbione i nadawać drzwiom stylowy i niepowtarzalny wygląd.
Skrzydło płytowe
To najczęściej rama drewniana obłożona z obu stron płytami drewnopochodnymi (HDF, MDF lub ze sklejki) albo po prostu sama płyta z drewna klejonego, a nawet tafla szkła. Drewniane drzwi płytowe są uznawane za najbardziej ekonomiczne (prosta konstrukcja idzie w parze z niską ceną), natomiast drzwi szklane pomimo prostej konstrukcji są dość drogie, bo stosuje się w nich szkło hartowane.
Skrzydło płytowo-płycinowe
Ma niewidoczną konstrukcję drewnianą jak skrzydło płytowe, ale dzięki wytłoczeniom w twardych płytach pilśniowych często imituje płycinowe. Podobnie jak w skrzydle płytowym wypełnieniem stabilizującym może być specjalny karton (tzw. plaster miodu) albo płyta wiórowa z otworami lub bez. Skrzydła z plastrem miodu są lżejsze, a te z płytą - sztywniejsze i lepiej izolują akustycznie.
- Więcej o:
Drzwi wewnętrzne - które wybrać?
Drzwi zewnętrzne pasywne – czym się charakteryzują i czy warto je kupić?
Nowość: drzwi PIRUE – idealne połączenie stylu i funkcjonalności
Drzwi wewnętrzne w stylowych kolorach - nowości od PORTA
Drzwi rozwierane ukryte i przesuwne chowane w ścianę. Kiedy jakie wybrać i dlaczego warto?
Jakie drzwi wewnętrzne są i będą modne?
Drzwi zewnętrzne do domu – co należy wziąć pod uwagę przy wyborze?
Drzwi przesuwne z zintegrowaną roletą tekstylną