Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Drzwi wewnętrzne - konstrukcja

red.

Konstrukcja decyduje o wyglądzie drzwi, a często także o ich cenie

Skrzydło płycinowe, czyli ramowe

Ma widoczną konstrukcję - ramę - z drewna (zwykle klejonego), profili PCW lub aluminium. W rowkach lub wrębach ramy osadzone są płyciny (kasetony) z drewna, płyt drewnopochodnych lub ze szkła, a czasami także z paneli PCW lub aluminium. Ramy drewniane mogą być oryginalnie wyprofilowane lub rzeźbione i nadawać drzwiom stylowy i niepowtarzalny wygląd.

Skrzydło płytowe

To najczęściej rama drewniana obłożona z obu stron płytami drewnopochodnymi (HDF, MDF lub ze sklejki) albo po prostu sama płyta z drewna klejonego, a nawet tafla szkła. Drewniane drzwi płytowe są uznawane za najbardziej ekonomiczne (prosta konstrukcja idzie w parze z niską ceną), natomiast drzwi szklane pomimo prostej konstrukcji są dość drogie, bo stosuje się w nich szkło hartowane.

Skrzydło płytowo-płycinowe

Ma niewidoczną konstrukcję drewnianą jak skrzydło płytowe, ale dzięki wytłoczeniom w twardych płytach pilśniowych często imituje płycinowe. Podobnie jak w skrzydle płytowym wypełnieniem stabilizującym może być specjalny karton (tzw. plaster miodu) albo płyta wiórowa z otworami lub bez. Skrzydła z plastrem miodu są lżejsze, a te z płytą - sztywniejsze i lepiej izolują akustycznie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Drzwi wewnętrzne - konstrukcja